Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, miért kell a...

Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvánvalóan azokhoz szól, akik még soha semmit nem tettek le az életben, de már 18-20 évesen gyereket vállalnak, mert "kell".


Az ismerőseim között is egyre többen vannak, de itt is rengeteg olyan kérdést olvasni, hogy épp csak leérettségizett lánykák tudatosan tervezik a gyermekvállalást - és úgy, hogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy majd a szülők nyakán élnek, a mi pénzünkből segélyt kapnak és a család "természetesen" támogatja majd őket anyagilag.


Esküszöm, kiábrándító már, hogy az ember sehova nem jut az életben, mert olyan mértékű segélyeket kell kiosztani (és nem csak a kisebbség között), hogy lassan minden fizetés az adóra megy el, hogy finanszírozni tudja az állam a gyest, aztán amikor anyuka ott áll 23-24 évesen kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és sehova nem kell egy gyerekkel, szintén a mi zsebünkből veszik ki a munkanélküli támogatásokat és a továbbképzésük díját.


Nem kell 30 éves korig várni, meg saját villával rendelkezni, de hogy van képes egyeseknek más pénzére szülni, miközben azok az emberek, akik minimális alapot meg akarnak teremteni, lassan már csak éhbérért dolgoznak, hogy eltartsák őket?


2014. jan. 8. 21:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/127 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 50-es, szerintem te nem fogtad fel a kérdést. A GYED nem egy segély, hanem egy korábbi munkából levont adó alapján járó támogatás, magyarán fizetésarányos juttatás, melynek feltétele az, hogy előtte dolgozz. Tehát a kérdésben rólad szó sem volt, ugyanis ha gyedet kaptál nem más pénzére szültél, hanem a sajátodra, megfelelő munkaviszony után.


Ezt senki nem kifogásolta, így nem is értem a hozzászólásodat sem. Legközelebb olvasd el a kérdést, mielőtt felháborodsz.


Itt a gyesre, szülők nyakára, s segélyre szülőkről volt szó.

2014. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/127 anonim ***** válasza:
22%

50/51


Na majd ha a gyes-árt 40évig vonják a fizetésed 30%-át akkor említsd egy lapon a nyugdíjjal.

2014. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/127 zabmester ***** válasza:
37%

Tisztában vagyok vele, hogy a gyed micsoda, de azt sem úgy kell elképzelni, hogy a te saját adódat beteszik egy zsákba, és abból kapsz majd pénzt, ha gyed-re mész. Azt ugyanúgy abból finanszírozzák, amit adóként levontak MINDENKITŐL.

Az utolsó hozzászólót viszont megkérném, hogy ennek fusson neki még egyszer, mert ennek se füle, se farka.

2014. febr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/127 anonim ***** válasza:
74%

53: a nagy különbség viszont az, hogy a gyed-be TE MAGAD is adóztál, a gyes-be pedig CSAK MINDENKI MÁS.


Remélem így már sikerül felfogni, miért böki sok ember csőrét.

2014. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/127 zabmester ***** válasza:
24%

Hidd el, a felfogásommal nincs semmi baj. Viszont azt kellene megérteni, hogy az adók mértéke nem egyenesen arányos azzal, hogy hányan jogosultak valamilyen ellátásra.

Csak azt nem értem, hogy ilyen témák felmerülése esetén miért képzeli magát mindenki gazdasági, szociálpolitikai szakembernek. Ezek azért kicsit összetettebb tudományágak.

2014. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/127 anonim ***** válasza:
72%

Igazad van kérdező (és jöjjenek a lepontozások), akkor is egyet fogok érteni a kérdezővel. Én itt vagyok, 19 évesen, a jövőmet tervezem, hogy mit fogok csinálni magammal, hol szeretnék élni, hova akarok egyetemre menni vagy mit akarok tanulni mint szakma. Nem azon gondolkozom hogy minél hamarabb ejtsem magamat teherbe... Mert szerintem csúnya dolog egy gyereket szülni a szülők nyakába. Szép dolog az unoka meg minden, de nem úgy hogy na tartsd el jóanyám... Nekem egy osztálytársnőm is gy szült, szépen az anyjához paterolta, és havonta háromszor ha látja a lányát, az jó... Szép anya is ilyen. Nem volt pénz óvszerre? Szánalmas... És ő is kapta szépen a támogatást, meg még plusz támogatást mert ugyebár kiskorú volt. De azt a pénzt sem a babára költötte, dehooogy... persze hogy magára, meg Avon-ra... Szép kis anya az ilyen...


Mellesleg 30 évesen is ugyanúgy egészésges szülni. Nekem két rokonom is terhes/szült 40 felett : makk egészésges a baba is meg az anyuka is, és legalább van egy felnőtt esze. Nem tudom egy 18-19 évesnek menyi esze lehet, de magamból kiindulva, ha nekem születne most gyermekem, én nem tudnék vele mit kezdeni, holott szeretem a gyerekeket!! DE könyörgöm, én is gyerek vagyok... hogy tudnék én gondoskodni, én mint egy gyerek egy másik gyerekről.. Értitek? Semmi jövedelmem... akkor hogy? Hova teszem a gyereket? A Földre?? Kösz nem, inkább kivárom azt a kort amikor már mindenem meglesz, egy stabil helyzet, stabil anyagiak, és egy féfj mellettem akivel neveljem. Én inkább ezt kivárom szépen, szerintem ez az élet rendje.

2014. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/127 anonim ***** válasza:
77%

az ilyen 18-20 éves lánykáknak a szülei is rendesen fizették az adókat, talán már évtizedek óta amiből meg mások gyerekei (esetleg kérdező) élt gyes meg minden segély címen!


az adó újraelosztást jelent.

mindenki belead a közösbe és a csórók segítésére van költve.

ahogy mindenki részesült is már belőle a születésével.


ha nem kellene adót fizetni és úgy élne bárki mások pénzéből, jogos lenne a kérdés, így nem.

2014. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/127 anonim ***** válasza:
33%

Azt amit a szülők befizetek az elment a saját oktatásukra, egészségügyükre, rendőr, tűzoltó fenntartásra.

Jó, hogy nem még a szomszéd nénit is beleszámolod, hogy ő is adózik a segélyen élők helyett.

2014. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/127 anonim ***** válasza:
69%
csak a "saját" kifejezés nem helyes itt
2014. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/127 anonim ***** válasza:
27%
csak mert mi az adónk csupán 1%-áról dönthetünk. én a saját gyerekemnek adnám az összes többit, meg a saját nyugdíjamra, meg stb stb. de ezt nem én szabom meg
2014. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!