Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell nekünk mindenáron...

Miért kell nekünk mindenáron a karácsonyi ajándékozás és a karácsony előtti őrület?

Figyelt kérdés
elegem van. teljesen a pénzről szól minden. holott nem erről kellene... sokkal inkább a szeretetnek kéne számítani, nem pedig az ajándéknak. nem vagyok híve a karácsonyi ajándékozásnak. ünnep előtt irtó nagy tömeg mindenhol, egymát ölik az emberek az akciós cuccokért aztán meg békésen egymás nyakába borulnak szenteste... vagy nincs igazam?

2009. dec. 9. 00:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%

Minek külön szülinap, ha úgyis idősödünk? Minek eszünk, ha úgyis éhesek leszünk? Minek iszunk, ha úgyis szomjasak leszünk? Blabla.

Nem kötelező drága dolgot venni, apró kis jelképes valami is jó.

Persze, egész évben lehet szeretni, de annyit dolgoznak az emberek, van akinek ez a pár nap van, amikor igazán ráér, és össze tud jönni a családdal.

Aki meg vallásos ugye, annak meg többet is jelent ez az ünnep, mint szeretet, aki nem vallásos, az lehet nem igazán látja benne a jót, csak üzleti fogást. (megjegyzem nem vagyok vallásos)

Sajnálom, hogy nálatok ez a helyzet. Nem vagyok nagy karácsony mániás, de szeretek másoknak örömet okozni, kicsi apró dolgokkal is. Na meg sütni-főzni, olyan hangulatos. :)

2009. dec. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%

11:10


Hogy ez mennyire igaz! Én csak nevetek, mikor látom, hogy ilyenkor mindenki hd tévével megy haza, stb. És közbe meg majd hónapokig nyögik a törlesztést és spórolnak majd a kaján kb. Rengeteg ilyen van, személyesen is ismerek pár ilyen családot. Végtelenül szánom, hogy nekik ez csak a nagyzolásról szól. Persze vannak azok, akik gyűjtöttek a drága ajándékra a családnak, ez jó.

Amúgy egyetértek, nem erről kell szólnia az ünnepeknek. Én kis dolgokkal lepem meg a szeretteim, személyes apróságokkal, amiknek mégis nagyon fognak örülni:)

2009. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem sincsen igazad. Egy évben egyszer van ilyen. Igen, az ajándékozásról van szó. De nem arról, hogy valakikap 20-at, és valaki egyet! Mindenki ugyanannyit. Mindenki a karácsonyra gyűjt egész évben. Szeretik az emberek a karácsonyt. Azért van ez az ajándékozás, mert ez az évben az egyetlen ilyen. persze van szülinap stb. de kari a legjobb. Én szeretem a karácsonyt, és minden évben marad a költekezés!!!!!


U.I.: Ne utáld annyira a karácsonyt, attól még szeretheted az embereket, hogy adsz ajándékot... Sőt...

2011. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert az embereknek csak a pénz a fontos,meg túl licitálni szomszédékat...Odab*sznak a másiknak haszontalan ajándékokat,mert sokan nem is ismerik a rokonaikat nem tudják mire vágyik a másik ,mert évközben lese szarják egymást,én is útálom a karácsonyt,meg a békésen megölelik egymást az ritka manapság,mert sajnos van ahol,még karácsonykor is üvöltés veszekedés van.Régen nem ilyen volt a karácsony,volt értéke,most ez is átalakult egy divattá,képmutatássá,pénzszórássá,fogyasztóitársadalmas lett,lasann már juniusban elkezdik a reklámokat nyomni,szánalmas,és közbe kiveszik belőle a lényeg.
2011. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
24%
Sajnállak, hogy neked csak ez jön le a karácsonyból. Fiatal kis pojáca vagy még, ha képes vagy ilyet kérdezni. Sokat kell ahhoz érni és sok mindent át kell élni ahhoz, hogy a karácsony ünnepét az ember ünnepelni tudja.
2011. dec. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.
2011. dec. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"Sokat kell ahhoz érni és sok mindent át kell élni ahhoz, hogy a karácsony ünnepét az ember ünnepelni tudja."


Ez igaz, de éppen azt gondolom, hogy nem az ajándékoktól lesz valaki boldog, hanem az érzés kell.

2011. dec. 23. 01:31
 18/25 anonim ***** válasza:
73%

korábban írtátok, hogy nem csak egy nap kell szeretni egymást. ugyanezt szokták az emberek szajkózni valentinnapkor is. érdekesmódon azonban a születésnapját mindenki örömmel ünnepli, és anyáknapján is büszkén domborítanak a virággal, holott anyukánkat sem csak egy kitüntetett napon kell szeretni. inkább örüljünk már neki, hogy a mindennapi rohanásban, abban az életben, ahol elfelejtünk foglalkozni egymással (kicsit sablonszöveg, de tényleg így van), legalább ezen a pár napon megállhatunk és kicsit odafigyelhetünk egymásra. a karácsony a családról szól, arról, hogy állunk a fa előtt és megöleljük egymást és rájövünk, hogy akik mellettünk állnak, a családunk, őket igenis becsülni kell.

és ez nem csak a pénzről szól. igen, ilyenkor sokkal több cuccot veszünk, apukám is most vesz új kávéfőzőt, mert már régóta tervezi, de megvárta a karácsonyt. szükség van rá, jól jön, és lesz ajándék a fa alatt. meg ott vannak a saját készítésű dolgok is. tesóm ha jól tudom gyertyát csinál (ő maga önti meg minden:)), én adventi naptárat barkácsoltam a barátomnak, 24.én kapja meg a közösképes kulcstartót, anyukámnak kis zsebeket varrtam egy anyagdarabra, hogy ezzel tudjon visszaszámolni a hétvégéig, amikor hazamegyünk tesómmal a koleszból, meg még sorolhatnám. persze van, akinek vásároltam, de olyat, aminek tudom, hogy örülni is fog, meg szüksége is van rá. szóval lécci ne legyél ennyire negatív, meg lehet találni azt az oldalát a karácsonynak, ami őszinte és sok örömet szerez:)

2011. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól még nem pojáca,mert nem áll be a sorba.

A Karácsony jézus születéséről szól,a szeretről nem a hitelre plazma tévé vásárlásról.

2011. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%

Én egyetértek a kérdezővel, ki nem állhatom a Karácsonyt. Családom már nincs, csak három nem közvetlen rokon, velük amúgy is sűrűn találkozom - akik már másfél hónappal ezelőtt nyaggattak, hogy mit vegyenek nekem Karácsonyra. Halvány gőzöm nem volt, csak idegsített az állandó kérdés, mikor annyi munkám volt, hogy még eszembe sem jutott jutni ilyesmi..

Végül is megbeszéljük, ki mit kér, tehát meglepi sincs, és így jelképes ajándék sem lehet, mivel az ár adott.

Nem akarom megbántani őket azzal, hogy nekem ebből rohadtul elegem van, de előbb-utóbb megteszem, mert már egyre jobban frusztrál. Legszívesebben ilyenkor elutaznák valahová meszire, nyugodt helyre, de tuti, hogy akkor utólag magtartanánk a Karit..

2012. dec. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!