Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy abajgassam más csecsemőjé...

Hogy abajgassam más csecsemőjét, vagy hogy társalogjak kedélyesen a terhességről/csecsemőgondozásról kismama ismerőseimmel, ha mi már 2 éve próbálkozunk hiába?

Figyelt kérdés
És ilyenkor mindig jön a kérdés: nektek mikor lesz babátok? Nem bírom!! Rengeteg ilyen "baráti" összejövetel várható mostanában, és én nem bírok se terhes nőt, se csecsemőt látni!! :( :(
2009. nov. 27. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Ez elég baj. Miért másokra - pláne más gyerekekre ?? - neheztelsz azért, mert neked nem sikerül??

Mi nagyon-nagyon-nagyon régen próbálkozunk, de SOHA senkire nem néztem ferde szemmel, mert babája lett, soha nem voltam irigy. A gyerekeket meg imádom, örülök, ha a közelükben lehetek, ha már sajátom nem lehet.

2009. nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem neheztelés, hanem önvédelem. Te így dolgozod fel ezt a traumát.

Ez az érzés negatívan befolyásolja az életed. Ha másokkal ilyen vagy akkor magaddal is, s így pozitívan nem fog változni az életed.

2009. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Akkora bunkók tudnak lenni az emberek, bele se gondolnak, hogy ilyen jellegű kérdésekkel ilyen fájdalmat tudnak okozni, mert azt nyilván senki nem fogja odamondani a "Mikor jön a trónörökös?" kérdésre, hogy csináljuk, csináljuk, de nem akar összejönni, vazze, és minden ilyen kérdéskor a sírhatnék kerülget! Próbáljátok meg kivonni magatokat, amennyire tudjátok, egy kamu nátha, vagy valami kis bacis dolog jó alibi:DDD Semmi szükséged arra, hogy még neked kelljen jópofizni, ha ennyire rosszul esik!!Stresszelsz te éppen eleget, nem hiányzik ez is! Meg nem kötelező mindig ráérni sem. Légy kreatív :)
2009. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Legyél őszinte, amikor felteszik ezt a kérdést. Mond el, hogy mennyire bánt, hogy 2 éve próbálkoztok és nem jön össze és amikor más babáját látod, akkor a sírás kerülget. Tedd, hozzá, hogy mennyire fáj ez a kérdés, mert mindig a saját kudarcodra emlékeztet.


Szerintem az ősziteséget, mindig meghálálják az emberek és azt, ha vállalod az érzéseidet, meg fogod látni, hogy kik az igazi barátaid.

2009. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Első: örülj neki, h te ilyen jól fel tudod dolgozni a kérdést, csak ez nem mindenkinek ilyen egyszerű. Mi az a nagyon-nagyon rég?

Harmadik: igen, jó ötlet ez a nem-ráérés, csak az a baj, h 1 éve már kihúzom magam az ilyesmik alól és már kicsit kezd kilógni a lóláb :( Azt szoktam csinálni, h kerülöm a "kényes" személyeket - már amennyire egy házibuliban lehet..

Negyedik: ezt te sem gonolhattad komolyan, h kismamam ismerőseim elé odaállok, hogy: figyu, nekem nem jön össze a gyerek!

Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt!

2009. nov. 27. 18:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért talán gond lenne ha megtudnák hogy nektek nem sikerül? Nem nagyon értelek.
2009. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
hát ha őszinte lennél nem lennél ilyen helyzetben. jó barátnőknek meg lehet mondani hogy dolgoztok az ügyön de nektek sajnos még nem jött össze és így kicsit rosszul érzed magad.ha meg nem vagytok közeli barátnők akkor nem kell elmenni. ne legyél képmutató mert annál rosszabb nincs.
2009. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnallak,hogy nem lehet babad!!!Enis szeretnek, de nekem meg a betgsegeim miatt nem lehet, es mar nagyon kesz vagyok enis:-(A parom meg megcsak gyereket sem szeretne egyednlore biztosan nem,amig jobban nem leszek.Sok sikert neketek, es probaljatok meg mindent a baba erdekeben, en a helyedben nem mennek el,megmondanam ,hogy sok a dolgom,vagy nem tudom mit kellene kitalalni....21/L
2009. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem érem mia a gond az őszinteséggel. Nekem is vannak ismerőseim akik megmondták, hogy próbálkoznak és nem sikerül, azóta nem kérdezgeti őket senki. Még néha ők mesélik, hogy mi lesz a következő lépés, mit próbálnak meg.

Az, hogy nem jön össze az nem azt jelenti, hogy leprás vagy. Hidd el, ha őszinte vagy akkor mások figyelemmel tudnak lenni az érzéseidre, de így hogyan találják ki, hogy neked valami fáj.

Náma gyereknek anyja se érti...

2009. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

10 éve a nagyon-nagyon rég.

Pánikbeteg lettem, felborult a hormonháztartásom, túl vagyok mindenen, ami csak gyerkőcöt produkálhat, de a gyereket imádom, akárkié is. A legjobb fejek a világon.

Az őszinteség pedig igenis fontos, azért nem hiszem, hogy olyan sok bunkó anyuka lenne a környezetedben, aki direkt cukkolni akar téged azzal, hogy neki van, neked meg nincs... Sőt, lehet, hogy még tanácsot is tudnak adni, hogy milyen módszerekkel próbálkozz.

2009. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!