Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy abajgassam más csecsemőjé...

Hogy abajgassam más csecsemőjét, vagy hogy társalogjak kedélyesen a terhességről/csecsemőgondozásról kismama ismerőseimmel, ha mi már 2 éve próbálkozunk hiába?

Figyelt kérdés
És ilyenkor mindig jön a kérdés: nektek mikor lesz babátok? Nem bírom!! Rengeteg ilyen "baráti" összejövetel várható mostanában, és én nem bírok se terhes nőt, se csecsemőt látni!! :( :(
2009. nov. 27. 18:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is őszintének kellene lenni.Nincs semmi szégyellni való azon,ha valakinek nem jön össze a baba.Unokatesómék 15 évig állították,hogy Ők aztán nem akarnak gyereket azért nem szül,(természetesen sosem hittük el,de tapintatosak voltunk és nem feszegettük a témát)és most amikor kereszteltük a keresztfiunkat akkor mondta el,hogy igazából kb a 20-ik beültetése ez a bébi akit ki is tudott hordani.Ő is mindig rosszindulatú volt velünk a családban akár melyikünk szült.Amikor én mondtam neki,hogy tervezzük a harmadik babát,éppen csak nem azt mondta,hogy mi a francnak?Szerintem ez nagyon rossz hozzáállás,és magának is csak rosszat tett vele.Persze a fájdalma érthető volt,de a rosszindulata mások felé nem.
2009. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy barátnőm akik sokáig próbálkoztak, végül beültetés lett a vége. Mindig őszinték voltak, és nagyon drukkoltunk Nekik, mindig maguktól elmesélték hogy hol tartanak. Én akkor már várandós voltam, de sose volt ebből gondja. Aztán szerencsére nekik is sikerült. Szerintem is légy őszinte.
2009. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy megkeseredetten könnyen teherbe lehet esni. A psziché is számít ezekben a dolgokban. Lehetsz szomorú, de az útálkozás, gyűlölködés biztos, hogy nem jó alap a teherbeesésre.
2009. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen,a kommentedbol is latszik h mennyire meg vagy keseredve.Pedig ez nem jo hozzaallas hidd el nekem.

Nekunk is volt egy ismerosunk(ferjem egyik legjobb baratja)nagyon akartak gyereket 4 vetelese volt a csajnak,en meg kozbe terhes lettem es megszultem a fiunkat.

Hat az nagyon rosszul esett nekik de azert mert nekik nem jon ossze mi ne vallaljunk gyereket??????

Aztan egy masik csaj is terhes lett a barati tarsasagbol es minket levegonek nezett,kibeszelt stb..

Most vegre 20 hetes terhes es megint joba vagyunk de mar nem az igazi es nem is lesz.

Amugy 2 ev meg nem tul sok,nekik is ennyi ido utan sikerult.

Voltatok mar orvosnal?

Gyere es latogass el a teherbeeses topikba,ott sokan kuszkodnek ezzel a problemaval.

Udv:

5 honapos kisfiu anyukaja

2009. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Nem vagyok megkeseredve! Túl vagyok 3 lombikon, most szünetet tartunk (önszántamból), de tudom, hogy a következő stimuláció után sikerülni fog! Érzem :)

Nem legjobb barátnőkről van szó, hanem ilyen perifériás barátnőkről, meg baráti körről (számomra), szóval nekik nem (sem) szeretném taglalni, h mi a helyzet. Van, aki szeret erről beszélni, de én nem bírom, ha sajnálnak, vagy folyton kérdezősködnek! Ez az út számomra nem járható.

"Nem elmenni" lehet 1-2 alkalommal, de már volt jópár "nem érünk rá" eset, csak az a gond, h a párom nagyon kedveli ezeket az embereket, és ő akar menni. Ha nem megyek, akkor meg kérdezgetik, h miért nem. Áhh.. sehogy se jó.

2009. nov. 30. 15:44
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam, hogy 10 éve próbálkozunk, természetesen lombikkal is, műtéteken, hormonkezeléseken vagyok túl stb.

Nekem is nagyon kellemetlen volt eleinte, hogy kérdezgetik, hogy miért nincs, aztán azt a "módszert" választottam, hogy elmondom az érdeklődőknek, hogy mi a helyzet. Így nem hegyezik rajtam a nyelvüket, meg nem sutyorognak a hátam mögött, nem találgatnak, hanem tudják az igazat - aztán akkor mi van.... Nem ez a szégyen, hanem amikor valaki lop, csal, hazudik, meg ellöki a gyerekét magától.

Sajnálni nem hiszem, hogy sajnálnának, nem az a fajta vagyok.

Közben arra is rájöttem, hogy minél többen tudják, annál többen próbálnak segíteni, tanácsokat adni, gyógynövényeket javasolni, természetgyógyász címét megadták stb. Az egy dolog, hogy eddig nem használtak, de én gonoszságot nem éreztem még azok részéről sem, akik nem állnak a legközelebb a szívemhez.

Egyébként tényleg vannak rosszindulatú emberek, de ez egy nagyon érzékeny téma, nem hiszem, hogy bántóan reagálnák le, hogy meddőségibe jártok.

Sok sikert, és fel a fejjel! :))

2009. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Nektek is sok sikert!!
2009. dec. 2. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!