Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, miért kell a...

Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvánvalóan azokhoz szól, akik még soha semmit nem tettek le az életben, de már 18-20 évesen gyereket vállalnak, mert "kell".


Az ismerőseim között is egyre többen vannak, de itt is rengeteg olyan kérdést olvasni, hogy épp csak leérettségizett lánykák tudatosan tervezik a gyermekvállalást - és úgy, hogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy majd a szülők nyakán élnek, a mi pénzünkből segélyt kapnak és a család "természetesen" támogatja majd őket anyagilag.


Esküszöm, kiábrándító már, hogy az ember sehova nem jut az életben, mert olyan mértékű segélyeket kell kiosztani (és nem csak a kisebbség között), hogy lassan minden fizetés az adóra megy el, hogy finanszírozni tudja az állam a gyest, aztán amikor anyuka ott áll 23-24 évesen kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és sehova nem kell egy gyerekkel, szintén a mi zsebünkből veszik ki a munkanélküli támogatásokat és a továbbképzésük díját.


Nem kell 30 éves korig várni, meg saját villával rendelkezni, de hogy van képes egyeseknek más pénzére szülni, miközben azok az emberek, akik minimális alapot meg akarnak teremteni, lassan már csak éhbérért dolgoznak, hogy eltartsák őket?


2014. jan. 8. 21:21
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/127 anonim ***** válasza:
24%

Kedes Kerdezo!


Abban egyet ertek veled,hogy ne szuljon senki a szulei/anyosaek penzere. Viszont maga a megfogalmazast sertonek talalom. En 22 eves vagyok 18 eves korom ota dolgozom s kozben elvegeztem egy szakmat is amibe sikerult elhelyezkednem sikeresen. A ferjemmel tavaly hazasodtunk ossze o 10 eve dolgozik 2 diplomaval ugyanott. Van egy csaladi hazunk amin nincs hitel egy kocsink amin szinten nincs es 8 honapos terhes vagyok. Mi tudatosan terveztuk a babat es minden vizsgalatot,gyogyszert, holmikat mi allunk. Senkitol semmit nem varunk el. Szerencsere nem is szorulunk ra. De evvel csak azt szerettem volna mondani,hogy ne altalanositsunl,hogy a "18-20 eves gyerekek a szuloknek szulnek" ez azert nem igy van. Altalaban a 16 evesek szulnek anyucinak meg apucinak.

2014. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/127 anonim ***** válasza:
80%
61-es: Ha nem esel bele ebbe a kategóriába, akkor miért tartod sértőnek a kérdést?
2014. ápr. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/127 anonim ***** válasza:
6%
Ti pénzetekre? Úgy mondod, mintha százereket kapnának a szülők a gyerek után. Mondd már el nekem, hogy mire elég havi 13 ezer forint? :) A munkanélküli támogatás annak jár, aki egy évet dolgozott és a munkahelye megszűnése után 3 hónapig jár. Valóban, 3 havi segélyből,- ami persze csakis a te pénzedből jön-,kiválóan meg lehet gazdagon. És van még egy munkanélküli segély, azt is egy áv után folyósítják, ha minden alkalommal megjelensz az önkormányzatban, 22 ezer forint. Nos, akárhogy is nézem, 34 ezer forintból sehogy ne lehet megélni. Vagy szerinted igen?
2014. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/127 anonim ***** válasza:
100%
63-mas: Vannak olyan helyek, ahol semmi nem jár a szülésért, és még gyes sincs, vagy van, de csak 1 évig jár. Úgyhogy szerintem ezt is meg lehetne becsülni, ami itt van.Nem is igazán tudok arról, hogy lenne még egy ország, ahol három évig otthon lehet maradni a gyerekkel, és még pénzt is kap az ember.
2014. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/127 anonim ***** válasza:
43%
Nem mondtam, hogy nem kell megbecsülni, de egy újszölüttre, a szülőkre és lakás fentartására korántsem elég 34 ezer forint. És 3 év után már csak 12-13 ezer forint jár, ez a családipótlék. Vannak ennél sokkal gusztustalanabb dolgok, amire adót vonnak le a fizetésből.
2014. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/127 anonim ***** válasza:
92%
hát tudtommal nem is úgy lett kitalálva, hogy az egész család abból éljen meg. Biztos számoltak azzal is, hogy apuka dolgozik, így pedig érthető, hogy nem akarnak túl mélyen az állam zsebébe nyúlni. Minek is tennék, ha van egy kereső szülő?
2014. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/127 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező! Örülj, hogy te nem szülsz más nyakára!
2014. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/127 anonim ***** válasza:
33%

Természetes nem arra lett kitalálva. Ezért nem értem miért sajnálja a kérdező azt a 13 ezer forintot a családoktól. Ő is megkapta gyerekként, azok is megkapják akik dolgoznak.

Nem értem miért kell folyton ilyen provokatív kérdéseket feltenni. Mindig is voltak és lesznek is, akik nem akarnak vagy tudnak dolgozni és a kérdező nyakára szülnek. Ha annyira nem tetszik a dolog, akkor menjen, csináljon egy szervezetet a gyes és családipótlék ellen, hirdesse mindehol a nézeteit, szervezzen demonstrációt. Aztán, ha sikerül elérni valamit, akkor örüljön, hogy legalább erre nem kell már adózni. És akkor kinézhet magának egy újabb dolgot ami ellen lehet háborogni.

Ja, hogy ennyire azért nem érdekli? Akkor meg minek jön ide észt osztani este fél 10-kor, ahelyett, hogy aludna, hiszen gondolom ő dolgozik másnap reggel a sok felelőtlen fiatal anyával ellentétben.

2014. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/127 anonim ***** válasza:
80%
Itt nem is csak erről van szó. Szerintem az idegesíti, hogy általában véve ő nehezebben halad, mint más, aki csak simlizik, és ez bármilyen simlizés lehet. Az is, hogy csak kiveszel a közösből és nem teszel bele. Azt viszont be kell látni, hogy sokszor a gyerekekbe fektetett pénz bizony nem térül meg az államnak, mert iskolába jár, stb. és aztán nem fog dolgozni, de az állam, ami mi, dolgozó emberek vagyunk, megelőlegeztük neki. Ezért is nagyon helyes a költségtérítés/röghözkötés az egyetemen. Ha csak egy kicsit is megnyirbálnák ezt az államot, ami már csak a simliseknek jelent jólétet, akkor nem lenne mindenki ilyen frusztrált. Engem is borzasztóan frusztrál, hogy nem sokkal többet keresek, mint azok, akik még csak dolgozni sem dolgoznak, de ez van, megszokok vagy megszökök. Most arra hajlok, hogy megszökök.
2014. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/127 anonim ***** válasza:
76%

" Nem mondtam, hogy nem kell megbecsülni, de egy újszölüttre, a szülőkre és lakás fentartására korántsem elég 34 ezer forint."


Itt marhára nem azon van a hangsúly, hogy mire elég. Ha nem dolgoztál meg érte, nem is értem hogy van pofád háborogni is még, hogy kevés.


A hangsúly azon van, hogy MÁSOK PÉNZÉBŐL, ADÓJÁBÓL, MUNKÁJÁBÓL kapod azt a segélyt, MERT TE MAGAD LUSTA VOLTÁL KITERMELNI! Magyarán az, hogy egy ingyenélő vagy. És nem, itt nem csak a kérdező adójáról van szó, hanem többmillió emberéről. És igen, fáj, hogy az ilyen semmirekellőkre megy el.

2014. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!