Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mégis mit csináljak? Mit...

Most mégis mit csináljak? Mit tennétek? Ebbe komolyan beleőrülök egyszer! Anyukám kiborít és tanácstalan vagyok ez ügyben.

Figyelt kérdés
Már külön családom van. Anyum önkormányzati lakásban lakik, és már harmadjára derült ki, hogy annyira felhalmozódtak a tartozásai, hogy kikapcsoltak nála mindent, a bérletit sem fizeti, én tippelek 1 millió felüli összegre. Sírógörcs kerülget már! Az első ilyen alkalommal nullára kiegyenlítette a párom a számláját, még mai napig emlegeti hogy adott anyumnak 2 millió forintot. És igaza van. Másodszor a hugom segített neki úgy, hogy pont tavaly karácsonykor hitelt vett fel, hogy segítsen. Most megint. És titkolja hogy gáz van, mert nem akarja hogy mi segítsünk, de nem látja be, hogy hiába titkolja kiderül a fűtetlen, sötét lakásból. Van nekem megspórolva 200ezer forintom, fontolgatom hogy hitelt veszek fel, mert már csak én vagyok erre képes, nekik nem adnak. A lakást elcserélni nem tudja, mert a szerződése így van megírva. Dühít, hogy viszont az öcsémnek aki vele él, márkás cuccokat vesz, műszaki dolgokat minden ünnepre, legyen szülinap vagy karácsony, és nem látja be anyu, hogy ezért nem halad előre. Védi az öcsémet, aki egy 1500ft-os pulcsinak már nem is örül. Ha nem segítek, lehet kirakják őket az utcára, de mégis hogy?
2009. dec. 10. 15:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénzt adnál azzal nem biztos, hoyg segítessz!

Először is, beszélj a hugoddal! Aztán fogd karon anyukádat, menjenek az önkormányzathoz, kérjen adósságrendezési segélyt!(Kifizeti az önkorm. s majd nekik apránként visszaadja, de tesznek hozzá neki)


Anyukád biztos nagyon jólelkű, s nem tud a pénzzel bánni. Nagyon szereti az öcsédet.

Beszélj az öcsivel is! Magyarázd el neki, négyszemközt, miért nem szabad követelőznie! Egyúttal villantsd fel neki, hoyg hoygan juthat mégis az áhított dolgokhoz. Pl. ha nyáron dolgozik, akkor egyharmad résszel beszállsz neki.

Neki és a húgodnak is meg kell tanítani, hogy osztjuk be a pénzt! Ezt mondd el anyukádnak. Hoyg nem jó, mert az öcséd ezt látja, s sosem lesz pénze, ha ezt tanulja meg!

Aztán beszéld meg vele, hoyg odaadja a számlákat neked, s a húgod neked az ötven ezret, s anyu ami még hiányzik.

Te meg szépen kiadod a huginak számlánként, s fizesse be! Esetleg átkérheted a címedre a postázást rögtön!

A maradék pénzt szépen üljetek le, és osszátok szét borítékokba!

Négy kajapénz, hetente.Ebből megy a tisztítószer is. Tartalék és javítások, gyógyszer.Ezt te gyűjtöd. Öcsi szükségleteire: elsősorban iskolára, s ha marad, abból lehet márkás cucc. Vagy ha összegyűlik a maradék. S egyet ajándékra.

A húgod is legyen jelen az osztásnál! Aztán legközelebb az öcsi is majd.

Így segítenél.

2009. dec. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Vasárnap találkozom vele, megpróbálok vele beszélni az öcsémről legfőképp, de tudom hogy nekem nem fog igazat adni.
2009. dec. 10. 17:05
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt megengedné, hogy a saját pénzét ti kezeljétek? Hátha rosszul osztja be.
2009. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Érvelj ezzel! Hogy az öcséd nem nőhet fel ilyen példa mellett! De pénzt ne adj, és semmiképp hitelt ne végy fel. Menjen segélyért!

Ne vegyél hitelt, mert tönkre mehet a házasságod! A párod megértő, de egy életen át, ki tudja, mennyit bír ő is elviselni???Odaadta, amit gyűjtött egész ezidáig...ez nagyon rossz.Mármint jó, de nem lehet őt ennél jobban megterhelni. Neki add a kétszázezredet!

Apátokkal mi van? Segítsen ő, a gyerekei miatt!Az ő gyerekei laknak abban a lakásban!

2009. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy engedné hogy kezeljem a pénzét, pedig akkor biztos jobban állna. Apám már rég elhagyott minket, szóval rá nem számíthatunk.
2009. dec. 10. 17:52
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Neked már az a dolgod, hogy a saját jövendő gyermekeidre gondolj, hogy nekik is legyen majd pénz sulira, lakásra. Túl jó szívű vagy, és ezért csak szenvedsz, legyél keményebb!
2009. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!