Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki az aki albérletben, és ki...

Ki az aki albérletben, és ki az aki anyóséknál él?

Figyelt kérdés

Saját házhoz, lakáshoz hogy jutottál? Hitel?

Saját keresetből hogyan? Mennyit keresel 1 hónapban?

A mamádék házát örökölted?

A szüleid vették neked?

Katonai szolgálati lakás?

Miért csak a katonáknak és családjuknak jár az ingyen lakás? (Pl.: mentős, ápoló, könyvtáros, rendős, pedagógusnak miért nincs akkor?)

Albérletben milyen élni kettesben a pároddal?

Milyen albérletben élni több lakótárssal?

Milyen anyóssal és apóssal egy kis lakáson osztozni?



2014. febr. 18. 20:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
11%

1. gyűjtöttünk a lakásra

2. katonai szolgálati lakásban lakunk a párommal. hogy miért a katonáknak jár ez? mert a pedagógus és a könyvtáros pl k*2rva messze áll attól, amit egy katona csinál. a katonák az országot védik, nem a könyvtárat.

3. szeretünk együtt élni, már meg is szoktuk egymást.

2014. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Honnan veszem? Onnan veszem, hogy bátyám katona, és szolgálati lakást kapott és abban él feleségével és két gyermekével.
2014. febr. 18. 21:10
 13/34 anonim ***** válasza:
97%

"Miért teszik a pizzát négyszögletű dobozba? "


Na és a kör alakú dobozban lévő háromszögsajtott, miért kockasajtnak hívjuk?

2014. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
60%
Igen, egyetértek a kérdezővel, a katonák kapnak szolgálati lakást, nem tudom honnan vetted, hogy nem! Szerintem ez a minimum, hogy egy katona jó körülmények között éljen, ha már ennyi mindent megtesznek ezért a sz*r országért.. (előző válaszoló voltam)
2014. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
75%
Tanárt is tudok akinek szolgálati lakása van, egy faluban. Azért mert ők az államnak dolgoznak a bolti eladó meg a cégnek.
2014. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
97%
hát igen.. a katonáknak jár a szolgálati lakás..sok a dolguk ebben az országban, meg kell rendesen védeniük :D
2014. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
90%
Sosem laktam albérletben,úgy alakult az éltem,hogy nem volt rá szükség.Anyukámtól elköltöztem az apukámhoz,onnan az akkori páromhoz,majd ketten vissza apukámhoz.Akkor még önkormányzati volt a lakása,amit én vettem meg(az utolsó pillanatban) az ő haszonélvezetével.Ezt a lakást eladtuk,vettünk neki egy kisebbet ugyanúgy az ő haszonélvezetével.A lakás az én tulajdonom,de kulcsom sincs hozzá,nem is kell legyen.A maradék pénzt az enyém lett(2M),amihez vettem fel hitelt és vettem egy 19nm-es kis lakást 3,7M.Ezt 3 év múlva eladtam 6,4-ért ,kifizettem belőle a maradék hitelt,majd megvettem a házam(11,5 M) amire vettem fel hitelt,a vételár 50%-át.Most ebben lakunk a férjemmel és a lányunkkal.Amúgy miért kérdezed?Költözni szeretnél és nem tudod mit csinálj?
2014. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
91%

Volt lakásom, hitelből vettem.

Elváltam, feleztük a lakás árát, és vettem egy kisebb lakást.

Eladtam, és odaköltöztem a második férjemhez aki örökölt lakásban él.

A lakás árából vettünk nyaralót, majd külföldre mentünk dolgozni.

Jelenleg otthon üresen áll egy budapesti másfél szobás lakás, és a nyaraló. Mi meg külföldön 2 szobás lakást bérelünk.

2014. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Mi tavaly novemberben költöztünk össze 2 év ismeretség után, párom nagymamájánál. Én felmondtam a munkahelyemen, és az ő városába költöztem, ott kezdtem dolgozni. Egy szűk évet így éltünk, 2013 augusztusában pedig vettünk sajátot Nyíregyházán. Mind a ketten más városban dolgozunk, bejárunk. De imádjuk a saját lakást.

A pénz nekem volt (el volt rakva rá részben apám halála utáni kártérítés, részben az én több évnyi munkám (2006-2013) megtakarítása, 2.5 millió Ft).

Én semmi nagy dolgot nem vettem magamnak, mindent alárendeltem a majdani Nagy Ő-vel való összeköltözésnek, és jól tettem. Amúgy is spórolós vagyok. és örömmel adtam bele az összes pénzt a lakásba.

2 millió hitelt vett fel a párom, neki nem volt tőkéje. Én nem vehetek fel, mert kezes vagyok a húgom lakáshitelében. Ezért az én nevemre nem megy semmi biztonsági okokból...( a húgom nem bánik olyan jól a pénzzel, mint én)

Havi 23000Ft-tal fizetjük, de múlt hónapban pl csak 19000 Ft-ot vontak le. :)

Nagyon jó a saját lakás. Nyíregyházán, 10 emeletesben vettünk felújítandó 2 szobás 3. emeleti lakást. Azóta kifestettük, ablakot cseréltünk, lecsempéztük, és van egy szuper lakásunk 4.500.000 Ft-ból. Szerintem jó üzlet volt.

2014. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
77%

Laktunk albérletben, de most szüleimnél lakunk. Ha összegyűlt egy nagyobb összeg, a párom (külföldön) jól fizető állásával veszünk itthon házat, ha minden jól alakul. Persze én is dolgozni fogok, de az én szakmám kint semmit se ér, úgyhogy a legrosszabbat veszem számba.


Ha nem jól alakul, akkor se keseredünk el, akkor lakunk pici lakásban, akár albérletet fizetve.


Ház öröklésére nincs kilátásunk.

2014. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!