Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim eljönnek Karácsonyra...

A szüleim eljönnek Karácsonyra! A férjemnek és anyósomnak nem nagyon tetszik a dolog. Ki mit csinálna a helyemben?

Figyelt kérdés
56nm lakunk 3-an a kislányunkal,anyósom meg külön lakásban.A szüleimet nem látom csak 2-3x évente a távolság miatt.Most eljönnének(természetesen nálunk alszanak kb 5éjszaka)-én ennek nagyon örülök-,de a férjem meg anyosom húzzák az orrukat.Kellemtkenül érzem magam emiatt.Hogyan oldhatnám a a feszültséget?
2009. dec. 10. 15:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a pároddal, mondd el,hogy mennyire várod anyudékat. Mással meg ne törődj!

Úgy értem, ne morfondírozz aztán tovább azon, hogy ők is várják-e. Ez az ő bajuk.

Hozzánk eljön a bátyám három kamasszal is szállóvendégnek az 56 mn-re, s két gyerekem s a páromnak is egy. Elférünk. Meg s e mondja, mikor megy.

Középosztálybeliek vagyunk, félreértés ne essék.

nem nyulak.

2009. dec. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

A feszültséget úgy oldhatnád, ha elmondod a párodnak, mennyire várod a szüleidet, s milyen rosszul esik neked, hogy talán ő kevésbé.

Erre meg kell vígasztalnia, s megnyugszol.

2009. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
72%
Szenteste legyetek csak ti együtt, anyukádékat hívd meg másnaptól. Ebben semmi kivetnivalót nem találhat senki, és együtt tudtok lenni mégis.
2009. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Ki a szűk család anyósodnak? Mert a szüleid közelebb állnak hozzád mint az anyósod nem? Ő mégis joggal akar veletek lenni. Én nem csinálnék ebbőé ügyet. Légy a családoddal ameddig megteheted!
2009. dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Szerintem ezt nem szabad vitatémának hagyni. A te szüleid, és szereted őket. Én meg is őrülnék, ha nem lehetnék velük. Ezt szépen mondd meg a férjednek. Viszont lehet, hogy abban igaza van, hogy kissé zsúfoltak lennétek :) Hát én azt mondanám, hogy ha ő pihenni akar, akkor menjen át az anyjához erre a pár napra. Napközben jöjjön át, de ha maga akar lenni, akkor menjen anyukához. És akkor mindenkinek jó. Lehet hogy ez a baja tudod, hogy a nyüzsiben úgy érzi kikészül. Van ilyen, nem ismerem a férjedet, de lehet hogy ilyen típus. Viszont azt is meg kell érteni, hogy te szeretnél a szüleiddel lenni.


Ha viszont csak azért húzza az orrát, mert egyáltalán van valami amit te szeretnél, akkor elmehet a sóhivatalba. Ez nem vitatéma szerintem. Ha engedsz neki, vagy nem töröd le a szarvát hogy maradjon magának az útálkozásával, akkor sose lesz az amit te szeretnél. Látom a saját szüleimen. Anyukám sose mert kiállni azért amit szeretne. Mindig az volt amit apám akart. Nagyon sajnáltam anyukámat ezért.


Szóval veszekedni nem szabad a férjeddel :) csak meg kell mondani, hogy így és így lesz. Ha vágja a pofákat, akkor meg csomagolj össze neki pár cuccot, és add a kezébe, hogy akkor legyen kedves pár napra menjen el anyukához és ott hisztizzen mert nem vagy rá kíváncsi. Ha meggondolta magát, szeretettel várod. Majd lehiggad. Csak határozottan és kedvesen!

2009. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!


A szüleim nem akarnak(nem is várom el tőlük!) Kar.1.napján utazni és hulla fáradtan beesni hozzánk,mert 550km-re laknak és kocsival is jó esetben 8-9óra az út,na meg arról nem is beszélek,hogy ilyen időben...

Amióta a férjemmel vagyok(5éve),2x karácsonyoztunk a szüleimnél.A mi családunkban az a szokás,hogy a tesók+férjek+gyerekek mindenki anyuéknál van szenteste,együtt templomba megyünk,utána ajándékozás és vacsorázunk-mindez nagy kacagasok közepette.Annyira meghitt ez az alkalom...Utána mindenki hazamegy a saját rezidenciájában,csak mi alszunk anyuéknál mert ugye 550km hogy utazzunk haza...1. ill.másnapján hol egyik tesónál hol a masiknál van együtt a család.

A férjeméknél csak apu,anyu és gyerek volt mindig szenteste,a többi napokon ők mentek más rokonokhoz ill. ők fogadtak másokat.

Azt hiszem anyosóm sajnálja a férjemet,hogy "tömegnyomor" lesz szenteste.Sajnálom,de nem tehetek róla,hogy csak ekkora a lakás...Néha a hugómék is eljönnek évente 1-2x,de nem csinálnak ekkora nagy ügyet ebből(bár akkor is van orrhúzás).

