Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családot vállalni egy pénzes...

Családot vállalni egy pénzes idősebb férfival akiről tudod hogy beteg?

Figyelt kérdés

Nincs problémám azzal ha valaki hozzámegy egy tőle majd 20 évvel idősebb férfihoz, ha pénzes és nincs is meg a szerelem akkor sem. Az ő dolguk. Viszon szerintem vannak határok.

Egy ismerősöm esete: huszas évei közepe-vége felé járó nő hozzámegy a 20 évvel idősebb főnökéhez és gyereket vállal! úgy hogy tudja a férfi beteg, pár éve van csak hátra. Nem mondom hogy csak a pénz motiválta, egyébként kedves, rendes nőként ismertem meg. Szép és okos is, megértem hogy a férfi beleszeretett, azt is hogy élvezni akarta még az életét. A nőt is megértem, a férfi nagyon rendes volt hozzá, úgymond igazi úriember, nagyon sok pénze lett így, egy szakmájához illő vállalkozást is átvehetett. Megérte neki. Ezzel így szerintem még nincs baj, mindenki jól járt mondhatni. Viszont vállaltak két gyereket. A férfi nagyon akarta, mert korábban nem volt neki. A nőnek annyi kikötése volt hogy legyen kettő, ne nőjön fel egykeként. Meg is születtek, egy év korkülönbséggel. Nem sokkal később az apjuk meg is halt.

Eddig nem tudtam a hátteret, nem volt semmi gondom a nővel, aranyosnak tűnt, egyedül van amúgy. Nyugodt, békés gyerekkort biztosít a gyerekeknek, tipikus jó rájuk nézni család, emellett anyagilag is toppon van rendesen, mindent megadhat majd nekik. Tudom hogy teljes családban sokkal rosszabb helyzetben vannak gyerekek, nekem mégsem tiszta helyzet, hogy úgy vállalt be két ártatlan gyereket hogy tudta nem lesz apjuk. Szerintem ez erkölcsileg nem megengedhető. Mit gondoltok? Én vagy csak túl lelkiismeretes? A többi, pozitív dolog helyettesítheti az apát?



2014. febr. 17. 08:14
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
48%

Pénzért férjhez menni szerintem egyértelműen helytelen dolog. Morális megfontolásokat nélkülöző tett.

De mégis semmi ahhoz képest, amikor 2 ember - és ebben az apuka is vastagon vétett - tudatosan vállal gyermekeket úgy, hogy megfosztja őket az édesapától, aki semmivel, semmilyen pénzzel, jóléttel nem pótolható. Ha egy ilyen kapcsolatba becsúszik egy baba, akkor azt mondom, nem kérdés, hogy szülessen-e meg, mert természetesen igen, de eleve arra a sorsra ítélni őket, hogy ne legyen apjuk, az bűn.

2014. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként pedig 3 gyermekes anyukaként, ha valamiért sűrűn imádkozom, az az, hogy fel tudjam nevelni, akiket szeretettel vállaltam, mert szülőként el sem tudok képzelni annál nagyobb fájdalmat, mint amikor valaki a halálba menetel azzal a tudattal, hogy magára hagyja, akit még minden erejével támogatnia kellene. Vannak ilyen sorsok, de hogy bárki ezt az utat tudatosan választja magának és a gyerekeinek, azt én egyszerűen nem értem.
2014. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem kellene "egy ismerősöd" életével foglalkoznod...
2014. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

Szia!

Uzletemberek...

A hazassag elotti szerzodes sem szebb dolog! Ott nem osztod meg a szeretteddel a vagyonodat mert azt azert megis jobban szereted mint a tarsad...

Itt a Ferfi mindenet odaadta, minimalis dolgot vart el...

A gyerekek kicsik, nem viseli meg Oket annyira mintha vart-varatlankent hal meg apjuk mikor Ok 14-15 evesek!

Tragedia tortenik, tortenjen mig picik, igY nekik ezt nem kell megszenvedniuk!

A no erzzelmileg fejlett... A szexet nem kototte ertelmekhez, valoszinuleg akarta is a ferfit, mert akitol raz a hideg azzal nem csinaltatok 2 gyereket! A ferfi gyeerekeket akart (abszolut ertheto) es hagyni valakire a vagyonat! A feleseg viszi egyenlore de a vagyon a gyerekeke lesz! Abszolut logikusak! A no meg nem egyedil hal meg, ha meg igen akkor nem a penz motivalta hanem oszinte szerelem!

2014. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az se sokkal helyesebb, hogy te ezzel foglalkozol, mint kívülálló! Ezer meg egy dolgot nem tudhatsz, nem láthatsz. Ennyire keserű és unalmas a saját életed? Rengeteg időd lehet, sajnállak!


Egyébként meg az ő életük, rengeteg rossz döntést hoznak emberek vagy hát rossz? Olyat, amivel más nem ért egyet, inkább így fogalmaznék.

Se az nem jobb, ha valaki egyedülálló anyukaként donort szeretne, ahogy ezt fent említették, se az, ahol két egészséges, egykorú ember segélyre apellálva szül gyereket, de tovább megyek, az sem jobb, ha két normál körülmények között élő ember gyereket vállal, majd a rossz házasságuk, veszekedéseik a gyerekek lelki világát tönkre teszi. Na most akkor mi a helyes????

Nehéz jó döntéseket hozni a saját életünkbe, jogunk meg nincs a máséba beleszólni!


