Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat veszekszünk a kutya...

Sokat veszekszünk a kutya miatt, de nem akarom kirakni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves német dogom akit első perctől kezdve a lakásban tartok és nem akarom kivinni mert olyan mintha a fiam lenne. A barátnőmmel összeköltöztünk és őt zavarja valamiért a kutya, szereti de zavarja. Igazából nem tudja megmondani. Én meg megmondtam, hogy nem megy ki. Ezért egyre több a veszekedés közöttünk. Okos, intelligens, szobatiszta, rendszeresen fürdetem és nem rosszalkodik, ami nem az övé azt nem veszi el. Kicsit nyáladzik de úgyis én takarítok utána. Szóval nem is az, hogy rossz vagy tudom is én... semmi oka nincs. Nagyon barátságos is, megy mindenkihez hogy simogassák. Annyi, hogy néha macskának érzi magát és ránk ül meg bemászik közénk de ha nem akarjuk akkor csak rászólunk és arrébb megy. Nem értem mi a problémája.
2014. jan. 1. 16:48
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Tágas a ház, elfér. Gyerek magasságú és egy gyerek is elfér a házban, ráadásul nem rajzol a falra. Inkább nyáron hullik a szőre de mindig takarítok utána. A hálóba bejön de csak akkor jön fel az ágyra ha szeretethiányos kedvében van, akkor 1-2 órát fekszik utána kimegy, ha bejön akkor lefekszik az ágy mellé. Szeret bent lenni mert lusta. Ha ki akar menni akkor jelez, rohangál kicsit, pisikaki és jelez megint, hogy be akar jönni, megtörlöm a lábát meg ilyenek és bent van. A nap nagy részében a kandalló mellett lustálkodik. A fürdőszobába akkor megy be ha fürdetem és a konyhában eszik de a mi kajánkhoz sose nyúl. Csak ahhoz ami a saját táljában van. Mielőtt összeköltöztünk akkor is tudta, hogy bent van, hiszen már akkor is aludt nálam. Nincs olyan, hogy a kutyát jobban szeretem a barátnőmnél mert ez hülyeség, mindenkit máshogy szeretek.
2014. jan. 1. 19:08
 22/45 anonim ***** válasza:
76%
Én a kutyádnak drukkolok.
2014. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
72%

"Okos, intelligens és nem rosszalkodik, ami nem az övé azt nem veszi el. "


Ezeket a csajodról már nem mondhatod el... durva, de a kutyád jellemesebb élőlény, mint a macád. Mellesleg akibe ennyi gondoskodás szorult, mint a nagyságos asszonyba, azzal biztosan közös jövőt tervezel? Én a helyedben ezt nagyon intő jelnek venném.

2014. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
72%
ki ne tudd a kutyát! egy hülye pi.csa miatt sem! első jel,hogy uralkodni akar rajtad, szívtelen egy valaki lehet, 7 éve veled él az az állat, akinek te vagy az élete, erre csak úgy kitenné.. gratulálok, jó csajt választottál.
2014. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
41%

Nekem egy barátnőm volt, akinek nem tetszett, hogy nem akarok a macskájával aludni. (Egyébként szeretem az cicákat, kutyákat is.) De ez már sok volt nekem.

Nem én voltam az első, aki lelépett mellőle ezért.

Aztán majd ne sírjatok, hogy nincs párotok.

A kompromisszum nem azt jelenti, hogy az egyik félnek mindent el kell fogadni, a másiknak meg semmin nem kell változtatni.

Szerintem a kérdező sokáig egyedül volt, a kutya lett a társa, és nehéz most változtatni az életén, ezek meg csak kifogások, ha annyira szeretnéd a párod, akkor annyira képes lennél (és nem tartanád gonoszságnak) hogy pl. a hálóba sose mehet be a kutya. Persze attól még a házban maradhat, de te semmiben sem akarsz engedni.

