Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hallgattatok a család...

Ti hallgattatok a család véleményére név választásnál? Ketten döntöttetek vagy figyelembe vettétek ha valami nem tetszett?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 08:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

10-es


Tényleg nincsen baj, ha elmondják a véleményüket...

De a stílus nagyon nem mindegy.

Pl nálunk én szépen írtam le, ami történt, úgy, hogy meg "tétje" sincs..


Azt a gúnyos lefitymálő nézes.. Utánozhattalan..

Jah a sógoromékkal nagyon jó a viszony, nincsenek ellentétek, nincs utálat, ellenszenv, szívesen jrunk össze...tehát semmi ilyesmi nincs ami miatt nem mindanám el, vagy felfújhatnám magam...

De nem szépen nyílvánultak meg, így valőszínüleg, ha majd várandós leszek érzekenyebben érintene a dolog..nem szeretnk felesleges idegeskedést.

Valőszínűleg az anyukám hasonlóan reagalna, mint te 10-es..viszont nem nagyon érzem fairnek, hogy az én családommal megbeszéljük a féjem részéről pedig nem..

Igaz ráérek meg ezen agyalni:)


7.

2014. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor terhes lettem egyértelmű volt, hogy a kisfiunk Bence vagy Ádám lesz. Mindkettőnknek ez a két név volt a kedvenc. Az első fiúnk Bence lett, mikor újra terhes lettem szintén kisfiúval szintén adott volt az Ádám név. Következő terhesség kislány, megint egyértelmű volt a Zita, ami szintén közös kedvenc.


Most várjuk negyedik babánkat, megint kisfiút és elakadtunk. Áprilisban érkezik, de csak tegnap óta van neve. Most sokat beszélgettünk a nevekről családdal és barátokkal, de egyszerűen nem találtuk meg a tökéletes nevet, inkább csak olyan hmm nem rossz ötleteink voltak.


Tegnap ketten elmentünk csavarogni egy kicsit. Láttunk egy 4-5 év körüli kisfiút egy játszótéren, aki az anyukájával volt. Borzasztóan eleven kissrácnak tűnt. Ő volt Peti. Mikor először szólt neki az anyukája, egyszerűen éreztem, hogy ez a név szuper lenne. Mikor elsétáltunk mondtam is a férjemnek és mesélte, hogy azon gondolkodott, hogy mikor hozza fel a Pétert, mint legújabb ötletet. Szóval Peti lesz a kisfiúnk, akit egy teljesen idegen gyerekről fogunk elnevezni.


Végülis most is csak ketten döntöttünk, de azért most kikértük a véleményeket.

2014. febr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdeztünk meg senkit, semmi közük hozzá. A mi gyerekünk.
2014. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ketten választottunk a férjemmel. De mindkét gyereknél egyöntetű volt a vélemény, hogy szép. Tetszett mindenkinek, nem volt ellenvélemény.
2014. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Összeírtunk egy-egy kupac nevet, mellé a szempontokat (ne ütközzön hangzásilag a vezetéknév zöngés utolsó betűjével, ne legyen túl hosszú), aztán egyéb javaslatok is jöhettek, hátha mi elsiklottunk valami felett.


Végül egyre szűkült a választék, míg nemrég sikerült egyre szűkíteni. Két hónap múlva születik, nem kapkodtuk el.

2014. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott, hogy a szüleim úgy választottak...hogy vokt 5-5 nevük, amelyik mindkettejüknek tetszett.. Kalap, és az unokatesőm kihúzta..

Tesómnak is,de neki nem az lett mert nálunk szokás volt hogy a fiú az apja nevét kapja, úgyhogy csak a lánynevet húzzák / sem tesóm, sem mi nem fogjuk a "hagyományt" követni.../


Amúgy az Ádám nekem is tetszik, de a névnap (karácsony) sosem adnám, plusz a ferjem is Ádám...emiatt sem

2014. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel mások véleménye. A mi gyerekünk, nekünk kell, hogy tetszen a neve.
2014. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyereknél még kikértük a nagyszülők véleményét,rossz szájízzel zárult a beszélgetés,másodjára már csak mi döntöttünk.A tapasztalatom az,hogy ha nem ciki vagy túl extravagáns a név,idővel elfogadják,majd meg is szeretik a rokonok,ismerősök is.
2014. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
24%
Jah itt senki nem veszi figyelembe a másik véleményét, mert itt mindenki olyan fene nagy határozottságot próbál sugallni még egy névtelen fórumon is. Hát lófaxt. Ha tudat alatt is de figyelembe vesszük hogy más mit gondol, legyen az após, anyós, nagyszülő, vagy más szülők gyerekei (ld. csúfolódás). Van még olyan hogy divat, igen a névadásban is, az is befolyásol tudat alatt. A tiszta szabad akarat azt jelenti hogy felcsapom az utónévkönyvet és rábökök egy névre, és kijelentem hogy a fiam márpedig Dzsúlió lesz.
2014. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Eldöntöttük, megmondtuk nekik, nem tetszett, de minket ez nem zavart.
2014. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!