Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos volt a reakcióm a...

Jogos volt a reakcióm a gyerekekkel szemben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátnőm, akinek van 2 kisfia (egy 8 és egy 6 éves). Szívesen látom őket a lakásomban, a srácokat is nagyon szeretem. Pár napja azonban volt egy kis konfliktusunk, mert a gyerekek rendszeresen kárt tesznek valamiben. Tudni kell, hogy én egyedül lakom egy 100 nm-es öröklakásban. Már jópár éve gyűjtöm a régiségeket, az antik bútorokat, a porcelánokat és eszerint van berendezve a lakásom. Akárhányszor eljönnek hozzám, mindig eltörnek valamit, ráfolyatnak valamit a kárpitra, a szőnyegre. Legutóbb nálam voltak és míg beszélgettünk a barátnőmmel, addig ők azzal szórakoztak, hogy gyorsan forgatták a kanalat a bögrében és a forrócsoki ráfolyt az asztalra, ami otthagyott egy hatalmas, világos foltot az asztal közepén, mert felégette. Volt már, hogy eltörtek nagy rohangálás közben egy tök drága porcelánvázát, amit aukción vett nekem az egyik barátom. Még gyerekek, persze, de néha olyan ..már nem is tudok mit mondani, "állati" módon viselkednek. Volt olyan is, hogy a csokit kenték bele a fehér szőnyegbe, amit később nem tudtam rendesen kiszedni. Az asztalos eset után mondtam barátnőmnek, hogy én bírom a fiúkat, de néha rájuk szólhatna már, mikor összevissza rohangálnak a lakásban, meg törékeny tárgyakkal játszanak, mert én drágán vettem azokat a dolgokat és nekem is pénzbe kerültek, nem is kevésbe. Ő meg mondta, hogy a gyerekek kicsit eszetlenek, de nem tud mit csinálni. Aztán elvitte a fiúkat és úgy csinált, mintha nem lenne semmi baj, de azért láttam, hogy kicsit megsértődött. Nem kellett volna neki mondanom, túlreagáltam? Kicsit lelkiismeret-furdalásom van, de azért az én tűrőképességem is véges.
2009. dec. 11. 18:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jogos a reakciód, de szerintem mivel a te házad te is szólhattál volna a gyerekeknek, hogy légyszi óvatosabban játszatok már. Lehet, hogy az anyukájuk nem gondolta, hogy zavar téged, és így őt bántottad meg. Nincs ebből nagy baj, ez legyen a legkevesebb, de szólj nyugodtan máskor te a gyerekekre.
2009. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne Te érezd magad emiatt kellemetlenül.Nekem 3 gyerekem van,de nem amortizálják le a lakásunkat,és nem is élünk disznó ólban azért mert vannak.Viszont nagyon restelleném magamat,ha valaki másnak kellene rászólni a gyerekeimre vagy rám,hogy szóljak már rájuk ha vendégségben vagyunk,vagy bármi kárt csinálnának.Ha nem tud az anyjuk rendet tartani köztük,akkor hagyja Őket otthon.
2009. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos volt.

Én biztos szóltam volna még a baj megtörténte elött a kedves édesanyának, hogy nevelje meg a gyerekeit. Otthon is ezt csinálják, vagy ott tudnak viselkedni? Az az első amit megtanítok a gyerekeimnek, hogy vigyázni kell más holmijára, jobban, mint a sajátunkra.

2009. dec. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Azok a gyerekek egyszerűen neveletlenek, mert az anyuka nem tanította meg őket tisztességesen viselkedni. Nemrég volt nálam egy négyéves kislány, aki a kis kezét a pogácsa alá tette evés közben, hogy ne morzsázzon, és bármihez hozzá akart nyúlni, megkérdezte előtte, hogy szabad-e. A gyerekek nem hülyék, nagyon szépen meg lehet tanítani nekik, hogyan kell vendégségben viselkedni. Valószínűleg már a barátnődnek sem volt gyerekszobája, ha természetesnek érzi, hogy az iskoláskorú gyerekei egy antik cuccokkal berendezett lakásban fel-alá rohangáljanak.
2009. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat. Igazából én nem tudtam, hogy most rájuk szóljak-e, mert végül is a barátnőm gyerekei és nem akartam, hogy sértődés legyen belőle. Nekem nincs gyerekem, de ha lesz, tuti arra nevelem majd, hogy vigyázzanak a dolgokra. Náluk otthon például a nagyobbik tavaly kitörte az ablakot, mert labdáztak ilyen kis kemény labdával. Náluk minden a gyerekekhez van igazítva,nyilván van különbség egy egyedül élő 24 éves lány, meg egy 2 gyerekes család háza között, de én mivel keveset vagyok otthon, mindig minden a helyén van.
2009. dec. 11. 19:25
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Még hogy egy 8 és egy 6 éves gyerek kicsi lenne! Igenis ennyi éves korban, már tudniuk kéne, hogy mások holmijára is vigyázni kell, nem csak a sajátjukra. Nálunk is van ilyen. Legjobb barátnőméknél a kislány mindenkit megakar mindig ütni, egyszer engem is akart, és szétszakította az arany nyakláncomat. Persze aztán szégyellték is magukat.... De mindennek van határa, mondd meg nekik, hogy legközelebb kicsit óvatosabban.
2009. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Azon kívül,hogy ennyi idősen nem kellene szélvészként közlekedni,be lehet szerezni néhány műanyag tálcát az asztalra,egy plédet a szőnyegre,egy-két társast,könyvet,amit lapozgathatnak,amíg ott vannak.Esetleg megkéred a barátnődet,hogy hozzon néhány játékot magával,ha legközelebb jön.
2009. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%
Nem reagaltad tul.Semmi broblema.Ezert van az hogy az emberek"megtalaljak a parjukat"!Igazabol a te szemszogedbol nezve a dolgokat igazad van de ha volnanak gyerekeid akkor tudnad mivel jar es mar egeszen maskent neznel az ilyen"aprosagokra".Egy anyanak akkor is rosszul esnek az ilyen aprocska megjegyzesek ha igazabol tdjak hogy igazad van.Vagyis nincs igazad...Vagyis inkabb ha fontos neked a baratnod akkor tedd tul magad az ilyen aprosagokon es legalabb megizleled milyen egy gyerek.
2009. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagyok már, hogy megtanuljanak vigyázni a dolgokra. Úgysem törhetnek-zúzhatnak életük végéig.
2009. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Egy nevelési könyvből úgy emlékszem, hogy két-három éves korban tanulják meg, mi az, hogy "nem szabad" és mihez nem nyúlunk.
2009. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!