2014. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
28%
én a csaj heyében már rég elköltöztem volna..illetve hát össze se költöztem volna -veletek. neked elég a kutyád, nem is kell oda -nö.
2014. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
57%

Én is kutyás vagyok, és én is úgy érzem, ő a kisfiam, szóval totál megértelek. Néha az én kutyám is velünk alszik, de csak ha fázik, ugyanis spórolunk a fűtéssel kicsit, amúgy ő is olyan, hogy mindenhol ott van. Most ép a párommal harcol itt a kanapén.


Nekem erről nagyon az a véleményem, hogy a kutya az első. És nem olyan okokból, amiket itt felsoroltak, hanem mert tényleg hozzám való egy ember, aki nem bírja elviselni, ha a kutyám feljön néha az ágyba, vagy a kanapén döglik mellettem? Tényleg olyan emberrel akarok együtt élni, aki az életem legalapabb dolgát akarja megváltoztatni? Aki el akarja távolítani tőlem fizikailag azt a lényt, aki az egyik legnagyobb örömforrásom az életben? Hát nem hinném... Én nem akarnék ilyen emberrel együtt élni. Ez nálam nem kompromisszum kérdése.


Nekem ez az egész azt közvetíti, hogy ez az ember nem hozzám való. Pont. És most sokan felhördülnek, hogy ez nem ugyanaz, de tény: a gyerekedhez való viszonyodat sem változtatnád meg egy nő miatt. És lehet, ezt sokan nem tudják felfogni, de nekem is olyan ez a kutya, mintha a gyerekem lenne.

2014. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
66%
én szeretem a kutyákat van is egy németjuhászom,de a hálószoba tiltott terület,mert ott PIHENNI akar az ember.Csak 1-2 ÓRÁT alszik veletek?! Ne csodáld,hogy ha éjszaka felkel arra,hogy a "hülye dög" már megint bejött és felébresztette,nincs rózsás kedve. Egy állatot semmilyen körülmények között nem akarnék kidobni meg ilyesmi,de igenis egy idő után ok nélkül elkezdeném utálni az állatot ha mindenhol jelen lenne az állat és nem jutna legalább egy kis tér nekem is. Ráadásul a Dog óriási egy eb nem egy tündi bündi ölebecske,idegesítő lehet az éjszaka közepén ahogy behuppan az ágyba, reggel még úgy ahogy elmenne de éjszaka közepén-.-"
2014. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
32%

Utolsónak igaza van.

A kutyatartás pont olyan "stikli" mint mondjuk ha valaki tisztaságmániás, vagy állandóan főz, vagy nonstop megy a tévéje. Van, akihez nem mehetsz be cipőben, van aki kifejezetten megkér hogy ne vedd le, van aki papucsot ad. Van akinél nincs egy elmosatlan pohár se, van akinél hétközben gyűlik, és hétvégén mosogat el mindent. Ezek mind szokások, mind az emberhez tartoznak, amiket tiszteletben kell tartani. Létezik persze kompromisszum, és jó is, ha valaki kompromisszumképes, mert két egyformán vezetett élet nincs, DE aki azt a "stiklit" akarja megváltoztatni egy emberben, ami neki a legfontosabb, ott nem lehet hosszútávú kapcsolatról beszélni. Alapjában senkinek nincs joga megváltoztatni senkit - legalábbis nincs értelme, mert úgyis megutálják egymást. Ez nem vonatkozik a kisebb szokásokra, vagy azokra amiket lustaságból csinálunk, de a kutyát, vagy bármilyen háziállatot kiutasítani olyan, mintha azt mondanád, "a p!csába a hülye szokásaiddal, változz meg, nem látod hogy engem zavar"? És miután semminek nézi a "hülye szokásod", még meg is sértődik. Én nem kérnék ebből.

Szóval, ha felírod papírra a 3 legfontosabb dolgot / szokást / embert / állatot az életedből, és valamelyikről teljesen másképp gondolkozik, mint te, (és ezt meg is akarja változtatni rajtad), akkor nem neked való az a lány. Az ember nem gyurma hogy a kedve szerint formázza újra.

2014. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
*utsóelőttinek.
2014. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!