Inkább te is egyengesd a sajátodat, gondolom te sem vagy tökéletes, mint ahogy természetesen mi sem!

2014. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

Nem lehet ítélkezni anélkül, hogy ne ismerne az ember minden körülményt.

Lehet, hogy őszintén szerették egymást. Egy beteg személy ápolása, a tény elviselése, hogy meghal - nem egy könnyű dolog. A párnak kell végig ottlenni vele, nézni ahogy szenved.

A kor nem mérvadó, ha az ember szerelmes. Nekem fiatalabb párom van, pedig én vagyok a nő. Ha akarná sem titkolhatná előttem a bajait hallom, hogy gyorsabb a szívverése, mint amilyennek lennie kellene látom, hogy légszomja van fizikai megterhelés után. Ez a szakmám. Történetesen az én páromnak átlagbére van. Ha gazdag lenne, gondolom rám is rám lehetne sütni, hogy érdekből vagyok vele.

Nem tudhatjuk, mi volt igazából de úgy érzem, ha érdekről is szólt a dolog, akkor sem elítélendő. A férfi boldog volt utolsó éveiben, a nő pedig stabil támaszt nyújt a gyerekeinek, akiknek majd nem kell nélkülözniük.

2014. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
53%

Szegény férfi nem akarta hogy az örök feledésbe merüljön. Át akarta élni milyen a családalapítás, milyen az amikor gyermeke születik. Egy halálos betegtől elvetted volna ezt az élményt? Ha én ilyen fiatalon meghalnék, én is igen kétségbe lennék esve hogy 1 hónap múlva senki sem fog már rám emlékezni. Szerintem ez nem hogy furcsa, hanem teljesen természetes hogy egy haldokló örököst akar.. Meg sem fordulna a fejemben másképp dönteni, mint ahogy ő tette.


A gyerekeknek egyébként sem lesz semmi baja attól mert nincs apjuk. Pláne ha van pénz, akkor semmiben nem szenvednek hiányt.


És még annyit, hogy attól mert a pasi öreg és rákos, de gazdag, még nem jelenti azt hogy a nő számító rbanc! Igen szomorú volna ha egy gazdag férfi nem találhatna magának párt, mert szerintetek az egy rbanc aki pénzes emberrel jön össze!

2014. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
58%

"És még annyit, hogy attól mert a pasi öreg és rákos, de gazdag, még nem jelenti azt hogy a nő számító rbanc! Igen szomorú volna ha egy gazdag férfi nem találhatna magának párt, mert szerintetek az egy rbanc aki pénzes emberrel jön össze!"


Persze hogy találhat. Csak az az érdekes, amikor korban és társadalmi helyzetben hozzáillőt nem talál és vesz magának egy fiatal, számító, nincstelen kis szukát. Akkor azért ne legyenek meglepve a lenéző tekintetek miatt. Az bizony prostitúció, csak egyetlen kuncsafttal.

2014. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
55%

Itt nem a házasság az igazi kérdés, hanem a gyermekvállalás.

Írta valaki, hogy mivel kicsik még, nem hiányzik nekik az apjuk. Ez egyrészt nem biztos, hogy igaz, másrészt meg fognak nőni, ki fognak járni az apjuk sírjához a temetőbe, szembesülni fognak azzal, hogy az oviban majdnem mindenkinek van apukája, és rá fognak kérdezni az édesanyjuknál, mikor és miért halt meg az ő apukájuk.

Azt pedig élő ember meg nem mondja mekkora a valós és a tapasztalt veszteség, ami vétlenül éri őket.

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ha tudom, hogy alig van hátra időm, akkor pusztán azért, hogy legyen kire hagynom a vagyonomat, nem csinálok gyerekeket. A gyerek óriási felelősség, és ha látom előre, hogy idő híján nem tudom vállalni mindazt, ami a gyermekek teljes életéhez kell, akkor szándékosan nem hívom életre őket.

Ha én lennék ez a gyerek, akkor ezer százalék, hogy feltenném magamnak a költői kérdést:"Vajon minek kellettem apámnak?".

El kell tudni dönteni, hogy gyereket, vagy örököst akar valaki.

2014. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocs, ha már többen is írták.

Szerintem itt az a kulcs, hogy a nő meg akarta adni azt, amire a férfi annyira vágyott: átélhette, milyen apának lenni, mielőtt meghal.


A kérdező azt írja, hogy a férj akarta ezt igazán.


Ráadásul a nő azt akarta, hogy édestestvére legyen, tehát nem úgy szült neki gyereket, hogy most kipotyogtat egyet, aztán majd jön egy fiatal bika, aki csinál neki alkalomadtán egy másikat.


Szerintem igenis szerette a férjét, és azért vállalta mindezt.

Egyrészt aki maga is anya, az tudja, hogy egy gyereket kihordani és megszülni is nehéz, nem hogy kettőt. Másrészt felnevelni is nehéz még két felnőttnek is, egyedülálló anyaként pedig akkor is nehezebb, ha rengeteg pénze van. Ideje ettől nem lesz több, neki se fog korábban nyitni az ovi, nem zár később a napközi, beteg a gyerek, tanulni kell vele, stb, stb.


Ha a nő nem szerette volna a férjét (lehet, nem azzal a szerelemmel, ami a lányregényekben meg van írva...), nem vállalja érte mindezt.


De ez csak az én véleményem.

2014. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!