Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mégis mit csináljak? Mit...

Most mégis mit csináljak? Mit tennétek? Ebbe komolyan beleőrülök egyszer! Anyukám kiborít és tanácstalan vagyok ez ügyben.

Figyelt kérdés
Már külön családom van. Anyum önkormányzati lakásban lakik, és már harmadjára derült ki, hogy annyira felhalmozódtak a tartozásai, hogy kikapcsoltak nála mindent, a bérletit sem fizeti, én tippelek 1 millió felüli összegre. Sírógörcs kerülget már! Az első ilyen alkalommal nullára kiegyenlítette a párom a számláját, még mai napig emlegeti hogy adott anyumnak 2 millió forintot. És igaza van. Másodszor a hugom segített neki úgy, hogy pont tavaly karácsonykor hitelt vett fel, hogy segítsen. Most megint. És titkolja hogy gáz van, mert nem akarja hogy mi segítsünk, de nem látja be, hogy hiába titkolja kiderül a fűtetlen, sötét lakásból. Van nekem megspórolva 200ezer forintom, fontolgatom hogy hitelt veszek fel, mert már csak én vagyok erre képes, nekik nem adnak. A lakást elcserélni nem tudja, mert a szerződése így van megírva. Dühít, hogy viszont az öcsémnek aki vele él, márkás cuccokat vesz, műszaki dolgokat minden ünnepre, legyen szülinap vagy karácsony, és nem látja be anyu, hogy ezért nem halad előre. Védi az öcsémet, aki egy 1500ft-os pulcsinak már nem is örül. Ha nem segítek, lehet kirakják őket az utcára, de mégis hogy?
2009. dec. 10. 15:29
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ő már semmilyen hitelt nem tud felvenni, még providentet sem.
2009. dec. 10. 15:56
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem értem

Tehát anyukád lakásában lakik az öcséd és a hugod is.

Tehát az ő villanyukat is kikapcsolták.

Miért nem gondoskodnak ők arról, hogy be legyen fizetve a számla? Miért ad a hugod 50 ezret? Ne adjon pénzt, hanem fizesse ő a csekkeket, az öcséd pedig a bérleti díjat. Ők laknak vele, miért a te gondod?

2009. dec. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Az öcsém kiskorú még, ő most a követelőzős korszakát éli, amikor neki minden kell, és a legjobb. A húgom adja anyunak az 50-et, ezen kívül fizeti a tavaly felvett hitelt, plussz, minden hónapban még bevásárol anyunak 10ezerért a tescoban. És már nem tud miből adni neki. Ezért maradtam én.Vagy az utca
2009. dec. 10. 15:59
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig itt tényleg nincs más megoldás, mint hogy ezután a hugod gondoskodjon a számlákról!

Persze ezt a mostani akut helyzetet is meg kell előbb oldani.

Anyukád tipikus akaratgyenge, azt hiszi, hogy meg tudja vásárolni a fia szeretetét (gyanítom, a lányaival tized annyira sem foglalkozik, eltaláltam?), de persze az öcséd vagy az első adandó alkalommal le fog lépni, vagy még 30 évesen is az anyját fogja pumpolni. Ha ezt nem tudjátok megértetni anyukáddal, akkor sok jóra ne számíts, jobb lesz megerősíteni az idegeidet!

2009. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ebben vagyok benne. Rengeteget segítettem, rengeteget adtam, még most is tartoznak már csak 26 ezer forinttal, de ez több százezer volt. Most is amint tudták, hogy a diákhitel időpontja egyből elkezdtek célozgatni, hogy a villanyt meg a vizet is ki fogják kapcsolni, meg nincs ruhájuk meg téli cipőjük, kiszámoltam, kapásból legalább 110 ezer forint kellett volna nekik, és akkor még egy szelet kenyeret sem vettek volna. Megembereltem magam, és nem adtam. Rossz volt, de elegem lett. Állandóan kólát, csipszet meg ilyen baromságokat vesznek, a villanybojler a maximumra van tekerve, mi a fenének, amikor úgysem tudnak 100 fokos vízben fürdeni? Mondtam, hogy kötessék ki a kábelt, elég az internet, de nem, mert az kell. És még egy tucatnyi ilyen dolog, amin spórolni lehetne. Ha van egy kis pénz, akkor egyből lepofázzák a fejemet, ha megszólalok, hogy mit nyávogok már megint, meg ne affektáljak. Volt, hogy odaadtam reggel 40 ezer forintot, hogy fizessék be a villanyt, két óra múlva meg rám ordított anyám, - mert nem értettem vele egyet valamiben - , hogy fogjam be a pofám, vagy beveri.


Szóval erről ennyit. Ne adj neki több pénzt!

2009. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz, de próbáld elszámoltatni. Ülj le vele, vegyetek elő papírt-ceruzát. Ki kell deríteni, hogy hova megy el a pénz, mert hogy elfolyik valami titkos csatornán az biztos. NE ADJ, mert rámehet a házasságod!
2009. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te (ti) milyen jók vagytok, istenem!!!


Anyukád soha nem fog ebből kikerülni, ha nem szüntetitek be az adakozást, a bajból való örökös kihúzást. Az öcséd megérdemelné, hogy töltse a karácsonyt hideg, sötét lakásban! Mi az hogy követelőzik?? Vele nem tudtok beszélni erről?


Anyám pont az ellentéte, mikor még csak a nyugdíjából élt vidéken (azóta már felköltözött mellénk a fővárosba), még abból a kevésből is ő akart nekünk adni folyton, pedig nekünk sokkal több jövedelmünk volt (mindig mi hagytunk neki otthon a váza alá dugva permetszerre, egyebekre, mert sose akarta elfogadni). Egy anya nem viselkedhet így a gyerekeivel!

2009. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig költözhetne hozzátok az anyukád. Még mindig jobb, mint milliós adósságokat fizetni.
2009. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Sok válaszolónak igaza van. Azért nem értem, mert a hugom hiába él vele, nem mondja meg neki sem hogy gáz van, mert nem akarja mi a lányai segítsünk vagy foglalkozzunk vele, pedig ha nem segítünk ő már rég utcán lenne. A lakást egyszerűen nem bírja fent tartani, a hugom elköltözne már, és így nem bír.
2009. dec. 10. 17:02
 20/26 A kérdező kommentje:
Hozzánk nem tudna jönni nagyon, meg nem is jönne. Másfél szobás panelban élünk, a fél szoba a gyereké, a nagy meg nappali és a mi hálónk leválasztva.
2009. dec. 10. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!