Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abortusz ellenesek, örökbefoga...

Abortusz ellenesek, örökbefogadást javaslók, mi a véleményetek erről a történetről? Hosszú.

Figyelt kérdés

Nem provokációból kérdezem, csak a véleményekre lennék kíváncsi. A történet:

A szomszéd házaspár örökbefogadott két újszülöttet. Még kicsik, egyik bölcsis, másik kiscsoportos ovis most. A kicsit épphogy magukhoz vették, már külön is költöztek, válnak. Van ez így ugye más családoknál is persze. De itt durva harc van, mindkét szülő olyan mértékben kifordult egymásból, hogy hihetetlen. Ezek gyerekek abban élnek több mint egy éve, hogy a rendőrség folyton kint van náluk, hol anyánál,hol apánál, üvöltözések, utcai verekedések, hol hideg, hol meleg háború, de valami mindig, nyugalom sosincs. Rettegnek mi lesz megint, nem értik mi van, nem értik miért kell egyik szülőtől a másikhoz ha menni ha nem akarnak, az egyik miét küldi el őket láthatásra mikor ők nem akarnak menni (gyakorlatilag azt érzik, hogy el vannak zavarva, hogy márpedig most oda mész, pedig a szülő csak a bírósági végzésnek tesz eleget). Pszichológushoz járnak, gyámhivatalba járnak, rendőrségre járnak, az Isten tudja már hova járnak, de egy tisztességes napjuk nincsen. Persze, saját gyerekes családoknál is előfordul ilyen tudom. Ezekből a gyerekekből egészséges lelkű ember már nem lesz. A bölcsiből, oviból terápiára küldik őket mert kezelhetetlenek, agresszívak, kiszámíthatatlanok. Az idegeik már most tönkrementek, bepisilnek, félnek, stb. Folyton betegek és szerintem már pszichés okok miatt. Sokat gondolok az édesanyjukra, akik a kórházban ,,átadták " ezeknek a szülőknek a gyereküket abban reménykedve, hogy jobb soruk lesz mint náluk lett volna, mert ők nyomorult helyzetük miatt nem merték vállalni a felnevelésüket. Nem azért adták örökbe mert úgymond nem kellett nekik, hanem mert jobb életet akartak nekik szánni. Nem tervezték őket de nem vették el az életüket, megszülték had élhessenek boldogan.

És most nem azt akarom mondani, hogy jobb lett volna ha nem születnek meg. De elgondolkodtató, hogy mennyi vizsgálaton mennek át az örökbefogadó szülők, és mégsem tudták kiszűrni, hogy EGYIKÜK SEM alkalmas, azért mert ilyen idegrendszerű, mentalitású, gondolkodásmódú szülőknek nem szabadott volna odaadni őket. És igenis, ez nem most jött elő, ezt akkor is ki lehetett volna szűrni. Tényleg érdemes örökbeadni annak tudatában, hogy ilyen helyre kerülhetnek?



2014. febr. 21. 14:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
Ja és még valami a 7-esnek. Nem akarom tovább rombolni az önbizalmadat, de attól, hogy neked egyenlőre nem megy, (mondjuk pl. túllépés a sérelmeken), attól még másnak mehet és az is lehet, hogy te is rátalálsz majd arra az útra, amelyik elvezet a céljaidhoz.
2014. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is szar gyerekkorom volt, alkoholista erőszakos szülők mégis felnőttem. Valóban nehezebb pl kapcsolatot kialakítanom de lehetne rosszabb is a lényeg hogy egészséges vagyok. Az élethez meg mindenkinek igenis joga van. Ha apuka anyuka nem akar gyereket akkor tessék védekezni. Szerintem senkinek nincs joga elvenni egy ártatlan életet. Mert az abortusz igenis gyilkosság szerencsétlen gyerek még csak védekezni se tud.
2014. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

1. Tényleg hosszú, el sem olvastam.


2. "Nem provokációból kérdezem, csak" - aki így ír, az eleve provokálni AKAR.

2014. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Horváth Dorina 11 válasza:
Szia te tudsz valakit aki örökbe szeretne fogadni egy 14 éves kislányt bocsi hogy itt zavarok de nagyon fontos lenne ??
2014. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es külföldiek fogadnának örökbe. Állami gondoskodásban élőket 11 év felett elsősorban amerikaik meg a környező országban lévő magyarok szeretnének örökbefogadni.
2014. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!