Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, miért kell a...

Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvánvalóan azokhoz szól, akik még soha semmit nem tettek le az életben, de már 18-20 évesen gyereket vállalnak, mert "kell".


Az ismerőseim között is egyre többen vannak, de itt is rengeteg olyan kérdést olvasni, hogy épp csak leérettségizett lánykák tudatosan tervezik a gyermekvállalást - és úgy, hogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy majd a szülők nyakán élnek, a mi pénzünkből segélyt kapnak és a család "természetesen" támogatja majd őket anyagilag.


Esküszöm, kiábrándító már, hogy az ember sehova nem jut az életben, mert olyan mértékű segélyeket kell kiosztani (és nem csak a kisebbség között), hogy lassan minden fizetés az adóra megy el, hogy finanszírozni tudja az állam a gyest, aztán amikor anyuka ott áll 23-24 évesen kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és sehova nem kell egy gyerekkel, szintén a mi zsebünkből veszik ki a munkanélküli támogatásokat és a továbbképzésük díját.


Nem kell 30 éves korig várni, meg saját villával rendelkezni, de hogy van képes egyeseknek más pénzére szülni, miközben azok az emberek, akik minimális alapot meg akarnak teremteni, lassan már csak éhbérért dolgoznak, hogy eltartsák őket?


2014. jan. 8. 21:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/127 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, de erre az összehordott hülyeségre már nem is reagálnék részletesen, amit írtál.


Egy nyomorult valóságos érv nélkül, visítozva véded, hogy mindenkinek joga van más pénzére, akkor is, ha lusta érte tenni.


Én ezt nem tudom elfogadni.


Sem Magyarország, sem más országok gazdasági helyzetével nem vagy láthatóan tisztában, valószínűleg fidesz-seggnyaló ingyenélő vagy, ha a magánnyugdíjpénztár-pénzek ellopását is így véded (bár elárulom: nem, nem ugyanaz, mintha eleve oda fizetted volna, mert az állami nyugdíj a mny.-al ellentétben NEM csak a te fizetéseddel áll összefüggésben, hanem a nyugdíjbameneteledkor dolgozó, adózó népesség keresetével is. - magyarán szimpla lopás).


Rohadtul unom, hogy olyanon dobálóznak emberségességgel, akik pont másokért nem tettek még semmit életükben pénzügyileg, csak elvettek tőlük, meg a saját gyerekük életét keserítették és nehezítették meg azzal, hogy a semmire, kilátások nélkül, önzőségből odaszülték őket.


Igen, indulatból írok, mert évekig támogattam a jó fizetésemből akaratomon kívül a hozzád hasonlókat, a drága kormányod az én myp.-m is ellopta, és felháborít ez a pofátlanság, amit tanúsítasz egyszerűen. Inkább szégyellned kellene magadat, hogy a köz pénzén élsz, de te még a melledet is vered rá. Undorítónak találom az ilyen embereket egyszerűen, erre nincs jobb magyarázat.

2014. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/127 anonim ***** válasza:
63%
Örülök, hogy megismertelek, látod, mondom én, hogy kell az a pszichológus! :)
2014. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/127 anonim ***** válasza:
21%

Nevetséges,ahogy azon vitáztok,hogy a gyerekeseknek adjátok az adótokat,ami miatt nem boldogultok...

Elenyésző az az összeg,ami segélyre megy. A legtöbb adót a politikusok rakják zsebre. Esetleg azt böfögik a képetekbe,hogy az államadósságot csökkentik vele (amit ők csináltak a lenyúlt pénzek miatt).

Lehet akár 18-20 évesen munka nélkül szülni és évekkel később munkába állni minimálbérért vagy 40 évesen szülni és utána munka nélkül maradni,mert a munkahely mindig is az a hely lesz,ahol nem tolerálják a gyereket,akár 20 éves vagy akár 40.

21 évesen szültem és nem otthonra. 1 évig dolgoztam előtte,minimum gyed összeget kaptam. és gyed alatt szültem a 2. gyerkőcöt is. Össz-vissz 1 évig kaptam gyest és 26 évesen visszamentem dolgozni. A mások által finanszírozott adót,amit kaptam,most hogy dolgozom,visszatérítem,mert fizetem én is az adót.

Ja és ami a legfontosabb nekem,hogy én mire 40 leszek, a gyerekek is közelednek a nagykorúsághoz. Én nem öreg koromra akarok idegeskedni a gyerekek tini évei miatt,azon túl leszek akkor,mikor más még csak a gyerekvállaláson gondolkodik.

Volt pár ember az iskolában,akik kifejezetten szégyellték vagy szomorúak voltak,hogy idősek a szüleik, 50-60 felettiek.

Ezen is tessék elgondolkodni,hogy a sülők ne egyenek annyira önzőek,hogy csak a pénz miatt vállalnak későn gyereket. A krach később is be tud ütni!

2014. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/127 anonim ***** válasza:
52%
Még ha munkaviszony nélkül vállal is valaki babát, 1: Nem fog annyit kapni, mint a dolgozók. 2: Amint lejár a GYES és dolgozni kezd, többszörösen fizeti vissza az államnak. Ilyen tekintetben édes mindegy hogy mikor szül. A szülő témához annyit fűznék, hogy sokan örülnek az unokának, tehát ez csak rájuk tartozik.
2014. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/127 anonim ***** válasza:
52%
3 szakmával a kezemben,érettségi után vagyok.2 gyerekem van.nem semmire szültem.aki 18 évesen szül az tényleg fura?de én pl 25 voltam mikor első gyermekem született.
2014. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/127 anonim ***** válasza:
54%

"Volt pár ember az iskolában,akik kifejezetten szégyellték vagy szomorúak voltak,hogy idősek a szüleik, 50-60 felettiek."


Nálunk meg szinte mindenkit 18 évesen szült az anyja, én meg szégyelltem, hogy engem 22 évesen.


Remélem, azért nem az a döntő indok a gyerekvállalásban, hogy pár tizenéves pöts előtt ne kelljen szégyenkezni a korod miatt.

2014. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/127 anonim ***** válasza:
Ezért írtam,hogy én nem a nagyanyja akarok lenni a gyermekemnek! Szeretnék még unokákat is,ha a gyermekem úgy dönt,hogy családot szeretne alapítani.
2014. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!