Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez? Anyós-kérdés.

Mit szóltok ehhez? Anyós-kérdés.

Figyelt kérdés
Dolgoztam éjszaka, ezért anyósom felajánlotta a páromnak, h vacsorázzon náluk, úgyis van sok kaja. (Nálunk is volt itthon kaja.) Mi megbeszéltük a párommal, h (anyósnevelési célzattal) itthon eszik. Erre anyósom juszt is megfőzte a párom kedvenc kajáját, h még véletlenül se maradjon el a közös vacsora. Párom meg persze nem tudott ellenállni.(Előző nap látogattuk meg őket)
2009. dec. 8. 10:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
84%

HÁT HA TE FŐZTED VOLNA A KEDVENCÉT , TALÁN OTTHON MARAD!!!

Az én párom sosem főz pacalt ezért anyámhoz megyek ilyet enni. Most akkor szemét anyósa van páromnak??

2009. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
68%

úgy egyébként minden rendben? vagy még vannak ilyen apró dolgok?


mert nálunk pl. a főzés van: próbálja elintézni, hogy minél többször az ő főztjét együk. ha akarom viszonozni, akkor általában látszik rajta, hogy nem szívesen veszi, nem dicséri, látványosan nem fogy belőle sok, hogy kétszer szedjen, az kizárt. (ez rosszul esik, mert jó háziasszonynak tartom magam. de végül is nem kell a megerősítése) sok dologban meg akarja mondani, hogy mit csináljunk: "nem akarok beleszólni, de..." általában így kezdődik. apró célozgatások, hogy nem vagyok elég ügyes, okos, stb. ilyenek.

2009. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
87%
Mér kell ehhez anyós? A saját anyám ugyan eszt csinálja. Vannak kaják amiket én nem tudok megfőzni a páromnak azt megfőzi anyám. Ám a galiba ott jön ki hogy én nem szeretem ezeket a kajákat és én is főzök. Premier plánba én már rég nem kis adagokat főzök, mivel tudom, hogy a párom napi 2x eszik meleget. Na ilyenkor mehet a fagyasztóba a felesleg, de nem ritkán volt már, hogy kukába került a kaja. Volt már ilyen bevásárlással is. Na néztem ám mit hova paszírozzak be a hűtőbe. Anyám ugyanis azt vette amit én nem de én nem is kértem.
2009. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
81%

(anyósnevelési célzattal)


Ebből is látszik a "jóindulat" szól belőled!

Ne felejtsd ahogy bekiabálsz az erdőbe,az úgy jön vissza!

2009. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
85%

De én ezt még mindig nem értem (pedig elolvastam az összes választ, kommentet). Világos lenne a helyzet, ha te is otthon lettél volna, és párod úgy megy át enni, vagy neked is menned "kell", de hát te dolgoztál! Nem mindegy, hogy akkor hol eszik a férjed? Legalább nem volt szegény egyedül. Értem én, h akár hatalmi játszma is lehetne, de én ezt most nem érzem annak. Lehet, h már te is kicsit "paranoiás" vagy anyósoddal kapcsolatban. Mert én az vagyok, valami iszonyú kommunikációs készséggel van megáldva, vitakultúra nulla, mindennek úgy kell lenni, ahogy ő azt elképzelte, ha valami nem az ő ötlete, akkor kuka... (Pl a 83 éves anyja a mai napig lépcsőzik naponta többször, mert az emeleten van a szobája és a fürdőszobája. Lenn ki lehetne alakítani, egy kisebb fürdőszobát és háló/nappalit is, már megkérdeztük többször, de nem, így nem. Pénzük lenne rá /tavasszal tervezik a házuk felújítását/, kifogás: "dehát nincs lenn ágya és szekrénye sem". Most az ilyenre mit mondasz?! Mi meg tök féltjük a nagymamát, mert még vízszintes talajon is szédül, csapódik a falnak, a nyaki verőere elmeszesedett, évente 3-szor fekszik be a kórházba egy hétre, erősítő kúrára. De akkorsem. Nem tudom mint gondol, mi lesz, ha egyszer véletlenül leesik.)Ja, és amikor a párom megkérte a kezem (kettesben) és elújságolta neki telefonon, akkor megsértődött, mert a párom nem kérdezte meg őt és nem szólt róla. Meg hogy biztos megtartottuk akkor az eljegyzést a szüleimnél (ott voltunk, amikor séta alkalmával megkért). Nem ám megkérdezte volna, h mi van pontosan, nem mindjárt megsértődött és amikor mentünk hozzájuk 10 nap múlva még mindig duzzogott és szóba sem került a lánykérés. A nagymama sírva mondta, h ő nem bírja tovább, muszáj gratulálnia... nekem ilyen anyós jutott... Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy én aztán minden cselekedete mögött önzőséget sejtek (szégyellem magam miatta, de így érzek), de a te mostani esetedet nem érzem gáznak. Igazuk van az előttem szólóknak, ha ti megbeszéltétek a férjeddel, h nem megy, akkor:

1. aljasság volt anyóssal szemben, h neki meg azt mondtátok, h lehet, h megy

2. a férjed a hibás, mert ha vmit megbeszéltek, tartsa magát hozzá, és egyébként sem egy kisgyerek, akit túrórudival "el lehet csábítani"

2009. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
85%
Én örülnék neki,ha az anyós vagy az én anyám néha megetetne minket. Csak az a baj hogy több száz kilométerre lakunk egymástól,így nem kéne mindég azzal foglalkoznom mit főzzek. Nem is értem az ilyen problémákat,lehet azért mert messze vannak.
2009. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
100%
hogy valóban paranioa, vagy van alapja azt a kérdező maga tudja. mindenesetre lehet ez is, az is. a körülményektől függ. pl. minden adandó alkalommal "háziasszonykodni" akar, vagy tényleg csak figyelmességnek szánta. ezt nem tudjuk
2009. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
72%

Ha ugyanez történne veled ,a te anyukaddal,akkor gondolom az rendben lenne ugye?

Te nem vagy normális...

2009. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon rendes anyósod van! Ennyit fűznék hozzá. Én állati hálás lennék neki azért, hogy így szereti a páromat aki nekem is a világot jelenti. Miért fáj az neked, hogy a párod a szüleinél vacsorázott amikor te otthon sem voltál? Nem csökkent ezáltal egy árva perccel sem az az idő, amit veled tölthet. Hol itt a probléma? Hogy nem kuksolt otthon és várta epekedve egyedül, hogy te hazaérj a munkából?
2009. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
80%
En sem ertem, ha nem voltal ugysem otthon,akkor miert zavar? Ha en az o helyeben lennek es a baratom dolgozna es anyukam a kedvencemet fozne, gondolkodas nelkul mennek. Nem csak a kaja miatt, de tarsasag miatt is.
2009. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!