Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagias vagyok? Tényleg...

Anyagias vagyok? Tényleg rosszul gondolkozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem akarok kisregényt írni, így a lényegre térnék rögtön.

Párommal együtt vagyunk/voltunk több mint fél éve. Olyan a munkája, hogy van hogy csak hétvégén van itthon, van mikor sokkal többet. Én egyedül nevelem két kisfiam. Igazából párommal nagyon szerettük egymást, és jól éreztük együtt magunkat, úgy alakult, hogy mikor haza tudott jönni mindig nálunk volt. Felvetettem neki, hogy beszállhatna a költségekbe. Nem igazán tetszett neki az ötlet, de megígérte, hogy havi 10-15 ezerrel beszáll, mert vegyem figyelembe, hogy nem minden nap jön. De aztán ez meg is állt ezen a szinten, és utána közölte, hogy ha hozzá költözne valaki, nem kéne semmivel se beszállnia, meg azt mondta, hogy csak a pénzéért szeretem. Ez nekem nagyon rosszul esik, úgy érzem csak kihasznált, egyedül nevelem a gyerekeim, nem tudok, és nem is akarok egy férfit eltartani. Tulajdonképpen a hozzáállásával van problémám. Ennek hátterébe karácsonyra se kaptunk egy apró ajándékot sem, mert neki nem az ajándékról szól a karácsony. Picim szülinapjára, mondjuk hozott egy tábla Milka csokit. Ezek után én vagyok az anyagias? Ti hogy állnátok ezek után a kapcsolathoz, ha mindketten komolyra terveztétek?



2014. febr. 27. 20:52
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"hogy csak a pénzéért szeretem."


Ez fordítva igaz.

2014. febr. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
ennek a palinak van bőr a képén, hogy hétvégente etteted és még ajándékot se kapsz és a gyerekek se tőle. Esetleg ha karácsonykor megerőltette volna magát és legalább a gyerekeket elhalmozza ajándékkal még elgondolkozztam volna, de, hogy még benned ébreszt bűntudatot ezek után... no comment...
2014. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen kihasznál. Egy dolgot jegyezz meg: a tettek sokkal hangosabban beszélnek, mint a szavak. Csak arra figyelj, hogy mit tesz, ne arra, amit mond. Szegény ember az, aki ígérni sem tud... Tudni fogod, mit tegyél.
2014. febr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom!

Ha egy héten csak 4 napot van ott, az villany, víz , kaja növekedés!

Akkor akkora elvárás 10-15 ezer ft? Alapból neki kellett volna ezt felhozni! Hogy nem sül le a bőr a pofájáról?

Mit gondol, hogy majd inkább neki fizetsz a két gyereked helyett?

Menjen a pics@ba!

2014. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. febr. 28. 18:22
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé sz___rágú a pasi, főleg ez a "Karácsony nem az ajándékról szól" duma. Templomban volt? Mert akkor még tán mondhatná is?

meg mi az, hogy a pénzéért szereted, hát azért pont nem , ha egy fillérrel sem járul hozzá, ahhoz, amit fogyaszt, mert csak csak eszik, iszik, fürdik...

Én ennél sokkal lazább kapcsolatban is bevásároltam néha, meg elvittem őket, cukrászdába, kirándulni, de sohasem gondoltam, hogy most valamit számítgatni kellene.

2014. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ez úgy hangzik, mintha mindketten félreértettétek volna egymást. Neked az az igényed, hogy tartsa be az ígéreteit, és mutassa ki, hogy komolyan tervez veled (adjon bele a közös költségeitekbe), ha jól értem.

Az ő részéről meg nekem úgy hangzik, mintha nagyon félne attól, hogy nem is szereted igazán, és csak kihasználod. Aki ilyentől fél, az előbb próbára teszi a másik szeretetét (pl. azzal, hogy nem ad bele a költségeitekbe, nem tartja be, amit ígér), hogy lássa, meddig mehet el, aztán mikor nálad elszakad a cérna, akkor mondhatja, hogy lám, lám, igaza volt, neked tényleg csak a pénze kellett, és tényleg nem is szereted.


Ha már úgysincs tétje az őszinteségnek, mert külön váltok, én a helyedben leülnék vele beszélni, elmondanám, mit érzek, és megkérném, hogy ő is mondja el őszintén, hogy mitől félt.

2014. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
6%
Én is adnék helyet a magyarázatnak. Üljetek le, beszéljétek át, hátha valóban félreértésről van szó.
2014. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
92%

27-28.


Ti vagy hülyék vagytok vagy szintén élősködők.


A karácsony a szeretet ünnepe,ha akkor nem fejezzük ki valahogy,hogy szeretünk valakit és becsüljük a másikat,inkább nem is mondom ki,mit érdemel az ilyen.

2014. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Nem tudom, 29-es. Mi karácsonykor nem ajándékozunk egymásnak, helyette eltesszük a pénzt valamilyen közös élményre. Én a családomat is megkértem, hogy ne vegyen nekem semmit, adja inkább jótékony célra a pénzt, ha mindenképp költeni akar, vagy menjünk el együtt valahova. Persze a megszokott nem ez, úgyhogy megértem, ha neked ez fura.
2014. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!