Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felkereshetem ennyi idő után...

Felkereshetem ennyi idő után nővérem exét a gyerekek miatt? Haragudna rám amiért tesóm ott hagyta őket? Nővéremnek vajon megbocsátana?

Figyelt kérdés

Nővérem fiatalon megismerkedett egy sráccal, akiről kiderült, hogy félig cigány. Szüleim nagyon rasszisták, és miután megrudták - előtte nem volt vele bajuk, nem látszik rajta, pedig az anyja teljesen az, kedvelték - úgymond kitagadták nővéremet amiért vele van. Eleinte nem érdekelte, mert szerette. Utána direkt teherbeesett, mert azt hitte, így a szüleink megbékélnek. Nem így történt sajnos. A sráccal viszont elkezdődtek a gondok, nem akarta, hogy megtartsa a terhességet, miután tesóm még be is vallotta hogy direkt nem szedte a gyógyszert, ott is hagyta pár napra. Miután megszülettek a kicsik (családunkban sajnos gyakori, a két baba viszont nem segített az ügyön) eleinte ott volt a srác anyja, de haza kellett mennie féléves koruk körül. Tesóm meg nem bírta az egyedüllétet, és a pénztelenséget. Hazapakolt szüleinkhez, de a kicsiket otthagyta. Ekkor voltak 16 hónaposak. Ide nem is hozhatta volna őket, pedig hófehérek ök is. Most voltak 3 évesek azóta nem is láttuk őket. Nagyon car azóta minden, nagyon haragszom tesómra, szüleimet szinte utálom emiatt. Magamra is haragszok, amiért azóta én sem kerestem őket. Viszont félek hogy a srác utál. Amikor kipakoltunk, mentünk bátyámmal érte, nagyon kiakadt. Nem csodálom, tesóm nem mondott neki előre semmit. Szombaton kipakolt, megvártuk míg hazaér a melóból, és elmentünk úgy, hogy hétfőn neki munka, gyerekekre nincs aki vigyázzon. Mondtam neki, hogy sajnálom, és láthatta rajtam hogy utálom a helyzetet én is, de gondolom nem velem foglalkozott.

Nem tudom mit tegyek. Utána érdeklődtem, még ott lakik albérletbe, ahol eddig, egyedül él a két kisfiúval. Biztos utálja az egész családomat, de én szeretném megimerni az unokaöcséimet. Merjem megkeresni?

Másik dolog: ha sikerül a dolog, nővéremet próbáljam rávenni arra hogy lépjen a kicsik felé. Talán még nem késő. Úgy tesz mintha nem is léteznének, de egyszer csak megszólal a lelkiismerete. Bár ha apánkra ütött nem biztos


2014. febr. 25. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Te próbálkozhatsz, de a nővéred nem anya, mert egy anya SOHA nem hagyja el a gyerekeit!
2014. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképpen keresd fel õket.Szegény gyerekek, legalább ismerjék a nagynénjüket,ha már az anyjuk rájuk tojik.
2014. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De nem haragudnátok rám is? Előtte mentem havonta, utána én is eltűntem. Szeptember óta ebben a városba tanulok, azóta gondolkodom még jobban ezen. Csak félek hogy elküld a fr.ncba. nagyon ki volt akadva amikor tesóm elkóltözött, félek hogy velem is ilyen lenne
2014. febr. 25. 12:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha velem ezt tette volna a gyerekeim anyja, hogy nem szól előre, nem beszéljük meg a dolgokat, hanem egy nap váratlanul beáll a testvéreivel, és kipakolja a lakást, lelép, és ott hagy 2 pici babával, nos 3 évvel később amikor már megálltam a helyem a gyerekekkel együtt, nem örülnék egy olyan rokonnak akik anno annak idején segített tönkretenni nemcsak az én hanem a gyerekek életét is.

Nem pakolni kellett volna segíteni 3 évvel ezelőtt, hanem a nővérkének a fejével beszélni, hogy egy anya nem hagyja el a gyerekeit, hanem minden megoldásra kész kell hogy legyen. Én ha már harag nem is lenne bennem, de mélységes megvetés igen, és meg is mondanám, hogy kösz,de nem kérünk belőled.

24/F

2014. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy én is rosszul csináltam. Mondtam nővéremnek hogy ne csinálja, de azzal jött hogy veszekszenek állandóan mindenen, és napról napra élnek. Valahol megértem hogy kikészült, de nem így kellett volna. Azért mentem segíteni mert másik tesóm mondta hogy menjek. Nekem sem volt jó érzés
2014. febr. 25. 12:21
 6/12 A kérdező kommentje:
2 év amúgy de ez mindegy
2014. febr. 25. 12:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem először ne személyesen állíts be, keresd fel közösségi oldalon, mélben, akár levélben vagy telefonon, úgy könnyebb lesz neked is meg neki is. És ha nem akar veled szóba állni, azt tartsd tiszteletben.


Illetve szerintem nem mindegy, mennyi idős voltál/vagy, ha kamasz, én megérteném, hogy nem álltál mellém mondjuk 16 évesen a családod ellenében.

2014. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy írok neki, vagy lájkolom a kicsik képét, nem törölt ki, azóta is ismerősöm.

18 voltam

2014. febr. 25. 13:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy örülni fog neked ezek után, de én azért azt mondom, meg lehet próbálni vele óvatosan felvenni a kapcsolatot, egy próbát megér.

A nővéredet kihagynám a dologból azok után, ahogy viselkedett, majd ha ő akar lépni, akkor majd megteszi. Ne avatkozz a dolgukba!

2014. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp próbálkozz és mielőbb!


Majd írd meg, hogy reagált!

2014. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!