Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz ellenesek, örökbefoga...

Abortusz ellenesek, örökbefogadást javaslók, mi a véleményetek erről a történetről? Hosszú.

Figyelt kérdés

Nem provokációból kérdezem, csak a véleményekre lennék kíváncsi. A történet:

A szomszéd házaspár örökbefogadott két újszülöttet. Még kicsik, egyik bölcsis, másik kiscsoportos ovis most. A kicsit épphogy magukhoz vették, már külön is költöztek, válnak. Van ez így ugye más családoknál is persze. De itt durva harc van, mindkét szülő olyan mértékben kifordult egymásból, hogy hihetetlen. Ezek gyerekek abban élnek több mint egy éve, hogy a rendőrség folyton kint van náluk, hol anyánál,hol apánál, üvöltözések, utcai verekedések, hol hideg, hol meleg háború, de valami mindig, nyugalom sosincs. Rettegnek mi lesz megint, nem értik mi van, nem értik miért kell egyik szülőtől a másikhoz ha menni ha nem akarnak, az egyik miét küldi el őket láthatásra mikor ők nem akarnak menni (gyakorlatilag azt érzik, hogy el vannak zavarva, hogy márpedig most oda mész, pedig a szülő csak a bírósági végzésnek tesz eleget). Pszichológushoz járnak, gyámhivatalba járnak, rendőrségre járnak, az Isten tudja már hova járnak, de egy tisztességes napjuk nincsen. Persze, saját gyerekes családoknál is előfordul ilyen tudom. Ezekből a gyerekekből egészséges lelkű ember már nem lesz. A bölcsiből, oviból terápiára küldik őket mert kezelhetetlenek, agresszívak, kiszámíthatatlanok. Az idegeik már most tönkrementek, bepisilnek, félnek, stb. Folyton betegek és szerintem már pszichés okok miatt. Sokat gondolok az édesanyjukra, akik a kórházban ,,átadták " ezeknek a szülőknek a gyereküket abban reménykedve, hogy jobb soruk lesz mint náluk lett volna, mert ők nyomorult helyzetük miatt nem merték vállalni a felnevelésüket. Nem azért adták örökbe mert úgymond nem kellett nekik, hanem mert jobb életet akartak nekik szánni. Nem tervezték őket de nem vették el az életüket, megszülték had élhessenek boldogan.

És most nem azt akarom mondani, hogy jobb lett volna ha nem születnek meg. De elgondolkodtató, hogy mennyi vizsgálaton mennek át az örökbefogadó szülők, és mégsem tudták kiszűrni, hogy EGYIKÜK SEM alkalmas, azért mert ilyen idegrendszerű, mentalitású, gondolkodásmódú szülőknek nem szabadott volna odaadni őket. És igenis, ez nem most jött elő, ezt akkor is ki lehetett volna szűrni. Tényleg érdemes örökbeadni annak tudatában, hogy ilyen helyre kerülhetnek?



2014. febr. 21. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem érdemes örökbe adni, hogy ha ilyen körülmények vannak, de ez a gyámhivatal és a gyermekvédelem felelőssége lenne, hogy a szülőket úgy válasszák ki, hogy a legjobb körülményeket biztosítsák.

Az élethez viszont mindenkinek joga van, ezért vagyok abortuszellenes, viszont ez nem azt jelenti, hogy csak úgy simán örökbe kéne adni a gyerekeket, mert azt is ellenzem, hogy bármilyen gyerek rossz körülmények között nőjön fel. Az élethez való jogba ez ugyanúgy beletartozik, mint az abortusz.

2014. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos képtelenség kiszűrni, pl. ezt nézd: [link]

A Nemzetbiztonsági Hivatal tisztje, ki gondolta volna... meg ez is olyan dolog, hogy ennyi erővel már a "természetes" szülőket is szűrni kellene, mert miért van az egyik gyereknek joga a normális, ellenőrzött szülőkhöz, a másik meg születhet csóróságba, dilisek közé, pedofilokhoz, az senkit nem érdekel, mert nem örökbefogadott a gyerek... bonyolult témát dobtál fel :/

2014. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, a gondolatmeneted alapján saját gyereket se érdemes vállalni, elvégre hány házasság fajul gyűlölködéssé, ahol gyerek is van... Azoknak az anyáknak is az abortuszt javasolnád?


Illetve: te magad mit választanál magadnak? Egy nehéz gyerekkort, vagy azt, hogy nem is létezel?

2014. febr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem a szülőanyjukat hibáztatnám, amiért egyáltalán esélyt adtak a gyereknek az életre.

Hanem az a kérdésem, ilyen esetekben hol vannak, merre járnak a gyermekjólétisek, a gyámügyesek, azok akik bizonyos hátrányos helyzetűekhez nyakra-főre járnak. tőlük el tudják venni a gyereket ha olyanok a körülmények.

Ahogy leírtad a helyzetet, ez a "család" is elég balhés. Miért nem hívjátok ki egyszer a családsegítőket, mikor éppen tombolnak, üvöltenek egymással? Csak elvennék idővel és kerülhetnének normális nevelőszülőkhöz.

Ha azt vesszük, a nem örökbefogadott gyerekek is sokszor pocsék családot kapnak. Tehát ez alapján nem szorgalmaznám az abortuszt.

Egyedül akkor mondanám, hogy b.arom aki megtartja, ha a gyerek mindenféle nyitott gerinccel, meg szellemi fogyatékossággal fog sületni, látják meg tudják már róla, de az "anya" betegesen ragaszkodik hozzá, hogy az a szerencsétlen megszülessen.

Na akkor nagyon haragszom, de más esetben nem tartom helyesnek az abortuszt.

