Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire működne jól egy...

Mennyire működne jól egy ilyen családmodell? (meleg kérdés)

Figyelt kérdés

Adott egy meleg pár és egy leszbikus pár, akik úgy döntenek, hogy összeköltöznek egy nagy, többszintes, több lakrésszel rendelkező családi házba. Az egyik meleg férfi teherbeejti az egyik leszbikus nőt, a másik a másikat és születik 2 gyerek. Ezzel megoldódik a gyerekvállalás és a láthatás kérdése, hiszen törvényes úton jutnak vér szerinti gyerekhez és a saját szüleik nevelik a gyerekeket.

Szerintetek jól működne ez a gyakorlatban vagy lennének problémák?



2013. dec. 26. 12:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
A család sikeressége nem a tagok szexuális irányultságán múlik, hanem a személyiségükön. El tudom képzelni azt a négy embert, akiknek sikerülhet ezt megvalósítani, békében és nyugalomban és azt a négyet is, akik bíróság előtt kötnek ki a gyermekelhelyezési perek miatt.
2013. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

És akkor mi lesz, ha az egyik pár szétmegy?


Mondjuk az egyik nő lelép? Akkor viszi magával a gyereket. Nyilván a másik nőnek onnantól kezdve okafogyott lenne egy "idegen" párral az együtt élés és ő is menne a gyerekével együtt. Ott maradna a két pasi gyerek nélkül, tartásdíjjal.

2013. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
A problémák mennyisége a személyiségeken, az érzelmi érettségen és hasonlókon múlna. Ugyanakkor hasonló modell létezett és létezik a valóságban is természetesen, változó sikerességgel.
2013. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, de én is így csinálnám, ha meleg lennék.
2013. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
73%
Én azért megközelíteném a dolgot a gyerek oldaláról is. Semmi bajom nincs a különböző szexuális beállítottsággal, szép dolog, a családalapítás is. Most így felnőttként ha beleképzelem magam egy gyerek helyzetébe, attól semmi bajom nem lenne, hogy homoszexuálisak a "szüleim", akik mondjuk örökbe fogadtak. Attól viszont elég nagy károkat szenvednék belül, hogy van két biológiai szülőm, akik egyébként kényszerből csináltak, és az egyikükhöz semmi közöm, mert nem ő nevel hanem az anyám egy másik nővel/az apám egy másik férfival. Ez így szerintem borzalmasan undorító dolog.
2013. dec. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

"Attól viszont elég nagy károkat szenvednék belül, hogy van két biológiai szülőm, akik egyébként kényszerből csináltak, és az egyikükhöz semmi közöm, mert nem ő nevel hanem az anyám egy másik nővel/az apám egy másik férfival. Ez így szerintem borzalmasan undorító dolog."


Miért lenne undorító? Annyival több szeretet kapnának a gyerekek, hogy 4-en vigyáznának és figyelnének rá. És praktikussági okok is vannak ebben a családmodellben, például ha a nők el akarnak menni egy hétvégre kikapcsolódni, akkor nincs gond a gyerekekkel, mert a fiúk ott vannak.


Még van néhány évem a családalapításig, de párommal ilyen családot szeretnénk és jeleneg ezért dolgozunk. Amúgy 27/F és 29/F vagyunk.

2013. dec. 26. 14:15
 7/39 anonim ***** válasza:
9%
Előző válaszoló vagyok, sokféle családot láttam már, sok gyerekkel találkozom, pszichológiát tanulok. Higgy nekem, eléggé össze fogja zavarni a gyerekeket, hogy négy szülőjük van... Nem egészséges egyszerűen.
2013. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%
ha pszichológiát tanulsz, akkor tudod, hogy "nem egészséges egyszerűen" és a "higgyj nekem" nem elegendő érvek egy álláspont alátámasztásához.
2013. dec. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

nekem van egy meleg haverom, beszélgettünk a szexről is.

a következő mondat hagyta el a száját: fúj, én nem fekszem le lányokkal! :)


szerintem egy valódi homoszexuálist kb annyira képes felizgatni egy ellenkező nemű egyed, mintha egy homokzsák lenne.

véleményem szerint már a gyerekgyártás résznél megbukna a dolog.

2013. dec. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

"véleményem szerint már a gyerekgyártás résznél megbukna a dolog."


Mesterséges módon is végezhető a megtermékenyítés.

2013. dec. 26. 18:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!