Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki az aki albérletben, és ki...

Ki az aki albérletben, és ki az aki anyóséknál él?

Figyelt kérdés

Saját házhoz, lakáshoz hogy jutottál? Hitel?

Saját keresetből hogyan? Mennyit keresel 1 hónapban?

A mamádék házát örökölted?

A szüleid vették neked?

Katonai szolgálati lakás?

Miért csak a katonáknak és családjuknak jár az ingyen lakás? (Pl.: mentős, ápoló, könyvtáros, rendős, pedagógusnak miért nincs akkor?)

Albérletben milyen élni kettesben a pároddal?

Milyen albérletben élni több lakótárssal?

Milyen anyóssal és apóssal egy kis lakáson osztozni?



2014. febr. 18. 20:08
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%

Magyarországon legkönnyebben úgy lesz lakásod, ha jókor vagy jó helyen.


Vagy ha kimész külföldre, és spórolsz. Aztán fizethetsz egy lakást, amiben évente kétszer két hetet vagy...

2014. febr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Párom 30 évesen tudott saját lakást venni, szülei segítettek neki örökségből. Így fele lakást ő fizette ki a saját összespórolt pénzéből, a felét a szülei, de az ő nevén van. Akkor még nem ismertem, én rá 2 évre költöztem hozzá. Tervezzük, hogy szeretnénk egy kisebb családi házba költözni, de ahhoz még gyűjtenünk kell, és mivel 2 éve dolgozom, kevéske kis spórolt pénzzel tudtam eddig hozzájárulni a dologhoz. Együtt könnyebb, de így is még szerintem évek, mire lépni tudunk valamerre. Hitelt nem szeretnénk felvenni, de nem lehet tudni hogyan alakulnak majd a dolgaink.

Az egyetem alatt laktam albérletben, igaz 1 lakótársam volt, és 2 külön szobánk, de még így is ment olykor a vita, főleg, hogy a lakótársam nem igazán tudott alkalmazkodni. Nem takarított sosem, hétköznapra is bulikat szervezett hozzánk, amivel nem lett vna probléma, mert én is éltem a tipikus egyetemista életet rengeteg bulival, de amikor másnap reggel 7re mentem zh-t írni, ő pedig bulizott hajnalig, hát nem volt túl kellemes...Jól meg kell gondolni kivel költözik össze az ember, és hogy mennyire lehet kompromisszumokat kötni.


24/N

2014. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 zabmester ***** válasza:
100%

Mi albérletben lakunk a párommal és a fiammal.

Az biztos, hogy önszántamból nem költöznék családostul sem az én szüleimhez, sem a párom szüleihez, főleg, ha kicsi a hely, de amúgy sem, igényünk van rá, hogy saját életterünk legyen. Akkor is albérletben éltünk, amikor még nem voltunk együtt, mindkettőnknek fontos volt, hogy felnőttként már ne a szülőkkel éljünk.

Saját lakásunk nincs, és egyelőre nem is tervezzük, nekünk így praktikusabb.

Hogy milyen albérletben élni kettesben (hármasban)? Hát pont olyan, mint bármilyen más lakásban, éljük a mindennapi életünket, dolgozunk napközben, gyerek ovis, nem tudom, mire vagy ezzel kapcsolatban kíváncsi.

Lakótársakkal nem szívesen laknék együtt, egyszer próbáltam, még 19 évesen, annyi elég is volt. Mondjuk ők teljesen idegenek voltak, talán ha barátnőimmel éltem volna együtt, az más lett volna.

2014. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
59%

Gratulálok kérdező, a szakdolgozatodhoz már 33 részletes választ kaptál tengernyi kérdésedhez!

Szociológusok is megirigyelhetnék a cseles módszeredet... :)

2014. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!