Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell nekünk mindenáron...

Miért kell nekünk mindenáron a karácsonyi ajándékozás és a karácsony előtti őrület?

Figyelt kérdés
elegem van. teljesen a pénzről szól minden. holott nem erről kellene... sokkal inkább a szeretetnek kéne számítani, nem pedig az ajándéknak. nem vagyok híve a karácsonyi ajándékozásnak. ünnep előtt irtó nagy tömeg mindenhol, egymát ölik az emberek az akciós cuccokért aztán meg békésen egymás nyakába borulnak szenteste... vagy nincs igazam?

2009. dec. 9. 00:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%
Én nem karácsony előtti őrületben vásárolok. Már talán októberben elkezdem, oda figyelve, a lehetőségemre, kinek mivel tudnék örömet szerezni. Én se értem miért kell mindent az utolsó percre hagyni. Elsősorban ismerd meg az illetőt, akinek ajándékot akarsz adni. Év közben jöjj rá, minek örülne. Akkor nem fogsz ilyen savanyúan állni a problémához. Úgy hogy nincs igazad
2012. dec. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%

Ezt a laptopot , amiről most írok, egyik karácsonyra kaptam a fiamtól meg a férjemtől. Mikor kinyitom, mindig eszembe jut, mennyire örültem akkor, s a mai napig:)


Nagyon szeretek ajándékozni, mindig figyelem a családtagjaim mit mondanak, épp mire vágynak, s januártól egy kis noteszba írom. Így mindig összegyűlik jó néhány dolog, s augusztustól már vásárolgatok belőle. Így anyagilag sem megterhelő, s mindig olyasmit kapnak, aminek valóban örülnek.

Nálunk mindig nagyon kellemes, szeretetteljes hangulatban telik a karácsony.

Nekem ez a legkedvesebb ünnepem.

Már kész vagyok mindennel, süteményeket, előre elkészíthető ételeket már tegnap megcsináltuk, a többi előkészítve a hűtőben, ajándékok becsomagolva, fa felállítva.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Gyertyagyújtás, közös ének, ajándékozás.... eszünk-iszunk, pihenünk, együtt nézünk valami jó filmet .

2012. dec. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
én is nagyon eggyütt érzek a kérdezővel,utálom az egészet,az egész a képmutatásról szól, akinek van igazi szerető családja és nem hazugság az egész nekik tényleg jó, egyébként egy hányinger az egész
2012. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem veszunk semmit mert ami kell azt ugyis megvesszuk evkozben...ugy motival a media ahogy akar en mar nem dolok be!

Kisfiam 2 eves es hasznalt jatekot vettem neki. Nem erdekli ugyanis hogy az uj vagy regi a funkcio a lenyeg! Alig varom, hogy felebredjen reggel es megtalalja a nem becsomagolt szamara uj jatekokat! Online vettem mind a kettot.

Egyutt foztunk a ferjemmel feldiszitettuk a fat es nyugisan megvacsiztunk. Aztan neztuk a Shrek harmadik reszet mert az volt a tv-ben eeees parnacsataztunk mind a harman - nagyon jo volt! Ma templomba megyunk...ott toltjuk a nap nagy reszet....

Igazad van. az emberek vakok es nem latjak a lenyeget.

2012. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nagy a család, nálunk más rendszer van. Már októberben amikor szüli nap miatt összegyűlik a család, kalapban mindenki neve, és mindenki húz egyet. Csak annak vesz ajándékot. Sok apró marhasággal csak a lom gyűlik. Így karácsonykor összejövünk és mindenkinek van a fa alatt ajándék. Van amikor listát íratunk mindenkivel, itt tudja mindenki, hogy van limit! Abból választ az ajándékozó. Senkinek nem megterhelő, sem a zseb sem az idő.
2012. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!