Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, miért kell a...

Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvánvalóan azokhoz szól, akik még soha semmit nem tettek le az életben, de már 18-20 évesen gyereket vállalnak, mert "kell".


Az ismerőseim között is egyre többen vannak, de itt is rengeteg olyan kérdést olvasni, hogy épp csak leérettségizett lánykák tudatosan tervezik a gyermekvállalást - és úgy, hogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy majd a szülők nyakán élnek, a mi pénzünkből segélyt kapnak és a család "természetesen" támogatja majd őket anyagilag.


Esküszöm, kiábrándító már, hogy az ember sehova nem jut az életben, mert olyan mértékű segélyeket kell kiosztani (és nem csak a kisebbség között), hogy lassan minden fizetés az adóra megy el, hogy finanszírozni tudja az állam a gyest, aztán amikor anyuka ott áll 23-24 évesen kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és sehova nem kell egy gyerekkel, szintén a mi zsebünkből veszik ki a munkanélküli támogatásokat és a továbbképzésük díját.


Nem kell 30 éves korig várni, meg saját villával rendelkezni, de hogy van képes egyeseknek más pénzére szülni, miközben azok az emberek, akik minimális alapot meg akarnak teremteni, lassan már csak éhbérért dolgoznak, hogy eltartsák őket?


2014. jan. 8. 21:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/127 anonim ***** válasza:
76%

Aki önként mond fel sem normális,akkor már menne inkább táppénzre.

Másrészt szociális alapon minden önkormányzatban van ingyenes jogi segítség. Ezek csak egyszerű kifogások amiket írsz.

2014. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/127 anonim ***** válasza:
13%
Semmi közöd hozzá!!!
2014. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/127 anonim ***** válasza:
86%

Én egyetértek a kérdezővel. 28 éves vagyok, sőt nemsokára 29, tehát már időszerű lenne a gyerekvállalás, de nem merek, mert a mai munkahelyek olyan bizonytalanok, mint a kutya vacsorája. Hiába dolgozom 18 éves korom óta, egyszerűen félelemmel tölt el a gondolat, hogy gyereket szüljek. Kezdjük ott, hogy a munkáltatók nem szívesen alkalmaznak kisgyerekes anyukákat, mert a gyerek beteg stb...és ha nincs egy időmilliomos nagyszülő, aki ilyen esetben tud a gyerekkel lenni, akkor meg van lőve a szülő.

Én magam pedig sokat nélkülöztem gyerekkoromban, nem szeretném, ha egy esetleges munkahely-elvesztés vagy bármi más esetén az én gyerekemnek is nélkülöznie kelljen.

Ezért is döntöttem úgy, hogy ahogy lehet, megyek külföldre...


28N

2014. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/127 anonim ***** válasza:
10%
Akkor NE szülj!
2014. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/127 anonim ***** válasza:
68%

Mert egyszerubb, mint tanulni vagy dolgozni. Othhon el van a gyerekkel es nincs gond semmire.

18 evesen ez vonzo.

2014. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/127 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is volt egy évfolyamtársam, 18 évesen szült először, azóta már három gyereke van, életébe nem dolgozott, most 24 éves. Én meg járhatok egyetemre, ha egyszer majd értelmes munkát szeretnék kapni (na nem mintha utóbbi gond lenne,csak amikor látom, hogy milyen jól megvan befektetett munka nélkül, egy kicsit zavaró).
2014. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/127 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem ezt a "munkáltatók nem alkalmaznak kisgyerekes anyukákat" dolgot.

30 éves koromig (kb 25 éves koromtól) voltam vagy 10-15 állásinterjún. Korom alapján lehetett volna 3 gyerekem is. SOHA, SEHOL nem került szóba a gyerek. Sőt, semmilyen magánéletre vonatkozó kérdés.


Másnál ez hogy derül ki egyáltalán? Beleírja az önéletrajzába, vagy önként és dalolva maga közli az interjún?

2014. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/127 anonim ***** válasza:
23%

Hányszor fogod még feltenni ezt a kérdést?

Ráadásul a mondataid is ismétlődnek. Botrány vagy!

Szerintem a te életed sem jobb egy fokkal se, mert állítólag egyetemista vagy és dolgozol is, mégis roppant érdekes elfoglaltságod van.

Sok barátod lehet és szuper kikapcsolódásaid! ;)

2014. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/127 anonim ***** válasza:
75%
Talán az jobb volt mikor régen 7,8,gyereke született az embereknek . Mindenki hagy döntse el saját maga mit akar az élettől.
2014. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/127 zabmester ***** válasza:
69%

"Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?" Mi az, hogy a TI pénzetekre? Mi ez a királyi többes? Te ugyanígy megtehetted volna ezt, de nem tetted, mástól viszont sajnálod, hogy kap némi pénzt.


Az egy dolog, hogy én 20-22 éves korom között otthon voltam GYED-en, viszont most ugyanúgy dolgozom, mint bárki más. Nem teljesen mindegy, hogy mikor töltök otthon két évet?


Teszem hozzá, én nem értek egyet azzal, hogy bárkinek is finanszírozni kellene, hogy egy gyerek miatt három évet otthon legyen, mert egyszerűen gazdaságtalan, és munkaerő-piaci szempontból is káros az adott szülőre nézve az esetek többségében, de ez a három év gyerekenként kortól függetlenül bárkit megillet, úgyhogy ez van. Én éppenséggel kihasználtam ezt az időt, és tanultam, mert így legalább volt rá időm, munka mellett nem ment.

Viszont azt ne mondd már, hogy te, vagy akárki "normális" ember azért keres rosszul, hogy eltartsa "őket", azokat a galádokat, gazembereket, akik vették maguknak a bátorságot, és gyereket mertek szülni, pofátlan módon a te pénzedre apellálva. Ha éppen érdekel, a költségvetésnek egy igen kis hányada megy el segélyezési típusú ellátásokra, ennél valamivel több megy családtámogatásra, és sokszorosa pedig nyugdíjra. Ezt nem azért mondom, mert sajnálom a nyugdíjat bárkitől is, de az arányokkal jó lenne tisztában lenni.

2014. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!