Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, miért kell a...

Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvánvalóan azokhoz szól, akik még soha semmit nem tettek le az életben, de már 18-20 évesen gyereket vállalnak, mert "kell".


Az ismerőseim között is egyre többen vannak, de itt is rengeteg olyan kérdést olvasni, hogy épp csak leérettségizett lánykák tudatosan tervezik a gyermekvállalást - és úgy, hogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy majd a szülők nyakán élnek, a mi pénzünkből segélyt kapnak és a család "természetesen" támogatja majd őket anyagilag.


Esküszöm, kiábrándító már, hogy az ember sehova nem jut az életben, mert olyan mértékű segélyeket kell kiosztani (és nem csak a kisebbség között), hogy lassan minden fizetés az adóra megy el, hogy finanszírozni tudja az állam a gyest, aztán amikor anyuka ott áll 23-24 évesen kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és sehova nem kell egy gyerekkel, szintén a mi zsebünkből veszik ki a munkanélküli támogatásokat és a továbbképzésük díját.


Nem kell 30 éves korig várni, meg saját villával rendelkezni, de hogy van képes egyeseknek más pénzére szülni, miközben azok az emberek, akik minimális alapot meg akarnak teremteni, lassan már csak éhbérért dolgoznak, hogy eltartsák őket?


2014. jan. 8. 21:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/127 anonim ***** válasza:
88%

# 29/30


Elég hülye az a kismama aki hagyja. Tudod nem az a hülye aki megteszi hanem akivel meglehet csinálni.

2014. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/127 anonim ***** válasza:
74%

Bár nem vagyok 20 éves anyuka (32 vagyok, 2 gyerekkel), és dolgoztam is szülés elôtt, mégis csak gyest kaptam. Hogy miért? Vendéglátóztam évekig, jobban fizetett, mint a saját szakmám a szociális ágazatban.

Volt, ahol eleve be se jelentettek. Volt, ahol hónapokkal a munkába állásom után. Volt, hogy kiabálnom kellett érte a fônökkel. Arról tudtam. Arról azonban nem, hogy ahol a 12 órás munkámat állítólag 8 órával bejelentették, az valójában csak 4 óra volt.

Állítólag "elszúrta a könyvelô".

Nem volt meg az idôm, de már jött a baba. Köszi, magyar kisvállalkozók!


Akár 20 évesen is szülhettem volna. Vagy soha. Így is én vagyok a "közellenség" a buszon a vinnyogó kölkömmel, meg a batár babakocsimmal. Mert van jogsim, de a kocsira már két éve nem futja.

Nem bántam meg, hogy gyerekeim vannak. Munkám is lesz, ha majd visszamegyek dolgozni, éppen a kisgyerekes Barátoknak köszönhetôen. De hányok ettôl a gyerekellenes világtól, ahol egy öleb több kedvességet tud kiváltani az emberekbôl, mint egy kisbaba.

2014. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/127 anonim ***** válasza:
81%

30: "Ha valaki "tesz erre" az szabálysértést követ el, és feljelenthető. Innentől kezdve már csak a kedves kismama/újdonsült anyuka gondja az, ha annyira síkhülye, hogy még feljelentést sem tesz."


Hát persze, mert a munkáltató ezt így le is írja vagy bíróságra beidézhető tanuk (mert a jelenleg is ott dolgozó alkalmazottak szívesen mennek majd a főnökük ellen vallani, aha!) előtt jelenti ki, hogy a kismama ezt egy munkaügyi bíróságon (amihez először konzultál ügyvéddel mennyiért is, elindítja a pert mennyiért is) be tudja bizonyítani.

Általában "közös megegyezéssel" megszületik a felmondás, mert jelzik a kismamának, hogy vagy aláírja a felmondását vagy ki fogják csinálni, ha magától nem megy el.


Ezt pont ma láttam: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__52517..

Ott az első komment:

"most ment el táppénzre munkatársnőm, mert terhes lett, máris fel akar neki mondani a cég. hárman munkatársak, egy kiesik a táppénz miatt akit fizethet, és fel kell vennie egy harmadikat. na ez nem tetszik neki, mert ugye veszélyeztetett terhes, és 9 hónapig "csak úgy" el kellene tartania... na ezt nem szeretik"


Na és mi van akkor, ha a kismama kiáll magáért, elindítja a pert mert van annyi pénze hogy kifizesse előre a költségeket, van ideje, hogy hónapokig, esetleg évekig bíróságra és ügyvédhez járkáljon. Ezalatt mit csinál? Ül a korábbi munkahelyén szerinted? Ha igen, addig szekálják míg idegileg kikészül, vagy persze mehet táppénzre, sokkal kevesebb fizetésért. Vagy kirúgják, perel, majd valamikor ha szerencséje van akkor lehet, hogy kap kártérítést, de addig sincs fizetése és mivel nem fizet járulékot nem jár neki majd a GYED.

