Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim eljönnek Karácsonyra...

A szüleim eljönnek Karácsonyra! A férjemnek és anyósomnak nem nagyon tetszik a dolog. Ki mit csinálna a helyemben?

Figyelt kérdés
56nm lakunk 3-an a kislányunkal,anyósom meg külön lakásban.A szüleimet nem látom csak 2-3x évente a távolság miatt.Most eljönnének(természetesen nálunk alszanak kb 5éjszaka)-én ennek nagyon örülök-,de a férjem meg anyosom húzzák az orrukat.Kellemtkenül érzem magam emiatt.Hogyan oldhatnám a a feszültséget?
2009. dec. 10. 15:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
34%
Öszintén én se örülnék ha a párom rokonait napokig kerülgetni kéne. Persze ez téleg ember függő de ha neked fontos ültesd le és nyugotan magyarázd el neki hogy téged boldogá tesz a látogatás.
2009. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
97%

Most olyanokat tudnék irni, de vettem egy nagy levegőt és mégsem :)

Ezt a férjeddel beszéld meg. Csak vele, anyukának ehhez semmi köze!! És igen, ha a Te szüleid ne legyenek ott, akkor anyuka se....

2009. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%
Én is messze lakom a családtól,jönnek is majd karácsonykor és 53nm-en leszünk hatan. Igaz,nálunk nincs ebből vita,mert örül a férjem is,de ha nem örülne az sem érdekelne :p évente 2-3 alkalommal találkozunk,úgyhogy ebből nem engednék az tuti. Én sem húzom az orrom hogy anyós hetente jön. Örömmel várom
2009. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%
nemigazán értem az anyósod, ő eljöhet a te szüleid meg nem? vagy hogyvanez? a te szüleid is a szűk családi kör. mint ahogyan a férjednek meg az anyósod. nemegészen értem a probléma okát....
2009. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
49%

Őszinte leszek, nálunk szenteste csak a szűk család (először csak mi ketten, most már a gyerekekkel), aztán a következő két nap jöhet-mehet bárki, nem érdekel. De a szenteste a szűk családé.

Anyósom egyedül él és messze, tehát még rosszabb, mint nálatok (hiszen egyedül van szenteste). De elfogadta az elveimet ő is és a férjem is.

Szóval a férjed is ki lehet akardva jogosan, neki is megvoltak eddig a szokásai, miért pont a te szokásodnak kell győznie???

Szerintem szenteste legyetek csak ti (anyós se...) és másnap jöhetnek anyukádék is, meg bárki, aki akar, ott is alhatnak, satöbbi. Ennyit anyukádéknak is meg kell értenie (anyósnak pláne ugyebár...), külön család lettél a pároddal.

Szóval én a pároddal értek egyet, de szolíd "egyezséggel".

2009. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak én is igazat adnék, de én pld. nem bírnám elviselni, hogy anyum egyedül töltse a szentestét (már özvegy). Persze ha apu élne, akkor nem zavarna, hogy 24-én csak én a férjem és a gyerek legyünk együtt.
2009. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

1. anyósodnak semmi köze hozzá

2. a szüleid a szük családi körhöz tartoznak

3. anyósoddal mindig találkoztok, a szüleiddel nem, te vállaltad a távolságot a családodtól, akkor a párod is vállalja ez a pár napot.

Na hegyd magad.

2009. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
78%
kidobnám a férjemet (ha nincs oka, hogy ne kedvelje a szüleimet)
2009. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a szenteste csaladi banzaj, anyu,apu, tesom es csaladja (ferj es 1 gyerek) es en (24), a baratom szegeny is szivesebben jonne hozzank szenteste, de nem akarja megbantani a szuleit. Hatalmas vacsora, nevetes, jokedv, ajandekozas, tarsasozas,... Ha nekem sajat csaladom lesz,akkor is a szuleimhez fogunk menni szenteste, nelkuluk el sem tudnam kepzelni a karacsonyt!
2009. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
57%
A SZÜLŐ, AZ NEM "ROKON" !!!!!!!!!!!!
2009. dec. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!