Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, miért kell a...

Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvánvalóan azokhoz szól, akik még soha semmit nem tettek le az életben, de már 18-20 évesen gyereket vállalnak, mert "kell".


Az ismerőseim között is egyre többen vannak, de itt is rengeteg olyan kérdést olvasni, hogy épp csak leérettségizett lánykák tudatosan tervezik a gyermekvállalást - és úgy, hogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy majd a szülők nyakán élnek, a mi pénzünkből segélyt kapnak és a család "természetesen" támogatja majd őket anyagilag.


Esküszöm, kiábrándító már, hogy az ember sehova nem jut az életben, mert olyan mértékű segélyeket kell kiosztani (és nem csak a kisebbség között), hogy lassan minden fizetés az adóra megy el, hogy finanszírozni tudja az állam a gyest, aztán amikor anyuka ott áll 23-24 évesen kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és sehova nem kell egy gyerekkel, szintén a mi zsebünkből veszik ki a munkanélküli támogatásokat és a továbbképzésük díját.


Nem kell 30 éves korig várni, meg saját villával rendelkezni, de hogy van képes egyeseknek más pénzére szülni, miközben azok az emberek, akik minimális alapot meg akarnak teremteni, lassan már csak éhbérért dolgoznak, hogy eltartsák őket?


2014. jan. 8. 21:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/127 anonim ***** válasza:
38%
Ez a mai világ gyűlöli az anyákat, meg a gyerekeket. Főleg a munkáltatók. Ezért nem kellenek sehova.
2014. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/127 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk azt én sem értem amikor a 19-20 éves gyerek úgy számol baba kérdésben, hogy a szülők is támogatják majd, meg anyós jelölték. Azért elég veszélyes más pénzére szülni-
2014. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/127 anonim ***** válasza:
77%

# 2/3


Ez egy hülye urbán legenda. Persze az iskolázatlan nulla munkatapasztalattal élő emberekért persze, hogy nem kapkodnak,mikkor van 100 jobb helyette, ha nő ha férfi egyaránt igaz.

2014. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/127 anonim ***** válasza:
35%
Az a gyerek fogja majd a te nyugdíjadat fizetni. Hogy lehet már ilyen buta kérdést feltenni, hány éves vagy 8?
2014. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/127 anonim ***** válasza:
67%
Ha olyan nő vállal gyereket, aki dolgozott rendesen előtte, ő is kap családi pótlékot, meg ki tudja milyen juttatásokat, tehát nem csak a felelőtlen anyukák zsebeit tömik az adófizetők pénzéből. A munkanélküli támogatások meg más téma. Sajnos én is ismerek nem egy ilyen fiatal anyukát, hogy otthagyta az iskolát a gyerek miatt, egy napot nem dolgozott életében, és én sem értem mért választja ezt az életformát. Gondok vannak az emberek fejében, de az országban is. Ha mindenkinek lenne megélhetést biztosító munkahelye, akkor semmi szükség nem lenne semmiféle segélyre és juttatásra.
2014. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/127 anonim ***** válasza:
70%

# 4/5

Persze mindenki nagyjából azt viszi tovább az életben amit a szüleitől látott, nem azt amit mondtak hanem amit tettek.

Az a gyerek akinek a szülei segélyből vegetálnak, az is csak annyira fogja vinni.

2014. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/127 anonim ***** válasza:
84%
Akkor mit várunk a következő generációktól? Nyugdíjunk sem lesz...
2014. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/127 anonim ***** válasza:
39%
Ki szül ma így, mondd már meg nekem! Inkább az a baj, hogy lassan nem lesz dolgozó réteg, mert nem kell gyerek,amíg nincs kocsi meg ház. Nem természetes ez így, nekem viszont az az, hogy ha a gyerekem terhes/apa lenne ezek nélkül,ahogy tehetném, támogatnám. Talán welness hétvégére kellene?!Nekem így jobb,és így természetes.
2014. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/127 anonim ***** válasza:
22%
+Nekem nem a nyakamra szülék, mert én örülnék neki.
2014. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/127 A kérdező kommentje:
Elég sokan szülnek így, elég néha belenézni a Gyermekvállalás topikba. De nekem is számos ilyen ismerősöm van, pedig elvileg normális családokból jönnek.
2014. jan. 8. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!