Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom túl sok pénzt költ a...

A párom túl sok pénzt költ a gyermekeire. Hogyan vezessem be ezt a beszélgetést úgy, hogy ne azonnal megsértődjön, hanem logikusan átgondolja a dolgokat?

Figyelt kérdés
2 gyermeke van az első házasságából (10 és 13 évesek). Nem azzal van bajom, hogy költ rájuk a gyerektartáson felül, mert ez természetes, hanem azzal, hogy eltúlozza ezt. Már próbáltam vele erről beszélni, de eddig mindig csak az lett belőle, hogy én sajnálom a gyermekeitől a pénzt és megsértődött.
2014. febr. 28. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

SEHOGY!

Ha jó szülő, akkor amennyit tud, azt rájuk költi a saját pénzből. Amikor összejöttél vele, tudtad, hogy vannak gyerekei, elvált apukával csak akkor lépj párkapcsolatba, ha elfogadod, hogy a gyerekei mindenek előtt! Ha nem őket tartaná a legfontosabbnak, nem lenne jó apa!


Ha nem akarsz lapátra kerülni, inkább hallgass.

2014. febr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Létezik "túl sok", de inkább rossz célra költött pénznek hívnám.

A férjem is beleesett ilyen hibába, én azt javasoltam neki, hogy amiben nem biztos, hogy tényleg meg kellene vennie, azt tegye rá inkább egy külön számlára, amin gyűlik az összeg. A gyerek legyen a kedvezményezett és később, valamilyen életeseményre forgassa be neki a pénzt - családalapítás, egyetemi költségek, lakásvásárlás, stb.


Kérdező, miben nyilvánul meg a túlköltekezés?

2014. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Üljetek le és beszéljétek meg mi a célotok a jövőben közös gyerek, lakás, ez spórolás nélkül nem nagyon lehet.
2014. febr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

"Ha nem őket tartaná a legfontosabbnak, nem lenne jó apa! "


Miért kellene ennek pénzben megnyilvánulni? Akkor akinek van spórolt pénze gyereke mellett az nem jó szülő?

2014. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lassan a teljes fizetését rájuk költi, mert a gyerekek ki is használják, hogy mindent megvesz nekik és állandóan követelőznek. A közös és a saját dolgaira már nem is jut. Elméletileg külön kasszán vagyunk, de ez egyre kevésbé van így, mert szépen fokozatosan mindent én fizetek. Megértem, hogy mindenét nekik adná, de ezt sem lehet ész nélkül.
2014. febr. 28. 18:23
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem tudja normálisan kezelni a fizetését akkor hagyd el, felnőtt embert nehogy már el kelljen tartani.

Nem tisztel, ha nem számít neki mit mondasz. Mégis milyen jövőtök lehetne így? Találsz te ezerszer normálisabb férfit.

2014. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Mi 7 éve vagyunk együtt, van egy közös gyermekünk aki 2 és fél éves, neki van egy 14 éves lánya. Pont valamelyik nap mondta, h mi lenne, ha a lánynak vennék telót. Én nyíltan meg mondtam neki, h ne haragudj, de jelen pillanatban elég sz@rul állunk anyagilag és most nem. Erre mondja, h de most volt a szülinapja is, mondom ez igaz, de a fiamnak se vettük meg a 6000 Ft-os hintalovat így telefont sem kap a lányod, majd, ha lesz rá pénz akkor egyértelmű, veszünk neki bármit. Simán megértette, sőt mondta is, h igazam van. Pedig az én uram nem papucs, csak ésszerűen gondolkozik és be látja, ha valamiben nekem van igazam.
2014. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Mennyi az a sok? Havi 65 kell kb egy gyereknek, ami ezen felül megy, azon lehet gondolkodni, abból lehet gazdálkodni, újabb gyereket vállalni, stb. Azt a 2 gyereket ő már bevállalta, nem rajtuk kell megspórolni, ha kell valamire!
2014. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó persze csak ha havi 65 ezer a fizetése akkor teljesen mindegy mennyit kellene költeni nem tud rá annyi költeni. Abban a havi 65 ezerben bent van a családi, adókedvezmény és ugye anya pénze is?
2014. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

"neki van egy 14 éves lánya. Pont valamelyik nap mondta, h mi lenne, ha a lánynak vennék telót.


Az szép példa, szóval szerinted, ha a kétéves közös gyerek nem kap hintalovat (amit valószínűleg te találtál ki, nem a gyerek) az pont ugyanolyan, mintha a saját lányának a szülinapjára nem vesz telefont. Hát.. vissza ne kapd ezt az élettől, amikor a te gyereked lesz kamasz és az apja egy új nővel élve azzal példálózik, hogy az új tipegősnek se vettek pónit, akkor a te fiadnak se veszi meg szülinapjára az éppen áhított dolgot.

2014. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!