Persze GYED után is kötelező lenne visszavenni az anyukát, de a valóságban ez sem működik mindig. Ja, lehet pereskedni amiatt is hónapokig, addig fotoszintetizál a család ruha nélkül, anyuka járkál a bíróságra. Ha a bíróság kötelezné a munkáltatót hogy vegye vissza, akkor gondolod hogy virágcsokorral várják majd ott? Az új munkahelyre ha jelentkezik az meg jó pont, ha közli, hogy kérem szépen nekem párszor el kell majd mennem tárgyalásra, mert feljelentettem a korábbi munkaadómat?


Van az a helyzet,amikor valaki a jogaival és az igazával kitörölheti a s....ggét.

2014. jan. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/127 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó ha én küldök egy egy ajánlott levelet amiben bejelentem,hogy terhes vagyok a főnöknek,ott a bizonyíték és mehet bíróságra ha kirúgják minden más csak kifogás.



"Vendéglátóztam évekig, jobban fizetett, mint a saját szakmám a szociális ágazatban. "


Na igen aki önként választ fekete munkát annak még gyest se kellene adni.

2014. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/127 anonim ***** válasza:
20%

"Volt, ahol eleve be se jelentettek. Volt, ahol hónapokkal a munkába állásom után. Volt, hogy kiabálnom kellett érte a fônökkel. Arról tudtam. Arról azonban nem, hogy ahol a 12 órás munkámat állítólag 8 órával bejelentették, az valójában csak 4 óra volt. "


Ugye tudod, hogy ez nagyon szánalmas kifogás, ugyanis legkésőbb az első bérpapírodon látszik, hogy mennyire vagy bejelentve?! Ha azután is hagyod, akkor az már a te bajod. Értelmes ember ilyenkor megy a NAV-hoz, vagy előbb a főnökkel próbál meg érvelni. A buta ember meg hagyja. Nekem is van ismerősöm, aki szerint az egész világ hibás azért, hogy ő feketén dolgozik... a környezete szerint meg csak ő.

2014. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/127 anonim ***** válasza:
67%

#35:

Igen, direkt ki akartam magammal cs@szni. Nem emlékszem rá, hogy a bérpapíromon mi volt. Azt se tudom, melyik volt a bérpapír. Több hónapot hoztak egyszerre aláírni.

Amikor kértem, hogy küldjék el, mert kell a GYED-hez, akkor szembesültem vele, hogy mi van.

Nem vagyok könyvelô. Nem számolgattam, hány órám volt. Bíztam bennük. De nevetséges, hogy szerinted ez is az én hibám.


Egy ideje már tudatosan csak bejelentett állásokat kerestem. Eredmény: fél év állás nélkül... Ez 2011-ben volt, nem tudom, most jobb-e a helyzet. Munkám eddig is mindig ismerôsök által lett. Meghirdetett állásnak sose volt jó vége. Kedvencem az 5800 Ft "fizetés" 3 hét betanított munkáért, ahol még wcre is csak 2x 5 percem volt naponta.


Nem tudom, ez a sok okos, aki ide ír, honnan jött, és milyen háttérrel rendelkezik. De szerintük mindenki hülye rajtuk kívül, miközben mintha nem ugyanabban a világban élnénk.

2014. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/127 anonim ***** válasza:
13%

"Nem vagyok könyvelô. Nem számolgattam, hány órám volt. Bíztam bennük. De nevetséges, hogy szerinted ez is az én hibám. "


Ez minden felelősségteljes, normális ember szerint a te hibád. Mit kell azon számolgatni, hogy 35-40 órád van-e feltüntetve, vagy 15-20?! Egyértelműen látszik. Szerinted ahhoz, hogy az óráid fele hiányozzon és neked ez feltűnjön, könyvelőnek kell lenni? :D Az meg eleve iszonyat gyanús, ahol hónapok után tolnak az orrrod alá többhavi papírt, de neked eszedbe sem jutott megnézni, mert a munkáltatók annyira hitelesek és megbízhatóak manapság.


Igen, aki hülye hagyja magát átverni, és még utólag sem ismeri be, hogy neki kellene körültekintőnek lennie. Tipikus eset: mindenki hülye ugye, csak te vagy helikopter :)

2014. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/127 anonim ***** válasza:
35%

Eszerint a mentalitás szerint én bátran meglophatlak téged, te vagy hülye, ha hagyod.

Nincs mirôl beszélnem veled, erkölcsi nulla vagy.

2014. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/127 anonim ***** válasza:
69%

Téged nem megloptak, hanem a saját beleegyezéseddel 4 órás munkára jelentettek be. Ugyanis a szerződésedben szerepelnie kell ennek az adatnak, ha te ennek ellenére aláírtad, a te gondod. Akárhogy is mentegeted magad, olyan nincs, hogy ez legkésőbb akkor nem tűnik fel.


A lopás nem egy kétoldalú megegyezésen alapuló dolog, hanem egy önkényes cselekedet.

2014. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/127 anonim ***** válasza:
75%

34: Ja,mehet birosagra.Elobb kifizeti az ugyvedet,birosagi eljarast majd bekesen var, hogy egyszer karteritest kapjon. A GYED meg ugrik ekozben. Nem mindenki tud kicsengetni ezreket ugy,hogy bevallalhatja,hogy honapokig nem kap penzt.


Amugy nem mindenkit rugnak ki, el tudjak am erni,hogy az anyuka menjen magatol.

2014. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!