Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjuk neki hogy halálos...

Megmondjuk neki hogy halálos beteg vagy sem?

Figyelt kérdés
82 éves nagymamám velünk él egy házban 6 éve, mert már nem tudja önmagát ellátni. Talált egy csomót a mellében, amit kivizsgáltak. Rákos. Ő azt hiszi zsírmirigy, már volt neki ilyen. Még nem tudjuk pontosan hogy mennyi esélye lenne ha megműtenék, jövő hét hétfőn kell menni konzultálni a dokihoz. Rengeteg betegsége van: cukorbeteg, véralvadási gondokkal küzd, magas vérnyomásos, a szivével is gond van. Hatalmas teher ez az információ. Tanácstalan vagyok: megmondjuk neki vagy sem? Itt elsősorban arra gondolok, ha az orvos -nagy valószínűséggel- azt mondja nem ajánlott bevállalni egy műtétet ilyen állapotban. Lehet csak hetei vannak hátra. De elélhet így még éveket is. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mikor döntök jól emberileg? Ha megmondom neki és ő is szenved mert nagyon fél a haláltól, vagy ha semmit nem mondok? Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
2009. dec. 10. 09:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudhatod,hogy vannak-e elvarratlan szálai...Szerintem megkell neki mondani.Joga van tudni.
2009. dec. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

Miért okoznál neki álmatlan éjszakákat azzal,hogy elmondod neki?NE TEDD!"Boldogok a tudatlanok!"

Nem lesz neki semmilyen kezelése se műtéte.Ilyen idős korban már nem teszik ki az embereket a műtéttel kapcsolatos szenvedésnek.A fájdalmas lábadozásnak.Pláne így,hogy ilyen sok gondja van.Hagyd,hogy boldog legyen azon a kis időn ami még neki hátra van.Tegyétek inkább felejthetetlenné az utolsó karácsonyát.Gyűljön össze az egész család.Legyen finom vacsora.Képek,videók készüljenek.Nem fogod megbánni,hogy nem mondod el neki.

2009. dec. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%
Joga van tudni, szerintem azért mondjátok el, hogy felkészülhessen, és ne érezze úgy távozáskor, hogy valamit nem tett meg, amit kellett volna, hogy valamit kihagyott, ne érje váratlanul. A viselkedéseteken úgyis látni fogja, meg fogja érezni, ne hagyjátok bizonytalanságban, jobb, ha tud róla, és nem színleltek. Ha nem mondjátok el, lehet, úgy fogja érezni, hazudtok, nem elég fontos nektek, hogy őszinték legyetek vele. Ha őszinték vagytok vele, esélyt adtok neki, hogy úgy fejezze be, ahogy szeretné. Az embert tapasztalataim szerint megváltoztatja, ha tudja, teljesen átalakul a lelke olyankor, amikor már látja az alagút végét, mert fel tud készülni.
2009. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Véralvadási gondokkal ráadásul súlyos cukorbetegen nem hiszem hogy megműtik. Mellesleg egyáltalán nem biztos, hogy a rákba fog belehalni. Vannak olyan idős ismerősök, akiknél már évek óta ott a daganat, de nem történik semmi. Igaz van olyan idős is, aki sajnos hamar belehalt. Szóval nem lehet tudni. Az orvos úgyis meg fogja neki mondani, ha ő is megy a legközelebbi konzultációra. Ha ő nem kell hogy menjen, csak te mész, akkor beszéld meg az orvossal, mi legyen. Ha azt mondja, hogy inkább nem nyúlna hozzá, csak gyógyszert ír fel, akkor szerintem nem kell elmondani a nagymamádnak, mivel ennyire retteg a haláltól. Ha viszont a műtét mehet, akkor meg kell neki mondani.
2009. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én már reggel óta gondolkodom ez a kérdésen... Ellene is, mellette is szól pár érv, dönteni igazán én sem tudnék. Szerintem amíg kvázi jól van és nem mondja, hogy valamije nagyon fáj addig ne mondjatok neki semmit. Nyilván hazudni nem szabad neki, ha rákérdez akkor mindenképpen meg kell mondani az igazat, vagy olyan szinten, ahogy ő megérti. Hogy mikor és hogyan kellene megmondani neki azt nem látom tisztán, de egyenlőre még nem.
2009. dec. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Ha úgy vesszük, a halál életünk legnagyobb utazása lesz. Ha van rá lehetőség, akkor készüljön fel rá az ember.(úgy értem, ha nem hirtelen, balesetben ér véget az élete)

Elbúcsúzni a szeretteinktől, rendezni a hitbeli gondolatainkat, kérdéseinket a továbbiakról...

2009. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
50%
Szerintem ne.. De ez nehéz ügy. Ha nektek hatalmas lelkiismeretfurdalás lenne ezt nem elmondani, akkor meg igen. De ez az információ nagyon sokkolná őt..
2009. dec. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, a segítségetekkel sikerül a lehető legjobb utat megtalálnom: jövő héten konzultálunk a dokival, meglátjuk ő mit mond, a karácsonyt pedig az egyik ötlet alapján összegyűlve sokan töltjük közösen, holott évek óta csak 1-2 családtag jött hozzá. Biztos jól fog esni neki. Emlékezetes lesz.Ha később rosszabbodik az állapota, vagy rákérdez, megmondjuk. Arra gondoltam, hogy elmesélhetné az életét karácsonykor, amit rögzítenék,pl. diktafon hogy az ükunokái is megismerhessék őt kicsit. Szeret mesélni az életéről, a fiatalságáról :) Megpróbálok felkészülni, de nem tudom hogy csináljuk végig együtt nagyon nehéz lesz. Szeretném, ha békében menne el ha eljön az ideje. Ehhez viszont túl kell lépni a saját emberi önzőségemen és nem a saját fájdalmammal foglalkozni. Nagyon nehéz... Ezért is fogalmazódott meg a kérdés. Vannak még ötletek hogyan segítsek neki?
2009. dec. 10. 16:19
 19/22 anonim ***** válasza:
82%
OFF: A daganatok növekedése idős korban ugyanúgy lelassul, mint a szervezet működése. Az a daganat, ami kezelés nélkül egy fiatal 40-50 éves embert 1 év alatt elvisz, egy ilyen idős ember esetén olyan lassan nő/terjed, h még 3-4 évet is simán elélhet vele.
2009. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

igen, én voltam hasonlóhelyzetben:


83 éves rokonomat műtötték mellrákkal. ebből minden gond nélkül felépült. 86 éves korában halt meg egy teljesen más betegségben.

szóval mondjátok el neki. ha időben észrevették a daganatot és még nem terjedt át máshova, akkor nagy esélye van a gyógyulásra.

2009. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!