Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? Szűlők vs...

Mi tévő legyek? Szűlők vs barát? Probléma részletes kifejtése lent!

Figyelt kérdés
Segítsetek! Édesanyám nem fogadja el azt, hogy párkapcsolatban élek. Nem találkozhatok ott és akkor a párommal amikor akarok. Nem tölthetünk együtt hosszabb időt, de még kirándulni sem mehetünk el egy napra sem. Több napos kirándulásról inkább ne is beszéljünk. Itthon mindig megy a harc emiatt. De közben a párom is piszkál, hogy ő szeretne önállő életet, szeretne szórakozni, bulizni, szeretkezni amikor kedve van, kötöttségek nélkül. Nem vagyunk már gyerekek (én 21, a párom 23), de még nagyon fiatal a kapcsolatunk (3hónap). Nem akarok választani a családom és közte, úgy érzem ez még korai lenne. De néha úgy érzem felőröl ez az egész helyzet. Sokszor csak sírni van kedvem, mert egyik fél sem enged. De én szeretem a szüleimet is és a páromat is. Mit tegyek?
2009. dec. 1. 22:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Egyelőre költözz el tőle.
2009. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Család és barátok között nem is választani kell, hanem megtalálni azt az arany középutat, ami mindkét csoportnak és neked is megfelelő.

Anyukáddal szerintem ülj le, és beszéljétek meg, hogy te már nagykorú vagy, és bízzon benned: hagyjon neked szabadságot, hogy saját belátásaid szerint cselekedj.

A párodnak sem kell hagyni, hogy megfojtson: te is önálló ember vagy, akinek ugyanúgy szüksége van szabadidőre, saját teendőkre, programokra, mint bárki másnak.

Tehát véleményem szerint mindkét féllel el kéne erről beszélgetned, és tisztázni bizonyos dolgokat.

2009. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Ezt nem nevezném úgy, hogy párkapcsolatban élsz - legfeljebb van egy barátod. A párkapcsolat azt jelentené, hogy együtt éltek.

De szerintem ehhez neked még elöször fel kellene nönöd, amig ennyire nincs önálló akaratod, addig semmi esélyed.

2009. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
A pároddal van valami baja, vagy eleve nem érti, hogy 21 éves vagy már? Mert az két különböző helyzet.
2009. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miért kellene felnőnöm. Magyarázatra szorul! Köszi! :)
2009. dec. 1. 22:15
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem érti meg, hogy felnőttem, és van saját életem!
2009. dec. 1. 22:15
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia, elhiszem, hogy szereted anyukad, de o nagyon konzervativ. Nagyon felt tegedet, de ez igy nem jo! Egyaltalan nem. Azt gondolja, hogy jot tesz veled, de nagyon rosszat tesz.

Megis mit gondolt, hogy te orokre vele fogsz majd elni, es nem fog ferfi hozzaderni? Miert nem orul, hogy van tarsad?

Szerintem probalj meg a sajat labadra allni, es minel elobb elkoltozni tole! Ezt a sajat erdekedben meg kell tenned, hidd el! Ha nem mesz el tole, ha nem lesznek barataid, nagyon keservesen fogsz majd normalis parkapcsolatban elni, es ez nem jo! Az ember tarsas leny, muszaj hogy legyen majd valakid.

Beszelj vele, vagy valaki baratnojevel, hogy magyarazza el neki, hogy nagyon rossza amit csinal! Nyisd fel a szemet! Mondd meg, hogy szedsz fogamzasgatlot, es szukseged van tarsra, hagyjon elni teged!

2009. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha teheted költözz el és légy önálló a barátodtól függetlenül is, de ha függnöd kell valakitől, inkább a szüleidtől. Ők nem jönnek rá fél év múlva, hogy mégsem te vagy az igazi.
2009. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

És mit értessz az alatt, hogy megy a harc? Én 21 éves koromban (de 18 évesen is) max. bejelentettem, hogy elmegyek. Az én szüleim nem szóltak bele, de ha beleszóltak volna, akkor mit tudnak tenni? Nagykorú vagy. Kitagadni csak nem tagadnának ki emiatt. A papolást végighallgatod, megmondod, hogy elég nagy vagy már és kész.

(Anyukád mit csinált 21 évesen?)

2009. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%
Anyukád félt,és lehet,hogy nem is ok nélkül.3 hónap alatt még nagyon meg sem ismerhettétek egymást.És a párkapcsolat nem a bulizásról,szórakozásról szól.Talán a párod sem elég érett még egy megalapozott kapcsolatra.Nem írod,hogy te és a párod dolgoztok-e? Lenne-e miből megélnetek? Szerelemből ugyanis nem lehet megélni.Beszélgess el anyukádékkal,hogy miért nem fogadják el ezt a kapcsolatot.Akkor talán előbbre juttok.Persze csak akkor,ha elgondolkodtok egymás érvein.
2009. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!