2014. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Miért nem hívjuk ki a családsegítőt, és hol a gyámhivatal?

Nem fogjátok elhinni, jelen van MINDEN létező szerv, és senki nem csinál semmit. Józan gondolkodású ember azt hinné, azt várná, hogy ezek ilyenkor jönnek és majd intézkednek. Lótúrót. Egymillió beadvány van mindenhol, leírva mik történtek, hogy kínlódnak a gyerekek, mennek a hónapok, sőt már az évek és a világon semmi nem változik.

Tényleg bonyolult téma és értem én, hogy akkor a természetes szülőket is szűrni kéne. Csak olyan szomorú, hogy az ember teherbe esik, fájó szívvel lemond a gyerekéről de élni hagyja...aztán nesze ezt kapja a gyerek. Mit érezne az anyjuk ha ezt látná???

Ezért durván le leszek pontozva, de válaszolok a kérdésre. Én a nem létezést választanám számomra, mert az életnek akkor van értelme ha boldogság és egészség is van (számomra). Én nem választanám magamnak azt az életet, hogy az egész gyerek-kamaszkorom ebben a hitvány háborúban teljen. Főleg azért mert felnőtt fejjel már tudom, hogy az ilyen gyerekkor hogyan nyomorítja meg egy ember életét, egészségét még akkor is ha egyszer felnő. Túl kicsi esélyt látok arra, hogy ,,normális" ember váljék abból aki gyerekkorában ilyen gellert kapott, ráadásul hosszú-hosszú évekig.

2014. febr. 21. 15:02
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Téged nem lehet lepontozni, mert te vagy a kérdező, de én lepontoználak. Lehet belőlük egészséges felnőtt, ezt azért ne döntsd már el most kiskorukban. Egy kicsit úgy írsz erről, mintha együtt laknál a családdal, honnan tudod pl., hogy mi van a láthatással, mi van a pszichológusnál, hogy a gyerekek mit értenek és mit nem. Egyébként én már régen elvettem volna tőlük a gyerekeket, az utcai verekedések, stb. miatt, úgyhogy erről a részéről én sem értem a sztorit.
2014. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

AKinek hasonló gyerekkora van, az szerintem a kérdezővel ért egyet.


Akik itt a pozitív, reményteli hozzászólásokat írják a nyomorult, bántalmazott, traumás gyerekkorú emberekről - hogy majd ők is felnőnek, megváltoznak, túllépnek rajta - FINGJUK NINCS RÓLA miről beszélnek. A lelki sérelmeken, pszichés gondokon NEM LEHET túllépni, ezekből lehetetlen kigyógyulni. Javítani lehet rajtuk, szinten tartani őket, de soha, semmi nem pótol be egy normális gyerekkort, és soha senki nem farag belőlük olyan embert, amilyenné váltak volna, ha esélyt kapnak egy normális életre. Az ilyen embereknek csak szenvedés, harc, nyomorúság és küzdelem az élete később is, felnőttként is, hogy elfogadják őket, hogy "normálisnak" tekintsék őket, hogy ne essenek vissza napról napra a depresszióba, hogy ne csalódjanak.


Ha már itt tartunk, én ilyen gyerekként a nem létezést választottam volna, mert még a 3. x-hez közelítve, rengeteg orvosi és gyógyszeres, valamint mentális, pszichiátriai segítséggel sem megy úgy az élet, mint kellene. Egy pillanatot nem tudnék megnevezni az életemben, ami nem küszködéssel, akarással telt, hogy javuljon a helyzet. És akkor én még pozitívan álltam hozzá.


Na, kb. ennyire lesz sikeres és boldog élete ezeknek a gyerekeknek is. Hát ezért tényleg érdemesebb lett volna inkább abortuszra menni. És ez bizony érvényes millió "sajátgyermekes" szülőre is.

2014. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező ez egy teljesen normális családban is előfordulhat. Valaki alkoholista szülők gyermeke mégis tud normális életet élni.Amúgy meg ha az igazi szüleik azért mondtak le róluk hogy anyagilag jobb legyen a gyerekeknek szánalmas felfogás.
2014. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerinted mi legyen ezekkel a gyerekekkel? Menjenek gyerekotthonba, vagy nevelőszülőkhöz vagy hova? Szerinted gyerekotthonban vagy nevelőszülőknél nem érné őket még több trauma?
2014. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-es annál, amit írsz már csak az a szomorúbb, hogy 79% szerint hasznos a válaszod.

Ha valaki tudja, hogy miről beszél az én vagyok, nemcsak azért, mert ez a szakmám, hanem azért, mert nagyon durva magán tapasztalataim is vannak a témában. Hidd el, hogy néha az sem normális, aki a legidillibb családban nőtt fel, sőt igazából szerintem nincs is normális. Nem azt mondom, hogy nem lehet komoly sérüléseket okozni a gyerekeknél ezzel a viselkedéssel, csak azt, hogy ne írjuk már le őket teljesen, mint ahogyan a kérdező tette. Van jó sok zakkant, akit viszonylag normálisan felneveltek, más okok is vannak sokszor a háttérben és ezek összeadódnak, ne fogjunk mindent a gyerekkorra. Ismerek szerencsére nem egyet, aki ennél sokkal durvább családi háttérből is ki tudott keveredni úgy, hogy tulajdonképpen nincs semmi baja. Ettől függetlenül simán elvenném tőlük a gyerekeket, csak ez is problémás, mert oda-vissza különböző családokhoz dobálni a gyerekeket nem szerencsés, valószínűleg ezért vannak ennél a házaspárnál még mindig.

2014. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!