Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell nekünk mindenáron...

Miért kell nekünk mindenáron a karácsonyi ajándékozás és a karácsony előtti őrület?

Figyelt kérdés
elegem van. teljesen a pénzről szól minden. holott nem erről kellene... sokkal inkább a szeretetnek kéne számítani, nem pedig az ajándéknak. nem vagyok híve a karácsonyi ajándékozásnak. ünnep előtt irtó nagy tömeg mindenhol, egymát ölik az emberek az akciós cuccokért aztán meg békésen egymás nyakába borulnak szenteste... vagy nincs igazam?

2009. dec. 9. 00:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

A TE karácsonyod olyan lesz, amilyennek TE MAGAD megrendezed magadnak...


Ha nekiállsz rohangálni boltról boltra akciós cuccokért, ha próbálsz mindenkin túltenni, hogy te sokkal szebb, sokkal drágább, sokkal különlegesebb ajándékokat vegyél, mint a többiek, akkor ne csodálkozz, ha egy csöppet sem élvezed az ünnepet!


Akiket szeretek, azokat nagyon jó dolog meglepni valamivel, aminek örülnek! (Szerintem nincs ennél csodálatosabb érzés!) Nem muszáj drága ajándékot venni, nem is biztos, hogy az illető annak fog örülni...


A karácsony az év egyik legszebb ünnepe - a szeretetről és a békességről, családról szól! NEM ŐRÜLET!!!

(Csak annak az, aki őrülten csinálja!)


Sajnálom, hogy te olyan családban nőttél fel, ahol a karácsonyról neked az "őrület" szó ugrik be!... :-[

2009. dec. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sincs ezzel semmi bajom. Egyedül az zavar, hogy már novembertől ugyanazok a karácsonyi slágerek mennek a boltban és a végén már unom. Amúgy szeretem az egészet, mindig vannak tök jó ötleteim, lelkes vagyok, csak sajna nincs pénzem mindenre, amivel örömet szeretnék okozni. De attól még nem kívánom a pokolba az egészet.
2009. dec. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Nincs igazad. Ajándékot adni jó. Azt meg ki mondta, hogy a karácsony előtti napokban plázákban és bevásárlóközpontokban kell ajándék után rohanni?

Nagymamám már augusztusban kitalálja, ki mit kapjon és elkezdi beszerezni/elkészíteni. Én október tájékán kezdek el agyalni. És szépen folyamatosan meglesz minden ajándék. Semmi rohanás, bevásárlóközpontot csak a heti nagybevásárláskor látok, akkor még élvezem is a karácsonyi dalokat. Sőt már itthon is egyet-egyet berakok.

Szentestére pedig szépen békésen minden kész lesz egy meghitt ünnepre :)

2009. dec. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Ha nincs pénzed ne vegyél semit kár streszelni. Egy közös családi vacsi és annyi. Jövöre probáld meg hogy a bevásárlást a januári akcióknál kezded könyvek ruhák, márkás pia stb.

Ha évközben valami akciós megveszed és elrakod egy szekrény mélyére és évközben kiszórod.

2009. dec. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Ez csak azért van,mert sokan az utolsó pillanatra teszik a bevásárlást.Én szeretm ezt, bár az zavar, hogy nincs annyi pénzem, hogy megvegyem azokat amiket szeretnék,de én imádok ajándékokat vásárolni és egyébként is lehet saját készítésű dolgokat csinálni, amik nem kerülnek sokba.Szóval mindenki úgy éli meg a karácsonyt ahogyan ő akarja, ha te stresszkén gondolsz rá,akkor nem is fogod élvezni,de ha arra gondolsz, hogy milyen jó örömet okozni a másiknak,akkor az már másként fog kinézni.Sokan stresszelnek,mert pont csak azt látják, hogy ez most kötelező és tök felesleges és már megint vásárolni kell.Pedig pont arról szól, hogy örömöt kellene érezni, hogy örömet okozol azoknak akiket szeretsz.Egy családi vacsora hangulatos zenékkel és kisebb apróságokkal is csodás karácsony varázsolható.
2009. dec. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez nem kötelező. Ne ünnepelj, ne készülődj!
2009. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

én sem értem miért kell. de igen, igazad van.

azért nem tehet meg mindent az ember, mert vannak (rossz) társadalmi beidegződések, elvárások. erről írt a kérdező.


én szépen elintézem az ajándékokat, mint elintézendő feladatot és koncentrálok az igazán fontos dolgokra. nekem ez a módszerem.

2009. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon igazad van kérdező! Az emberekre rá van erőltetve ez, hisz mindenki ajándékoz és hülyén veszi ki magát, ha valaki kilóg a sorból. Sajnos sok családban csak ezért megy az ajándékozás Karácsonykor. Szerintem meg az év bármely napján tud annak kedveskedni az ember, akit szeret, nem kell ehhez egy egyházi ünnepet így elferdíteni. Nagyon nagy üzlet van ebben és az emberek nem veszik észre, hogy mennyire hülyének nézik őket és csak a pénzük kell - már erről szól az egész. Magyarországon a lakosság hatalmas adósságot szokott felhalmozni karácsonyi ajándékokra. Mondd meg, ehelyett nem többet ér egy kellemes, családdal töltött vacsora és valami gesztus-szerű ajándék, ha nincs többre pénz? Erre hitelt felvenni?? Nem normálisak az emberek. Mi a családban nem veszünk egymásnak felesleges, méregdrága dolgokat, mert tudjuk, hogy ami kell, az már meg van, porfogó nem kell. Ettől még lehet ünnepelni és kifejezni az érzéseket - ahogy az év többi napján is ki lehet és ki kellene!
2009. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hogy mennyire egyetértek az utolsó válaszolóval!! nem cssak egy nap a szeretet ünnepe...
2009. dec. 9. 23:28
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

ez kicselezhető! Nálunk is így volt mindig! De aztán leültem a szüleimmel és a tesóimmal, és megbeszéltük, hogy CSAK személyes ajándékot lehet adni, és apróságokat! Hogy ne a pénzről szóljon az egész, és ne teher legyen mindannyiunknak a karácsony...


Most arról szól, hogy együtt feldíszítjük a fát, sütit sütünk, meg főzőcskézünk. Este társasozunk, kinyitjuk az aprócska ajándékokat, forralt bort iszunk, és jól érezzük magunkat!

Amióta ez van, én imádom a karácsonyt!!! :)

2009. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!