Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos volt a reakcióm a...

Jogos volt a reakcióm a gyerekekkel szemben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátnőm, akinek van 2 kisfia (egy 8 és egy 6 éves). Szívesen látom őket a lakásomban, a srácokat is nagyon szeretem. Pár napja azonban volt egy kis konfliktusunk, mert a gyerekek rendszeresen kárt tesznek valamiben. Tudni kell, hogy én egyedül lakom egy 100 nm-es öröklakásban. Már jópár éve gyűjtöm a régiségeket, az antik bútorokat, a porcelánokat és eszerint van berendezve a lakásom. Akárhányszor eljönnek hozzám, mindig eltörnek valamit, ráfolyatnak valamit a kárpitra, a szőnyegre. Legutóbb nálam voltak és míg beszélgettünk a barátnőmmel, addig ők azzal szórakoztak, hogy gyorsan forgatták a kanalat a bögrében és a forrócsoki ráfolyt az asztalra, ami otthagyott egy hatalmas, világos foltot az asztal közepén, mert felégette. Volt már, hogy eltörtek nagy rohangálás közben egy tök drága porcelánvázát, amit aukción vett nekem az egyik barátom. Még gyerekek, persze, de néha olyan ..már nem is tudok mit mondani, "állati" módon viselkednek. Volt olyan is, hogy a csokit kenték bele a fehér szőnyegbe, amit később nem tudtam rendesen kiszedni. Az asztalos eset után mondtam barátnőmnek, hogy én bírom a fiúkat, de néha rájuk szólhatna már, mikor összevissza rohangálnak a lakásban, meg törékeny tárgyakkal játszanak, mert én drágán vettem azokat a dolgokat és nekem is pénzbe kerültek, nem is kevésbe. Ő meg mondta, hogy a gyerekek kicsit eszetlenek, de nem tud mit csinálni. Aztán elvitte a fiúkat és úgy csinált, mintha nem lenne semmi baj, de azért láttam, hogy kicsit megsértődött. Nem kellett volna neki mondanom, túlreagáltam? Kicsit lelkiismeret-furdalásom van, de azért az én tűrőképességem is véges.
2009. dec. 11. 18:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
34%

Ez attol is fugg,h milyen jo barat, de pl ha az en baratnom gyerekei jonnek, elteszem az ertekes darabokat epp emiatt. Kell venni nehany muanyag alatetet es a poharuk ala rakni, mikor ott vannak,mert akarmilyen jolnevelt egy gyerek, megesik,h kilottyen valami.

Bar nem vagyok anyuka es egyenlore nem is tervezem, de egy gyereket szerintem nehez kordaban tartani, plane egy ilyen helyen, de en azt gondolom,h legfokeppen te vagy a hibas, mert ha ennyire felted a dolgaid,akkor miert hivod meg oket a lakasodba, mikor mehetnel te is hozzajuk, vagy beulhetnetek valahova!

2009. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen előkészületet egyéves gyerekhez tesznek, hogy bébibiztossá teszik a lakást.
2009. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A saját lakásomat nem vagyok minden egyes látogatáskor átrendezni. Ha hozzám vendégek jönnek és anyuka nem szól rá a gyerekére, akkor én biza rászólok a gyerekre. (persze finoman és kedvesen)
2009. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Más, ha baleset történik, és más vázával labdázni.
2009. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek ugy viselkedik ahogy nevelve van.
2009. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!