Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, miért kell a...

Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvánvalóan azokhoz szól, akik még soha semmit nem tettek le az életben, de már 18-20 évesen gyereket vállalnak, mert "kell".


Az ismerőseim között is egyre többen vannak, de itt is rengeteg olyan kérdést olvasni, hogy épp csak leérettségizett lánykák tudatosan tervezik a gyermekvállalást - és úgy, hogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy majd a szülők nyakán élnek, a mi pénzünkből segélyt kapnak és a család "természetesen" támogatja majd őket anyagilag.


Esküszöm, kiábrándító már, hogy az ember sehova nem jut az életben, mert olyan mértékű segélyeket kell kiosztani (és nem csak a kisebbség között), hogy lassan minden fizetés az adóra megy el, hogy finanszírozni tudja az állam a gyest, aztán amikor anyuka ott áll 23-24 évesen kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és sehova nem kell egy gyerekkel, szintén a mi zsebünkből veszik ki a munkanélküli támogatásokat és a továbbképzésük díját.


Nem kell 30 éves korig várni, meg saját villával rendelkezni, de hogy van képes egyeseknek más pénzére szülni, miközben azok az emberek, akik minimális alapot meg akarnak teremteni, lassan már csak éhbérért dolgoznak, hogy eltartsák őket?


2014. jan. 8. 21:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/127 anonim ***** válasza:
25%

Nem a többi ember tehet arról, hogy neked nincs rá időd Kedves Utolsó!

Éppen ez a baj, hogy nem egymást kellene marni, hanem azok ellen lázadni, aki ilyen életet alakítottak nekünk, magyaroknak.

Más országokban nincs baj azzal, ha valaki gyereket vállal fiatalon, nem lázadnak ellene, mindenki éli a kis életét, megvan a NORMÁLIS fizetése, annak ellenére, hogy más éppen gyereket nevel.

Nem azzal van a baj, hogy van, aki karrierista és van, aki család orientált, hanem azzal, hogy egymást bánjátok, szűk látókörűen és egy oldalról tekintve a dolgot, pedig a probléma forrása nem ez!!!

Ettől senki nem lesz boldogtalanabb, senkinek nem jut kevesebb. És tudjátok mit?

Igen, inkább adják oda a gyerekeknek/!/ a pénzt, mint hogy új utca nevekre költsünk milliókat és hogy bezsebeljék a tűz közelben lévő emberek, akik már nem tudják hova költeni a pénzüket!

Szerintem a kérdés undorító és ahogy feltette, mint ahogy volt itt egy lány is, aki suliba járt és azt állította, hogy az Ő pénzén élnek ezek az emberek, pedig egyelőre még ő élt mások pénzén! Hányingerem van a rosszindulattól és attól, hogy elhiszik, itt bárkinek is kevesebb van attól, hogy valaki gyereket szül 22 évesen.

2014. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/127 anonim ***** válasza:
100%

" A társadalom azért mûködik, mert egymásra támaszkodunk."


Rosszul tudod sajnos. A társadalom azért NEM működik (illetve a szociális rendszer Magyarországon) MERT egymásra "támaszkodunk".

Más országokban (pl. német nyelvterületek, Skandinávia) pedig PONTOSAN azért működik, mert NEM mástól várják el a támogatást és a segítséget az emberek, hanem maguktól Megjegyzem, nem is igazán kapnak az "államtól", ellenben annál inkább a saját adójukból/különféle biztosításukból fedezett összegekből (pl. egy embernek általában többféle személyes biztosítása is van különféle területekre, valamint a tb is sok országban privát és választható kategóriákkal rendelkezik). Magyarországon azért elterjedt ez a fajta segélyezés, mert poszt-kommunista ország vagyunk, ez egy tény... itt "muszáj" egymáson segíteni, mert "milyen dolog az", ha nem kapsz semmit a semmiért, itt mindenkinek "jár" minden ugye...


"Máshonnan megközelítve: szerintetek a jó anyagi háttér szükségszerûen jó embereket nevel? Nem ismerünk elég gazdag b*nkót...? "

Én nem tudom, ki gazdag és ki nem az. Lehet egy ember rendezett anyagi körülmények között is szemét, bunkó. De nekem az utóbbi fogalomról nem feltétlen a jó körülmények között élő emberek jutnak eszembe, hanem annál inkább a falu végi kocsmában, papucsban-melegítőben tespedő gyári munkások, az építésekről fütyülgető "úriemberek" és társaik. És szerintem ezzel a legtöbb ember így van. Szerinted miért?


"Vagy mi van a nyugdíjasokkal? Selejtezzük le ôket is, amint felélték a nyugdíjalapjukat?"

Nem értem miért kellene bárkit is megfosztani egy többnyire megérdemelt pénzforrástól, amiért átlagban 50 éven át dolgozott és adózott... ez neked hogy jött ide?


"Ha nem lenne GYES (ami a gyereké, és nem a szülôé) az szerintetek visszatartaná az utcán kolduló kismamát attól, hogy terhes legyen?"

Szerintem egy részüket bizonyosan, igen. Nem mindet természetesen, de egy kezdetnek jó lenne. Sokan vannak, akik az abszolút nullára is szülnének persze, de úgy vélem, lennének akik meggondolnák, hogy nulla támogatással tényleg megéri-e.


