Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagias vagyok? Tényleg...

Anyagias vagyok? Tényleg rosszul gondolkozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem akarok kisregényt írni, így a lényegre térnék rögtön.

Párommal együtt vagyunk/voltunk több mint fél éve. Olyan a munkája, hogy van hogy csak hétvégén van itthon, van mikor sokkal többet. Én egyedül nevelem két kisfiam. Igazából párommal nagyon szerettük egymást, és jól éreztük együtt magunkat, úgy alakult, hogy mikor haza tudott jönni mindig nálunk volt. Felvetettem neki, hogy beszállhatna a költségekbe. Nem igazán tetszett neki az ötlet, de megígérte, hogy havi 10-15 ezerrel beszáll, mert vegyem figyelembe, hogy nem minden nap jön. De aztán ez meg is állt ezen a szinten, és utána közölte, hogy ha hozzá költözne valaki, nem kéne semmivel se beszállnia, meg azt mondta, hogy csak a pénzéért szeretem. Ez nekem nagyon rosszul esik, úgy érzem csak kihasznált, egyedül nevelem a gyerekeim, nem tudok, és nem is akarok egy férfit eltartani. Tulajdonképpen a hozzáállásával van problémám. Ennek hátterébe karácsonyra se kaptunk egy apró ajándékot sem, mert neki nem az ajándékról szól a karácsony. Picim szülinapjára, mondjuk hozott egy tábla Milka csokit. Ezek után én vagyok az anyagias? Ti hogy állnátok ezek után a kapcsolathoz, ha mindketten komolyra terveztétek?



2014. febr. 27. 20:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem a karácsonyi ajándékozás hiányát tartom a nagyobb bajnak, sokkal inkább azt, ha egy felnőtt embernek nem jut eszébe anyagilag hozzájárulni azokhoz a költségekhez, amit ő okoz. Ennek evidenciaként kellene működnie, és ezen nincs mit megbeszélni. Egy férfinak magától kellene megkérdezni, hogy mivel járuljon hozzá a költségekhez, vagy ha nem kérdezi, akkor vásároljon be, álljon valami olyan költséget, ami kompenzálja a saját költségeit, de ne tegyen úgy, mint akinek fogalma sincs róla, hogy az élethez pénz is kell. Ez nem anyagiasság, ezt követeli meg a tisztesség és aki nem így viselkedik, az nem férfi, az csak egy here.
2014. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen ott volt a kulcs 30-as elteszitek a pénzt közös élményre.


De itt szó nem volt erről.


Egyébként én is megéltem már olyan időket,hogy nem jöhetett szóba karácsonyi ajándék,mert luxus volt.


Itt viszont folyamatos fogyasztásról van szó,viszonzás nélkül, a férfi részéről(mintha a 3.gyereke lenne), pofátlanul egy két kisgyerekes terhelt nőtől

(mert akinek egyedülállóként van kisgyereke az az általában) elvárni.

2014. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

27 -es itt nincs semmiféle félreértés. A kérdező félreérthetetlenül mondta, hogy jó lenne, ha HOZZÁJÁRULNA (nem több) a féli-meddig közös háztartás költségeihez, de a pacáknak ez nem tetszik.


Ezt írtad: "mintha mindketten félreértettétek volna egymást. Neked az az igényed, hogy tartsa be az ígéreteit, "


Ez az igény nem a kérdező igénye, ezt mindenkitől elvárjuk, hogy tartsa be az ígéreteit.


Igen, az élősködése mellett talán ez a súlyosabb oka szakításra: nem tartja be, amit megígért, noha nincs semmi katasztrofális akadálya.

2014. márc. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Lezártuk ezt a kapcsolatot, a beszélgetés után biztosan tudom, hogy csak kihasznált. Így semmi értelme egy kapcsolatnak, ki is ábrándultam belőle, ez egy hatalmas csalódás volt. Örülök azért, hogy viszonylag hamar kinyílt a szemem.
2014. márc. 2. 08:52
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondott már megint a beszélgetés során?


Az ilyen pszichopatának úgy sincsenek érzései keresi a következő áldozatát és valószínűleg a gyerekes nők között,mert szeretne kitartott gyerek lenni,az anya le van kötve nem tud sokat eljárkálni otthonról, azonkívül az a fixa ideája,hogy örülünk,hogy van pasink.


Tudom,mert én is gyerekes anya vagyok és szinte minden évben be akar hálózni egy ilyen ingyen élő,még úgy is,hogy 4 éve van kapcsolatom.

2014. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen úgy csinált, mintha nem értené, hogy miért kéne neki bármibe is beleadni, mikor ő kedves velünk, és törődik mikor itt van. Elege van a komoly kapcsolatokból, most majd beleveti magát az élet habos oldalába. Igazából, még ő érzi vérig sértve magát, úgy érzi játszottam az érzelmeivel, meg hogy a pénze kellett volna. Attól félt mindig, hogy majd kezdheti előlről egy másik kapcsolat kialakítását, és erre tessék tényleg így járt.

Sok mindenen keresztül mentem már, fiatalon elhunyt a férjem, ezután a sokk után sikerült talpra állnom. Nem sajnálom, hogy véget ért ez az "új kapcsolat", csak óriási csalódás, mert én nem is feltételeztem, hogy ilyen vastag bőr van némelyik ember arcán.

2014. márc. 2. 09:09
 37/40 anonim ***** válasza:
89%

Annyir tipikkus a színjátékuk,remélem sok nő olvassa ezeket,h tanul belőle,ne tudjanak elharapózni ezek az esetek.


Én inkább férfi nélkül vagyok a gyerekemmel,de ilyen alak nem kell.


Ez pedig külön borzasztó,hogy te nem is egyszerűen elváltál és még így is volt erre szíve fúj!

2014. márc. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez a magyarázat pedig az intelligenciáját is megmutatja.:


Szóval,ha ő kedves,akkor nem kell pénzt adnia,ha bunkó akkor meg igen?


Még mindig tudnak meglepetést okozni.

Egyébként nekem is volt hasonló .:egyyik exjelentkezőnek az így szeret úgy szeret volt a magyarázata,arra,hogy neki joga van ingyen élnie nálam,ezek szerint csak ha nem szeret kell beszállnia a költségekbe???


Annyira buták,hogy szinte hihetetlen.

2014. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Látom, nem én vagyok az egyetlen aki ilyen pasiba botlott :/ Most egy időre elment a kedvem a pasiktól, nem is tudom, hogy fogok még valakiben megbízni. Itt van a két egészséges gyönyörű gyerekem, van munkám, jön a jó idő, ennél többet kívánhat egy nő? :)
2014. márc. 2. 09:35
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy jobban érezd magad, leírok néhány sztorit, akinek a szereplőit személyes ismerőseim:


- Válás után netes ismerkedés, pasi kedvesnek, rendesnek mutatkozott, majd anyagi problémákra hivatkozva kölcsönkért, azóta elérhetetlen, még az országot is elhagyta (közben kiderült, több nőnek is tartozik)


- Egyedülálló nő, anyagilag leégett pasi, "igazán kedves, figyelmes"

A férfi alkalmi vételű autóra kölcsönkért, majd lelépett, évek óta "nem tudja" megadni a 200E Ft-ot.


A Te "párod" úgy gondolta, hogy neki a kedvességért, figyelmességért cserébe ingyen koszt, kvártély jár? Ezt úgy hívják jobb körökben, hogy megélhetési prostituált.


Ne bánkódj, inkább örülj, hogy megszabadultál tőle.

2014. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!