Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, hogy bírjátok ha...

Férfiak, hogy bírjátok ha teljesen el akarnak nőiesíteni benneteket?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt,hogy sokan éppen csak nem azt várják a férfiaktól,hogy Ők szüljék még a gyerekeket is,Ők vezessenek háztartást,Ő fürdesse pelenkázza...stb...a pár napos vagy hónapos cseppséget.Mert én úgy látom,manapság már ez elvárás,alap egy férfitól.Természetesen jónak látom annál,aki ezt szívesen csinálja élvezi.De szerintem sokakat rá kényszerítenek akkor is ha nem ezt akarják.Főzzenek,mossanak,takarítsanak..stb..A nők meg karriert építenek,férfi dolgokat csinálnak.Természetesen ez is működhet akkor,ha 2 olyan ember talál egymásra és lesz egy pár,akinek mindkét oldal megfelel.De én mondjuk férfi létemre szeretnék családfő lenni,eltartani a családomat,dolgozni ha kell sokat,nem szeretem a házi munkát..stb.A gyerekeket természetesen igen,de egy kis csecsemővel nem tudok nagyon mit kezdeni.Nem szeretném,ha a feleségem tartaná el a családot,nem akarom,hogy átvegye azt a szerepet ami egy férfié kellene legyen.

Én gondolkodom rosszul?Csak mert annyira az ellenkezőjét olvasom mindenütt már.


2009. nov. 26. 11:50
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
79%

Most nem értem.

Azért, mert valaki nő, más ne is lebegjen a szeme előtt csak a szaros gatyátok csutakolása,a lakás retkezése és a kotyvasztás? Azért tanult és képezte magát? Vagy nem kéne iskolába járjon aki nő, hogy legyen ráltása a világra és ne bólogató kutyaként függjön a férjétől? És ha a férjnek 25 év múlva fiatal puncira fáj a farka? Akkor a nő meg mehet az állásinterjúkra, hogy én kérem eddig takarítónő, szakács és gyereknevelő voltam és vegyenek fel kérem ide engem sok pénzért, mert már nem kellek, habár semmi munkagyakorlatom nincs, mert a szakmámban lemaradtam, mint a borravaló.

Ha neked, nektek ez nem pálya, akkor miért várod el egy másik emberi lénytől, hogy ez legyen az élete értelme és éltetője?

2009. nov. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
79%

Előttem szóló! Ez mind szép és jó, és valóban az ideális az lenne, ha mindent együtt, programokat szerveznénk, stb. De sajnos annyit kell dolgozni a férfiaknak, apáknak mostanság, hogy tényleg a család alig ismeri őket. És mikor este beesik, már szinte mindenki alszik, már ő is állva. Ez tapasztalat, már lemondtunk erről, arról, és már nincs miről lemondani, a gyerekek nőnek, a rezsi nő és mindent ki kell fizetni. Hát mit csináljunk? apa egyre többet vállal!

Erre mondjatok megoldást!!!!! A férjem sem buliból dolgozik állandóan.

2009. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

12,06 és 12,25 erről beszélek,én is így látom jónak működőképesnek a családot.És nem hinném,hogy annak a nőnek aki otthon van 2-3 gyerekkel rosszul kellene magát éreznie mert kitartott!!NEM AZ!!!Lehet,hogy többet dolgozik mint a férfi aki elmegy reggel korán és hazaér este későn.Miért nézik le annyian a házimunkát a gyerek nevelést?Miért nem tartják ezt munkának hivatásnak?Ismerek pár családot,ahol a nő is a férfi is a karrierjét építgeti,a gyerekek meg szinte szülők nélkül nőnek fel idegenekre nagyszülőkre vannak állandóan bízva.És én ezeket a nőket nem tartom anyának,az ilyeneknek nem kellene gyerekeket szülni.És nem kényszerből csinálja,mert a férje el tudná tartani a családot,hanem mert a fene nagy büszkesége igényei fontosabbak neki mint a gyerekei.Azt normálisnak látom,ha egy férfi sokat dolgozik,normálisabbnak mint ha egy nő,hiszen meg kell élni valamiből.De a gyerekeknek főleg amíg kicsik jobban az anyjukra az Ő közelségére van szükségük mint az apjukéra.És ez nem azt jelenti,hogy apa csak egy "spermadonor"lenne,mert ettől még szereti a gyerekeit,és a szabad idejét velük tölti.De számomra ha úgy tetszik akkor a régi módi felfogás családmodell a normális,nem a mai divatos.És tudom,látom,hogy a gyerekek ezt a nagy divatot mennyire megsínylik megszenvedik,hogy milyen felnőtteket nevelnek a mai szülők ilyen példával.