Amikor ne anyuéknál karácsonyozunk,úgy van,hogy anyósomnál van az ebéd 24.-én és szenteste mindenki otthon van.Ill. anyóst meglátogatjuk 1. ill másnapján.Ekkor a szüleimhez nem megyünk(auto hiányában).Anyósom soha nem jön át hozzánk,mindig mi megyünk,aztán kajáról meg nem is beszélek,soha nem fogadja el...:-(Pedig szeretettel és jó szívvel főzök(-szerintem nem túl rosszul),de nem jön át velünk ebédelni v. vacsorázni.

10:36-osnak üzenem,hogy zsúfoltság miatt húzzák az orrukat,de nem hinném,hogy átmenne anyukájához pihenni...

Mindig mindent békében megbeszélünk,de ebben a témában nem tudunk közös nevezőre jutni.Kedves vagy,hogy ilyen ötletet írsz,hogy "csomagoljak össze és ha meggondolta magát szeretettel várom":-) nem is lenne rossz ötlet,de ezen tuti be fog pöccenni...

Foggalmam sincs milyen lesz majd a hangulat,de addig mindenképp beszélni fogok a férjemmel...


Bélés Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

2009. dec. 11. 14:28
 27/30 anonim ***** válasza:
55%

Az erdélyi kis ismerősömék úgy kerestek házat - pedig nem sok pénzük volt - győrben, hoyg legyen egy szoba, ahol a vendégek fognak aludni, mert gyakran jönnek rokonok.(szülők, testvérek és más)

Inkább a két kisgyerek egyelőre egy szobát kapott. Ezt nem azért írom, hogy vegyél házat, hanem hogy ez másnak is fontos szempont. A férjed nem gondolt bele, hogy a szüleid neked a szüleid. Csak úgy gondolt rájuk, mint valami távoli rokonokra. Érzékeltesd neki, pl. képzelje magát a helyedbe, segíthetsz is ezt képszerűvé tenni - sok férfi nehezen éli bele magát más helyébe...mennyire távol vagy MIATTA a szüleidtől, mennyire kevés ez a két nap...


Senki nem hívna még távolabbi hozzátartozókat sem ilyen messziről másképp , mint szállóvendégnek. szobát bérelni hülyeség lenne - nem azért jönnek, hogy külön legyetek.


Mindjárt meg is pendítheted a férjednek, hogy nyáron vele együtt lementek két hétre - számold ki neki, ő hány órát tölt otthon, s így is le leszel maradva! =(nem mentek igazából, csak a sokk miatt mondod, hogy jobban átérezze a helyzeted)


Mégis, hogy képzelik akkor a kapcsolattartást?? Vagy ne találkozz többet a szüleiddel. Azt is megemlítheted, hoyg talán oda kellnreköltöznötök. Mert nehezen bírod itt, honvágyad van, s ott ő is szeretne.

2009. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálatok is pont az lezs amit hajtanak: A szűk család lesz együtt: te a férjeddel és a szüleiddel.


Amúgy ilyen távolságnál nem ahgyományt kell nézni, hanem hogy hogy lesz a legjobb a vendégeiteknek.


Miért, amúgy a férjeddel átmennétek az ő szüleihez? Akkor ugyan ott vagyunk!+


Nme szép tőlük, hogy kifejezik ezt neked. Én naygon megbántódnék!


Mintha a te szüleid nem érnének annyit, mint az övéi!

2009. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

550 km távolságnál ez nem szempont, hoyg mi kettecskén akarunk gyertyát gyújtani. És nem szerelmespár vagytok, hanem, házaspár már.

Romantikáztatok eleget. A szüleid bőven beleférnek " szűk cslád" kategóriába! Én elhívnám a tesómékat is, juszt!


De a másodunakatestvéredtől se várhatnák, hoyg a karácsonyt az autóban az utakon töltse!

Én orrba vágnám a férjecskémet, ha ennyi empátia nem szorult bele! Hátha megvilágososdik :)

2009. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is a választ!


16:06-nak:nagyon gondolkodunk és nézegetünk itt-ott lakás iránt,mert pont emiatt szeretnénk legalább egy egy szobával nagyobbat,de sajnos olyan drágák és nincs elég pénzünk...hitelbe meg nem merünk belevágni.


15:09-nek:hát meg is bántodtam és nagyon rosszul esik,hogy így állnak a dolgokhoz.Apósom már nem él,de sokszor úgy érzem,hogy az én szüleim nem érnek annyit mint a férjem anyukája.


15:14-nek:aranyos vagy és én is elhivnám a tesóimat,de akkor végképp nem lenne hova lefektetni őket-hacsak a földre ágyazok:-S Külön szobát bérelni meg nem túl jó megoldás,hisz nem azért jönnek,hogy külön legyünk...

2009. dec. 11. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!