Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a párom ne...

Mit tegyek, hogy a párom ne legyen munkakerülő?

Figyelt kérdés

Mindketten most diplomáztunk, én január elején, ő hétfőn. Én már korábban, november környékén találtam munkahelyet, jövő héten kezdek. Ő azonban azt mondta, mikor még tanul, nem foglalkozik a munkakereséssel, majd ha végzett. A nagy unszolásomra és a segítségemmel ma megírtuk az önéletrajzát. Mondtam, írja össze milyen cégeknél próbálkozna, de nem akarja. Azt mondja majd hétfőn, hétvégén már nem akar ilyesmivel foglalkozni. Ráadásul irreálisak az elképzelése a fizetésekről, nem fog szerintem olyan sokat kapni, mint amennyit vár, örüljön, ha a végzettségének megfelelően tud elhelyezkedni (én ebben sem vagyok biztos).

Szeretnénk összeköltözni albérletbe, de az én keresetem nem lesz arra elég, hogy mindketten megéljünk belőle.


2014. jan. 24. 21:36
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó kérdezőpárjának nincs gyereke, így igenis bőven elnézhető az a 4nap.
2014. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Nem 4 napról van szó, most mondta, hogy pihenne néhány hetet, de akár hónapot is, nem kell ezt elkapkodni, én úgy is dolgozom, majd abból megoldjuk az összeköltözést. Vagy költözzek hozzájuk, hátha az anyukája engem is eltartana. Majd szeptemberben ráér munkát keresni. Addig hadd pihenjen, az alig több fél évnél, ennyi jár neki.
2014. jan. 25. 11:40
 33/36 anonim ***** válasza:
54%

Attól hogy néha beküldi az önéletrajzát valahová, még pihenhet.

Környezetmérnökként aktív munkakereséssel is sanszos, hogy nyáron - sőt később sem talál munkát.

Az pedig nem szív le annyi energiát, hogy beállít pár hírlevelet a keresőszavaival és elküldi az önéletrajzát ha talál jót.

Már csak terepfelmérésnek is jó, mire számíthat majd aktív munkakeresésnél.

Ha be is hívják, általában az is idő mire az elsőkörös interjútól eljut odáig, hogy dolgozzon.

2014. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
77%
Nem azzal van a gond, hogy diploma után (vagy közben) nem azonnal áll munkába. Sok embert ismerek, akik támogattak a szülei abban, hogy az "utolsó szabad nyarát" kihasználhassa. A probléma szerintem az, hogy nem tudni mióta vagy egy sráccal, akik az összes közös programot veled fizetteti ki és ezt természetesnek is veszi. Én lány létemre sosem várta és legtöbb esetben el sem fogadtam, hogy helyettem fizessen valaki, mindig felajánlottam, hogy fizetem a részemet, vagy akkor következő alakommal én hívtam meg. Nem értem miért vagy egy olyan fiúval, aki láthatóan kihasznál és az összeköltözés után is ezt tenné. Én messziről elkerülném, főleg mert nagyon úgy tűnik, hogy pénzügyi téren alapvetően különböznek a nézeteitek és ebből később is csak sok veszekedés lesz.
2014. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
48%
A párod egy semmirekellő alak,aki másokon akar élősködni. Ez a véleményem, ahogy végig olvastam az összes kommentedet...pedig a kérdésedet olvasva elöször én is védeni akartam őt, hogy hagy pihenjen egy hetet. Vele egyszerűen nem lehet tervezni, jövőt építeni... valószínű azért, mert nem is vágyik a közös jövőre. Ha akarná, tenne érte.
2014. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
31, nem a pár nap pihenéssel van a baj, hanem a fiatalember hozzáállásával
2014. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!