"Vagy talán "tenyésszünk embert"? Ivartalanítsuk az "alkalmatlanokat", és támogassuk az anyagi árjákat? Így képzelitek a szép új jövôt...?"

Én úgy képzelem a jövőt, hogy mindenki, aki tudatosan tervezi a teherbeesést (de talán még az is, akinél véletlen történik), először figyelembe veszi az anyagi helyzetét, és az alapján dönt arról, hogy megszül-e a semmire egy szerencsétlen babát, vagy sem.

Ez nem gazdagság vagy szegénység kérdése, csupán felelős gondolkodásé. Ennyi szerintem mindenkitől elvárható lenne.


Érveket vártok. Én meg nagyobb társadalmi empátiát. Igen, támogatni kell a felelôs gyerekvállalókat. De ítélkezni, rangsorolni nem szabad, mert az egy olyan világhoz vezet, ahol a legtöbb ember se szegényen, se gazdagon nem szeretne élni.

2014. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/127 anonim ***** válasza:
70%

"Más országokban nincs baj azzal, ha valaki gyereket vállal fiatalon, nem lázadnak ellene"


Persze hogy nincs mivel a világon nincs olyan, hogy valaki alanyi jogon otthon lehet a gyerekeivel és azt az állam akár 10 évig is fizeti.

Még 3 évig sem lehet otthon sehol az anya, nemhogy még többet.

2014. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/127 anonim ***** válasza:
63%
Áruld már el, ha ennyire bosszant a helyzet téged, hogy mivel volna neked több, ha ez a helyzet változna? :)
2014. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/127 anonim ***** válasza:
33%

Jaj annyira gusztustalan dolgokat tudtok mondani, hogy az nem igaz. Nyilván van aki nem érdemli meg a támogatást és rossz, hogy a semmire szül, de mégis mi alapján döntitek el, hogy mikor lenne jogos mégis a segítség? Nem mindenki merő felelőtlenségből vagy munkakerülésből lesz fiatalon anya. Rengetegen védekeznek tisztességesen, mégis becsúszik a baba, mert semmi nem nyújt 100 százalékos védelmet. Szerintetek az teljesen rendben van, hogy ti "értékes" dolgozó emberek nyugodt szívvel öletnétek meg ezeket a magzatokat? Ha egy nő hibáján kívül terhes lesz, már joga sincs megszülni, mert ez a ti pénzetek? Jesszusom és még ti beszéltek demokráciáról meg emberségről. Hihetetlen, hogy mennyire anyagias lett a világ. Csakis pénzben méritek az embert. Nem ismertek se isten, se embert. Szerintetek minden gyesen lévő anya csőcselék?

Bár képesek volnátok elintzni, hogy eltöröljék, aztán kívánom hogy a te lányod essen teherbe hibáján kívül, monduk az egyetem első évében. Kíváncsi lennék őt is szemrebbenés nélkül küldenétek-e műtőasztalra, vagy ráznátok-e az öklötöket, hogy a szemét állam nem segít azokon akik szerencsétlenül jártak.

Na, lehet lenullázni ismételten.

2014. ápr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/127 anonim ***** válasza:
63%
Nem azt mondom, hogy több lenne de azért fél igazságokat sem kellene írni.
2014. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/127 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem lenne neked több, akkor mire jó, hogy általánosítunk minden fiatal anyát? Mire jó, hogy bántjátok őket?

A ti zsebetekből van kivéve az a támogatás, amiből amúgy egy ember se tud megélni? Van igazság abban, hogy sokan ezért szülnek sok gyereket, de pontosan ti általánosítgattok és írtok fél igazságokat!

Másrészről meg felettük sincs jogotok pálcát törni, az ő életük, ő dolguk, egyáltalán nem a ti vagy az én zsebemből veszik ki a pénzt és egyáltalán nem volna nekem több, ha ők nem így élnének!

Még egyszer írom, a probléma forrása nem ez!!!

2014. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/127 anonim ***** válasza:
29%
Persze, hogy a mi zsebünkből veszik el erre. Az államnak sem pénzfán terem a pénz. Meglehet belőle élni, mivel elég sokan megélnek belőle, ezt ne hozd fel megint ez tény.
2014. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/127 anonim ***** válasza:
0%

A létminimum alatt élnek, tehát NEM lehet megélni belőle!

Az államnak nem terem a pénz? Dehogynem, csak abból se te, se én nem látok.

Adózok a cégem után eleget, hidd el, az államon élés távol áll tőlem, de pártold tovább állam bácsit, tényleg nem lehetetlenít el senkit.

Se a munkást, se a vállalkozót, se az anyát! :)

Jogod van vakon lenni, de legalább a rosszindulat ne dőlne belőled a családosok felé.

És csak, hogy a magyart értsük, ha a te zsebedből venné el, akkor neked több lenne a havi kereseted abban az esetben, ha nem születnének gyerekek, de mivel ez nem így van, nem onnan veszi el! :)

2014. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/127 anonim ***** válasza:
19%
A minimálbér is létminimum alatti összeg és mégis millió ember keres annyit és él belőle.
2014. ápr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!