Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos volt a reakcióm a...

Jogos volt a reakcióm a gyerekekkel szemben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátnőm, akinek van 2 kisfia (egy 8 és egy 6 éves). Szívesen látom őket a lakásomban, a srácokat is nagyon szeretem. Pár napja azonban volt egy kis konfliktusunk, mert a gyerekek rendszeresen kárt tesznek valamiben. Tudni kell, hogy én egyedül lakom egy 100 nm-es öröklakásban. Már jópár éve gyűjtöm a régiségeket, az antik bútorokat, a porcelánokat és eszerint van berendezve a lakásom. Akárhányszor eljönnek hozzám, mindig eltörnek valamit, ráfolyatnak valamit a kárpitra, a szőnyegre. Legutóbb nálam voltak és míg beszélgettünk a barátnőmmel, addig ők azzal szórakoztak, hogy gyorsan forgatták a kanalat a bögrében és a forrócsoki ráfolyt az asztalra, ami otthagyott egy hatalmas, világos foltot az asztal közepén, mert felégette. Volt már, hogy eltörtek nagy rohangálás közben egy tök drága porcelánvázát, amit aukción vett nekem az egyik barátom. Még gyerekek, persze, de néha olyan ..már nem is tudok mit mondani, "állati" módon viselkednek. Volt olyan is, hogy a csokit kenték bele a fehér szőnyegbe, amit később nem tudtam rendesen kiszedni. Az asztalos eset után mondtam barátnőmnek, hogy én bírom a fiúkat, de néha rájuk szólhatna már, mikor összevissza rohangálnak a lakásban, meg törékeny tárgyakkal játszanak, mert én drágán vettem azokat a dolgokat és nekem is pénzbe kerültek, nem is kevésbe. Ő meg mondta, hogy a gyerekek kicsit eszetlenek, de nem tud mit csinálni. Aztán elvitte a fiúkat és úgy csinált, mintha nem lenne semmi baj, de azért láttam, hogy kicsit megsértődött. Nem kellett volna neki mondanom, túlreagáltam? Kicsit lelkiismeret-furdalásom van, de azért az én tűrőképességem is véges.
2009. dec. 11. 18:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

emlékszem, kb 10 éves voltam, és átjött anyám barátnőjének az idióta kislánya, ő akkor olyan 5 éves lehetett. és eltörte a búvárszemüvegemet. se az anyja, sem pedig ő nem kértek bocsánatot...

ez a mai napig bennem van. a lány azóta még idiótább lett, de már nem érdekel :)


egyébként jogosak az indulataid.

2009. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismeros a helyzet,nagyon megertelek.Jol tetted,hogy az anyukanak szoltal,mert az o feladata hogy figyeljen a gyerekeire.

Talan a kovetkezo talalkozast beszeld meg naluk vagy egy teazoban,igy esetleg magatol megerti a baratnod,anelkul hogy ujra kene szolnod.

2009. dec. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
tényleg, legközelebb menj hozzájuk és figyeld ki, saját környezetben hogy viselkednek a kölykök.
2009. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs gyerekem, de a kutya és a kersesztfiam megoldják a lakás leamortizálását.

Annyi a különbség, hogy a gyerek anyja rászól a lurkóra, én meg védem.

Szerintem jogod van tiltakozni és a barátnődnek kötelessége lenne rászólni a gyerekeire. Ha nem teszi meg, akkor nem tisztel téged, az meg milyen barátság?

2009. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos volt a reklamációd! Nem otthon vannak!
2009. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha a saját anyjuk nem tudja, vagy nem akarja ráncbaszedni a kölykeit, neked kell megtenned. Én egy-két eset után meg se hivnám őket, ha ilyen vadak. Minden kitelik tőlük ugy, hogy felkészülhetsz a legrosszabbra. A lakásod nem óvoda és nem is valami vadkert, hogy ott kényük-kedvük szerint hancúrózzanak ás kárt tegyenek.
2009. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem volt túlzott a reakciód, én mondjuk, ha ilyen lakásom lenne, be sem engednék két "rosszcsont" gyereket.

megértheti ő is, hogy nem két fillérbe kerülnek az ilyesmik, ha nem tetszik neki, ki is fizetheti. na, erre már biztos, hogy húzná a száját.


ott viszont te is lehettél volna okosabb, hogy nem kellene engedned, hogy a gyerekek is jöjjenek, főleg nem mind a kettő egyszerre.

2009. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

a 20:57-es válaszolónak maximálisan igaza van abban, hogy ez a viselkedés, hogy nem szól rá a gyerekeire, maximálisan kimeríti az irántad való tiszteletlenség fogalmát.


legalább bocsánatot kértek?

2009. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Otthon sem célszerű mindent összetörni-összekenni.
2009. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút jogod volt szólni. Nem értem, hogy a barátnőd miért nem szól rájuk. Előfordul, hogy ilyen korú gyerekek valami kárt okoznak, de nekem lesülne a bőr a képemről, ha rájuk se szólnék vagy nem kérnék bocsánatot. Én azon csodálkozom, hogy a barátnőd ezen megsértődött...pedig ez egy szülőnél alap dolog. Én is gyerekként egyszer valakinek összetörtem az óráját véletlenül és ki is fizettem. Ha jól értem, itt pedig arról van szó, hogy ezek kifejezetten csínytevések, ha nem szólnak rájuk, természetesnek veszik, hogy csinálhatják.
2009. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!