A primitív beszólásokra inkább nem reagálnék!

2009. nov. 26. 12:36
 14/47 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek a mai gyerekek mivé lesznek!!! Pont ezek a szülők miatt, akiket említettél. Hány éves vagy, és van családod, kérdező?
2009. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
81%

Akkor nálad te úgy teremtetted meg a helyzetet, hogy van egy házatok, gyerkőcök és el tudod tartani úgy az egész családot,hogy a feleségednek ne kelljen munkába kényszerülni most már? Vagy munka után gondoltad, hogy csináljon ő mindent?

Nincsenek neki igényei arra, hogy ő is hozzájáruljon anyagilag is a családi kasszához, hogy ne csak tőled függjön és emlette megmérettesen a munkaerőpiacon is?

Ha ilyen vágyaid vannak, olyan feleséged van remélem, aki azt szeretné, mint amit te írsz, mert különben nehézségek adódhatnak a kapcsolatotokban és az nem lenne jó egyikőtöknek sem hosszú távon.

2009. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon vagyok másfél éves kisfiammal, nemsokára kistesója születik. Ha a férjem nem segítene pl. kádat sikálni, vagy nagybevásárolni, akkor nem csinálná meg senki. A fiamat sem emelgethetem, így amikor erre van szükség, Ő emeli, ld. fürdetés. Du. vagy este ér haza, meleg kajával várom, tiszta lakással és ruhával, de ha kell, segít mindenben, még kérnem sem kell. A másik a szülés utáni hónap volt, szülés után 4 napig 0 órát aludtam, na, akkor sem nyavalygott, hogy jaj, most ezt meg azt nekem kell csinálnom. A szeretet meglátja a másik szükségét, oda-vissza.
2009. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
96%
Azt venni ki a szavaidból, hogy csak az szüljön gyereket, akinek a férje ki tudja tartani a családot legalább egy évtizedig. Szerinted ez a magyar valóság? És mi van akkor, ha a nőnek is dolgoznia kell, hogy be tudják fizetni a számlákat? Vagy úgy gondolod, minek szül az ilyen csóró?
2009. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
38 éves vagyok,van családom 3 gyerekünk.És nem gondolom,hogy az anyagi hozzájárulástól kellene egy nőnek jól vagy rosszul éreznie magát.Miért ennyire anyagiasak a nők???Most egy nyamvadt panelban lakunk,amit full hitelre vettünk, a kutya nem segített minket anyagilag,mindenért megdolgoztunk.Kilátásban van a családi ház is már szerencsére.De ehhez sokat kell dolgozni,de azt nem szeretném,hogy ennek a gyerekek lássák kárát.Ezért gondolom,hogy az anyjuk feladata,hogy rájuk szentelje az idejét energiáját.amúgy a párommal egyformán gondolkozunk,csak magunk körül is látok sok olyan családot és itt is nagyrészben olyanokat olvasok,akiknek az életszemléletével nagyon nem értek egyet.Egy nő attól nem cseléd,mert a női munkát végzi.Vagy akkor a férfi is cseléd ha csak Ő dolgozik??Nézzétek meg a mai fiatalokat,rémes miket hallani.Mert nincs rendes normális családmodell,én úgy gondolom ez ezért van.Mert csak felnőnek,és nem felnevelik őket.Mit látnak milyen példát maguk előtt sok fiatal?Anyám is független,apám is,mindenki azt csinál amit akar,senki felelősséget nem vállal semmiért senkiért,sem a családért sem a gyerekekért sem egymásért..stb....ezért ilyenek a mai fiatalok,tisztelet a kivételnek.Hogyan lehet így normálisan élni?Ha összeházasodtunk,akkor igenis elköteleztük magunkat!!!Kötelességünk mindkettőnknek a lehető legjobbat adni a családunknak.És ez nem az,ha anya meg akarja magát valósítani,az 1-2-3éves gyerek meg le van tojva,van bölcsőde nagymama vagy apja is!!!Igenis legyen velük otthon ameddig csak lehet.És később is olyan munkát vállaljon ha tud és bírja,amit nem a gyerekek rovására csinál.És ha apuka kereste meg a napi betevőt a ház és minden árát,az akkor is KÖZÖS!!!!!Nem kell emiatt a nőnek rosszul éreznie magát,Ő is kivette a részét bőven a munkából,teljesítette ami a dolga.Ha pedig válunk,akkor osztozunk mindenen 50-50%-ban,illetve a gyerekek érdekeit nézzük mindketten.
2009. nov. 26. 12:53
 19/47 anonim ***** válasza:
74%

