Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeret a családom még...

Nem szeret a családom még nyíltan ki is mondják hogy ők nem tudnak szeretni ilyen embert amilyen vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Állandóan basztatnak meg olyat mondanak ami nem igaz hogy (pl. kiröhögtam az öcsém amikor leesett egy lépcsőn peddig én nem is röhögtem)Meg azt mondják hogy nem szertnek meg ordibálnak velem.14 éves vagyok és nem tudom mit csináljak ezzel a helyzettel..Segítsetek::(:(
2008. júl. 14. 20:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És egyébkén is tököm kivan már az egész világgal és öngyilkos akarok lenni
2008. júl. 14. 20:30
 2/11 anonim válasza:
100%
Sose kerdezted meg toluk hogy mi a bajuk veled.SZerintem kerdezd meg vesziteni semmit nem fogsz.De ha mar teged valasztottak fekete baranynak akkor nem nagyon tudsz sok mindent tenni.De probald meg.Gondolkozz el miert nem szeretnek.Nem tanulsz jol?Hiszterikus vagy?Gondolkozz el.Agondolataid oszd meg csaladoddal.Hatha hat.Sok sikert.
2008. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Nem irtad meg hogy minnek mondanak el.Ha tudsz valtoztatni aminek elmondanak lehet valtozni fog a helyzet.Pl. a viselkedesed,ha aval van baj.Hasonlo a helyzetunk.
2008. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De én peddig jól tanulok és mostnában csinálok nekik reggelit meg segítek nekik meg minden..nemértem :(:(
2008. júl. 14. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az is probléma, hogy amikor ők elkezdenek veled kiabálni, te gyakran visszaválaszolsz. A legjobb, ha nyugodtan kezeled a konfliktusokat. Inkább ne is törődj a kiabálásokkal, engedd el a füled mellett. Hallgass inkább zenét vagy olvass könyvet, tégy olyan dolgot, ami kikapcsolja az agyad és megnyugtat. Véleményem szerint üljetek le közösen és beszéljétek meg, hogy te mit hibáztál és, hogy ők mit hibáztak. Hogyha tudsz, tégy egy őszinte bocsánat kérést a szüleidnek, azokért a hibákért amit tettél. Ne légy pesszimista (tudom, nehéz ilyen esetben nem annak lenni) Próbáld éretten kezelni a dolgokat. Ahogy látom, eléggé depressziós lettél. A nyári szünetben hozd rendbe magad, mert mire jön az iskola, szó szerint "kikészülsz" és a tanulmányi eredményedet is ronthatja. Sétálj, lógj a haverokkal, élj a hobbidnak, sportolj. Egyszóval csináld azt, amit te szeretsz és zárd ki egy időre a családi zűrt az életedből! És hogyha valamiért hibáztatnak és esetleg megbüntetnek, viseld rendesen, ne feleselj vissza - ezzel még jobban buzdítod őket. Legjobban egy családi megbeszélés segíthetne a problémán. Ne feledd, első sorban nekik kell megváltozniuk, de ehhez neked is hozzá kell járulni!

Remélem minden sikerül!

2008. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2008. júl. 14. 22:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
jA NEM KELL VISSZASZÓLNI HA KIABÁLNAK VELED ÉN AZT CSINÁLOM HA ELKEZDENEK KIABÁLNI VELEM ÉN HALGATOM AZ MP3-AT ŐK MEG NYUGODTAN VITATKOZZANAK A MÁSIK SZOBÁBA KEDVÜKRE.
2008. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na nehogy már ilyen hülyeség miatt legyél öngyilkos!! Ha tényleg nem szeretnek, akkor tudod mivel tudsz a legjobban kitolni velük?? Tök jó szakmát szerzel magadnak, 18 évesen a magad lábára állsz és éled a magad boldog kis életét. Ők meg maradjanak maqguknak, legfeljebb majd küldessz nekik karácsonyra képeslapot!


Így legalább ha sok munka árán is, de megtalálod a boldogságod. Ha öngyilkos lennél, akkor elvesztenéd a lehetőséget arra hogy boldog legyél vagy bármi jó történjen veled. k meg 2-3 hét alatt felocsúdnak a sokkból és utána még lehet hogy a sírod közelébe se mennek, csak mindig úgy emlegetnek: az a gyenge, sikeretlen fiunk, aki öngyilkos lett. Hát tudod, én ugyan meg nem adnám ezt az örömet nekik!!

2008. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia!Nem szabad eldobnod az életedet.Le kell ülnőd velük és ki kell beszélni ezt a témát.Ha meg lehet kérdezni,hogy mennyi idős az öcséd és nem vagy rá féltékeny.Kérlek szépen válaszoljál a kérdésemre!
2008. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2 éves és nem vagyok rá féltékeny
2008. júl. 26. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!