Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat veszekszünk a kutya...

Sokat veszekszünk a kutya miatt, de nem akarom kirakni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves német dogom akit első perctől kezdve a lakásban tartok és nem akarom kivinni mert olyan mintha a fiam lenne. A barátnőmmel összeköltöztünk és őt zavarja valamiért a kutya, szereti de zavarja. Igazából nem tudja megmondani. Én meg megmondtam, hogy nem megy ki. Ezért egyre több a veszekedés közöttünk. Okos, intelligens, szobatiszta, rendszeresen fürdetem és nem rosszalkodik, ami nem az övé azt nem veszi el. Kicsit nyáladzik de úgyis én takarítok utána. Szóval nem is az, hogy rossz vagy tudom is én... semmi oka nincs. Nagyon barátságos is, megy mindenkihez hogy simogassák. Annyi, hogy néha macskának érzi magát és ránk ül meg bemászik közénk de ha nem akarjuk akkor csak rászólunk és arrébb megy. Nem értem mi a problémája.
2014. jan. 1. 16:48
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
88%

Én is kutyás vagyok, van kettő közepes termetű is, de éjszaka én sem bírom őket elviselni magam körül. Megvan a maguk helye a házban, felébredek rá, ha bejönnek, kopogok a körmük a parkettán. Felébredek rá, ha behuppannak az ágyba és nem mellesleg nálunk kutyának amúgysincs ágyban helye. Nagyon szeretem a lükéimet, de nem jöhetnek fel az ágyba soha semmilyen körülmények között és mivel a sajátjaimtól nem tűröm el, másétól sem tűrném bármennyire is szeretem.

Egy dog pláne nem pici kutya, mindenhova odaér, ha tolakodós és bújik, akkor lerázni is nehéz akkora. Megértem, hogy egy idő után zavaró lehet. Próbálj egyensúlyt teremteni. Ha megvan a maga kényelmes, puha fekvőhelye, akkor az ágyba, illetve a hálóba ne lehessen bejárása. Ha a párodat kezdi idegroham elkapni, akkor egy kicsit tessékeld ki, néhány órába nem hal bele az udvaron. Illetve, ahogy más is mondta, néha hagy csukja be maga mögött a párod az ajtót és hagy legyen az a szoba átmenetileg kutyamentes övezet neki. Nem mindenki van ehhez hozzászokva, kompromisszumot kell találni.


Egyébként én is azt vallom, hogy ha valaki szeret és elfogad, akkor fogadjon el a kutyáimmal együtt, hiszen nekem a róluk való gondoskodás és az ő szeretetük is az életem része! Nem lehet olyan párom, aki fél tőlük, vagy nem hajlandó eljönni velem megsétáltatni őket, enni adni nekik, ha én éppen nyakig benne vagyok másban, segíteni ellátni őket, ha betegek, vagy olykor csak szimplán megszeretgetni őket egy kicsit. Ha valaki nem érti meg és fogadja el őket, akkor az én egy kis részemet sem érti meg és fogadja el és így kétlem hogy tudnánk olyan kapcsolatot létesíteni, ami mindkettőnk számára kielégítő. A jelenlegi párommal nagyon egy húron pendülünk szerencsére. Imádja a kutyáimat, de szerinte sincs a kanapén és a hálóban/ágyban a kutyák helye, így abszolút egyként neveljük őket, nincs vita. Pontosan erre vágytam. Az ex párom soha nem volt hajlandó még csak megsimogatni sem őket, nem szerette, ha bent vannak, mert szutykos dögnek kint a helye... Vége is lett a kapcsolatunknak hamar. Nem emiatt, de engem nagyon bántott, hogy nem tudja elfogadni őket és a már 10 éve kialakult szokásainkat.

2014. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 Captain Hindsight ***** válasza:
64%
dobd ki a csajt
2014. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hogy mit nem szeret a kutyán, de a lány kedvéért tényleg a szoba lehetne csak a tiétek. Nekem is az állatom az első, megértelek, de biztos szereted a lányzót is. Ennyi kompromisszum belefér. A kutyus se jár rosszul, a lány is érzi, hogy fontos neked, és talán meg is nyugszik, ha a szoba a ti magánszférátok lesz. :)
2014. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
40%

33: "Nekem is az állatom az első, megértelek, de biztos szereted a lányzót is."


Ezt tudja a párod is? Vagy hazudsz neki? Hihetetlen milyen emberek vannak.

2014. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
31%
Nem hittem, hogy ennyi kutyab...uzi van, de legalább mind városi ember, ez megnyugtat!
2014. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
62%
31-es vagyok. Írtam bárhol is, hogy városi vagyok? Falun élek mély egyetértésben a párommal, mérnökként dolgozunk mindketten a közeli városban és vállaljuk hogy kutyab*zik vagyunk, igen. :D
2014. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 Nádszálkisasszony ***** válasza:
72%
Tudta, hogy sokat van bent a kutya nálatok, nem!? Magamból kiindulva biztos nem válnék meg a kutyámtól senki kedvéért sem.
2014. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 Maya Bunnyheart válasza:
37%
A kutyát tedd ki a hálóból, és a barátnőd ettől elégedettebb lesz. És a kutyának az udvaron vagy az előszobában a helye de véletlenül sem a hálóban..
2014. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
42%

még jó,hogy nem te mondod meg hol a helye a kutyának, "kedves "utolsó..


neked a konyhában, mégis itt írogatsz.

2014. jan. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
67%

Jah kedves utolsóelőtti, hadd szokja meg a kedves barátnő, hogy amit csak kitalál, az úgy is lesz, nem érdekes mennyire fontos ez a barátjának. Nyilván....

Ettől a "kutyának az udvaron a helye"-től konkrétan a hideg kiráz, és nem azért, mert minden kutya szigorúan bent kell lakjon (bár az enyém bent lakik), de ilyen alapon biztos úgy gondolod, hogy "a nőknek a konyhában", "a pasinak a munkában/kocsmában", stb. igaz? Könyörgöm, 21.század van, mindenki eldönti mit hogyan csinál, és hogyan él. Akkor légyszi ne tarts semmilyen háziállatot, haszonállatot se, mert elvileg azok se úgy éltek régebb. Sőt, tejet se igyál mert ahhoz házi tehenet kellett tenyészteni, és az se természetes ám. Meg kávét se igyál, mert az meg amerikából jön, itt nem is terem. Pfff...

2014. jan. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!