"hogy Ők szüljék még a gyerekeket is,Ők vezessenek háztartást,Ő fürdesse pelenkázza...stb..."


Mik ezek a nagy ő-k a kérdésedben???

Ennyire ne gondold már a férfiakat a teremtés koronájának, hogy csak nagybetűvel lehet róluk írni!


Mit háborogsz???

Mondjál meg egyetlen klasszikus férfiszerepet, ami még ma is létezik!

Kell fát hasogatnod, szenet behordanod, salakolnod a kályhákból? Milyen nehéz fizikai munkát végzel, amitől otthon megcsinálni már semmit nem bírsz?


Azt hiszed, hogy a házi munka, háztartásvezetés, gyereknevelés nem fárasztó???

Vedd át egy hétre és csináld. Azután okoskodj!

A férfiak csak pofázni tudnak, de csinálni már büdös.

Kritizálják az asszonyt, mert az nagyon megy nekik, de egyszer is besegíteni normálisan, az már nem megy. Teremtés koronája tévhitükben elvannak a maguk szemellenzős látásmódjukban, hogy az asszonynak mindent bírnia kell. Hát nem!


Azt gondolod, hogy a nőt nem kell megbecsülni???

Akkor egy f... vagy!


(Még annyit, hogy férfi válaszoló vagyok. Csakhogy nekem, veled ellentétben, már benőtt a fejemlágya!)

2009. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
95%

Igen-igen, ha válltok 50-50%. Márha, nincs másképp lepapírozva. :) A férj meg majd dolgozhat

tovább,mint eddig is, csak az ex-feleséget, ha nincsenek kapcsolatai!!!!, nem fogják sehova sem felvenni friss munkatapasztalat híján sehova, mert senkinek nem kell egy kolonc anyuka munkaerő.


Jó lenne, ha szólnál a kormánynak is az elképzeléseidről, mert most hoztak egy rendeletet a nők munkára ösztönzésére, mert szerintük az a nagy baj és azért is tart itt az ország ahol, mert a kisgyermekes anyáknak nem fűlik a foguk a munkához és ezért őket megszorításokkal, a gyes rövidítésével kényszeríteni kell a munkaerőpiacon történő megjelenésre, hogy tisztességes adófizetők legyenek ne csak rontsák az ország statisztikáját.

Viszont ha egy gyerekes nő dolgozni kell, hogy menjen, mert mondjuk nem keres annyit a párja, mint te, akkor nem ő válogat, hogy őt hova fogják felvenni, mint amit te is írsz, hogy vállaljon családbarát munkát...hanem olyat, ahol megtűrik. :((

2009. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!