Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A minap történt a kisfiam (6...

A minap történt a kisfiam (6 éves) és a párom közt, akivel először találkozott a fiam. Van ebben kivetni való, vagy csak én reagálom túl? (a lényeg lent)

Figyelt kérdés

Pizzát rendeltünk. Volt hozzá PEZ cukor. Gyerkőc imádja.... párom is. Aki (a párom) kijelentette, hogy ez az övé, ne is számítson rá, hogy megkapja a cukrot a fiam :O

Akkor elmosolyogtam rajta... de most belegondolva inkább önzőségnek tartom, még ha abban a pillnatban az futott át az agyamon, hogy jól van, nem is kell mindent megkapnia a gyereknek. Mert tovább gondolva az jutott eszembe, mi van ha mással, más dolgokkal is így lesz majd a párom.... mi van ha lesz közös baba, és akkor is magának akarja, a magáénak tudja majd a dolgokat.... nem pedig inkább a gyerekének adja? hülyeség ezz így gondolni? még csak 2 hónapja ismerem... szóval nincs még "kőbe vésve" a kapcsolatunk. És beszéljek erről egyáltalán neki?



2014. febr. 25. 14:03
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

A bemutatásról: nekem kinos volt már, hogy mindig csak azt mondtam, hogy majd jövök... hogy kihez, mihez megyek azt nem, jó említettem, hogy xy-hoz.... szóval nekem nem tűnt korainak. Az előző kapcsolatomban a pasi pl. az első randin már találkozni akart a gyerekemmel :O na az korai lett volna!

Mi lett a pez-zel? sztem még mindig ott van ahova a párom rakta... nem ette meg.

A közös gyerek téma. és mért erre gondoltam? mert ő közelebb állna hozzá, mint az én fiam. És nem igaz, hogy nem gondoltam a saját gyerekemre, hisz akkor a kérdést se tettem volna fel.

hogy túráztatom magam napokkal később is rajta? igen. mert zavar a dolog. Magamban agyaltam rajta addig. Nem hoztam fel a páromnak... mert ahogy írtam abban a pillanatban azt gondoltam, amit leírtam.... de nem hagyott nyugodni... és nem rögtön szaladtam ide kiírni a kérdést.


Továbbra is köszönöm a választ mindenkinak!

2014. febr. 26. 07:58
 32/36 anonim ***** válasza:
Ebből én se vonnék le nagy következtetéseket de azért figyelnék.Ha ezt komolyan gondolta,márpedig nem volt poén mert akkor végül odaadta volna azt a fránya cukrot,akkor ez valamiféle önzöség.Édesapám ilyen,mivel otthon mindig mindent osztoztunk,azt csinálta hogy elment a boltba megvette az édeséget de haza már nem ért vele.kocsitakaritásnál egy halom csokipapirt találtunk a kocsiban elrejtve.
2014. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
70%
Hasonló problémák vannak/voltak az én párommal is. Én szóvá tettem ezt. Nálunk abból adódik ez, hogy tipikus elkényeztetett, idős szülők egyetlen fiacskája volt, aki mindent megkapott az életben, soha senkivel nem kellett osztoznia. Ha nem is irigykedett, eszébe nem jutott olyan, hogy akár csak megkináljon valakit azzal ami neki van.Eleinte engem ez nagyon bántott, de rájöttem, hogy tényleg nem rosszindulatból csinálja ezt, egyszerűen nem tüntek fel neki ezek. Tart egy ideje az "átnevelés" nagyon sokat változott, Ő is belátta, hogy változnia kell. Velem szemben még előfordul figyelmetlenség, de a lányommal mindig figyelmes és önzetlen. Gondolom, ha lenne közös gyerek azzal se irigykedne.
2014. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
33-as válaszoló: köszönöm szépen! végre egy olyan válaszoló aki volt ilyen helyzetben! szóval akkor formálható még ugye?
2014. febr. 27. 09:44
 35/36 anonim ***** válasza:
57%

Nekem az a véleményem, hogy a párom legyen férfi, ne egy gyerek, akit nekem kell nevelgetni, meg formálgatni.Az életem párjára fel szeretnék nézni, tanulni tőle, nem pedig alakítgatni, aztán várni, hátha tényleg megváltozik.

Egyébként az a véleményem, hogy egy 40éves felnőtt ember nem nagyon változik már, apróbb dolgokat lehet rajta csiszolgatni, de én pl. egy ilyen pasival tuti, hogy nem állnék szóba.Teljesen normális, hogy kiakadtál rajta, ezen minden épelméjű ember kiakadna.

2014. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
64%
előző vagyok.Ráadásul ez annyira alapvető dolog, nem csak azért, mert egy kisgyerek elől normális ember nem veszi el az édességet(semmilyen esetben sem), hanem már csak azért is, mert normális ember, amikor a párja bemutatja neki a gyerekét, mindenképpen a kisgyerek kedvében szeretne járni.Tehát ez a pasi vagy egy ősbunkó, vagy olyan szinten buta, hogy még ezt sem fogja fel.Vagy ott a harmadik verzió, hogy csak viccelt, de nekem valahogy ez még viccből is nagyon gáz, pedig, ha valakinek, hát nekem van humorérzékem :-))teljesen jogos, hogy a kérdező kiakadt, nálam tuti, hogy örökre elásta volna magát egy ilyen húzással.Az megint más helyzet, mikor az apuka megeszi a csokit a gyerekek elől, ők évek óta családban vannak, nálunk is volt, hogy anya titokban megette a csokikat és nekünk nem adott :-)) de ez teljesen más, mert itt először találkoztak, és idegenek egymás számára!!
2014. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!