Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, asszonyok, hogyan...

Lányok, asszonyok, hogyan lennétek, vagytok képesek feldolgozni azt, hogy soha nem lehet saját gyereketek?

Figyelt kérdés

Van egy örökbe fogadott fiam, imádom őt, mindent megtennék érte, nem ezzel van a gond.

A fájdalmam azonban semmit nem csillapult az elmúlt 15 évben, egyszerűen nem tudom feldolgozni.


2009. dec. 13. 14:08
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
84%

15,28as vagyok. Nekem az első gyerek pikk-pakk összejött.A második 8év után sem akart. Nagyon el voltam keseredve, hogy a szeretett férjemet nem tudom megajándékozni egy kisbabával.Lombikbébi programmal fogant meg a második.

Ha nem lenne törvénybeütköző, én minden reményvesztett (petefészek vesztett) nőnek ingyen adnék petét, hogy megismerhessék a csodát.:-)

2009. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
53%
Jaj bocs, látom már, csak két válasz ment abban az időpontban!! Egyetértek, szánalmas!!
2009. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
38%

15,33 már aga a kijelentés is fájt


Én nagyon örülnék neki ha nem lehetne gyerekem..

2009. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
89%
ha nem lehetne babám, valószínűleg beletörődnék. Viszont gondolj arra is kedves kérdező, hogy akit örökbe fogadtatok milyen szerencsés, hogy családja, szerető szülei vannak!! Nem jó ám "eldobott" gyerekként felnőni, nem is csoda, hogy 80%ból bűnöző lesz.Ő egy szerencsés embereke, akinek megadatott, hogy családja legyen. Ez is legyen előtted!:)
2009. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
68%

Mi közötök van hozzá ha valaki nem akar gyereket? Legalább nem kell elmennie abortuszta ha nem fogamzóképes! Nem mindnekinek a gyerek az élete! Még szerencsére a kérdezőnek van annyi esze hogy ne vegye magára. Nagyon sajnálom a kérdezőt és remélem túljut ezen.

15.03 vagyok elfelejtették leírni hogy én is sználamas vagyok, mert mást választottam mint az emberek többsége.

2009. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell dolgozni, igen. Ha jól értem, akkor pont az a kérdés, hogyan. Az orvosoknak úgy látom sikerült megbocsátani. Magadnak is bocsáss meg. Azt írod, a férjednek nem tudod megadni, meg hogy nem voltál képes beteljesíteni a leghőbb vágyadat. A gyerek nem a teljesítményekről szól. Képes vagy jó feleség lenni, jó anyukája az örökbefogadott kicsinek, jó háziasszony lenni, és jó munkaerő. Senki sem képes minden szerepében 100 pontos lenni. Engedd meg magadnak bátran, hogy hibázzál. Engedd megvigasztalni magadat. Beszélj valakivel az érzéseidről. Nekem van egy barátnőm, mi felváltva beszélünk az érzéseinkről, de nem tanácsoljuk egymást. Én bízom benned kedves kérdező, hogy igenis képes vagy feldolgozni a veszteségedet, és képes vagy jó édesanyja lenni a gyereknek, aki már a sajátod, és képes vagy minden fontos dolgot megadni a férjednek is.
2009. dec. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Igen azt hiszem az a legnagyobb baj, hogy vannak olyan dolgok, amiről senkivel nem vagyok képes beszélni, senkinek nem vagyok képes megnyílni olyanokban, amik ennyire mélyen érintenek. Ez az egyik ilyen, de még van egy-kettő. Így arctalanul, névtelenül tudok csak ezekről beszélni.
2009. dec. 13. 15:50
 28/37 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Mi 15 évig küzdöttünk a saját gyerekért...


Aztán úgy döntöttünk, hogy örökbefogadunk : 2 gyereket (testvéreket) fogadtunk örökbe 13 évvel ezelőtt!

Sajnálom, hogy ezt nem előbb tettük meg, sok-sok keserűségtől menekültünk volna meg és már sokkal hamarabb is élhettünk volna ebben a boldogságban, amit a gyerekek okoztak nekünk!


Érdekes, hogy mióta a gyerekeimet megismertem, azóta a SAJÁTOMKÉNT szeretem őket, eszembe sem jut, hogy nem én szültem őket, mert ez egyáltalán nem számít!

Nem hiszem, hogy jobban tudnám szeretni őket, ha én szülöm meg...


Annak ellenére, hogy a férjem sokáig nem akart belemenni az örökbefogadásba, mert azt mondogatta, hogy "nem tudnám a sajátomként szeretni őket", mióta először meglátta a gyerekeket, azóta ezt soha többé nem mondta és ezalatt a sok év alatt kiderült : a vérszerinti gyerekeit sem tudná jobban szeretni!!!


A gyerekeink is (bár pontosan tudják, hogy örökbefogadott gyerekek) nagyon szeretnek minket, naponta sokszor átölelnek és elmondják : "Szeretlek, anyu!"... Pedig már nem kicsik! :D

Annyi sok szeretetet kapunk tőlük, hogy sokszor eszembe jut : vajon a vérszerinti gyerekeinktől kapnánk-e ennyi őszinte szeretetet és feltétel nélküli ragaszkodást???...


Bennem semmiféle fájdalom nincs, hogy nem szülhettem gyereket, egyedül azt bánom, hogy nem hamarabb fogadtunk örökbe gyerekeket, sok évet elfecséreltünk fölöslegesen!...


Nekem ők a SAJÁT gyerekeim! :D

2009. dec. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Eltemettem magamban a dolgot, senkinek nem mondtam, nem mutattam, milyen érzés volt, hogy éltem meg. Az utóbbi időben egyre jobban úgy érzem, hogy végre ki kellene adni a bánatomat. Lenne is kinek, férjemnek, édesanyámnak, csak végre feloldódna a gát. valószínűleg utána megbékélnék a dologgal.
2009. dec. 13. 15:59
 30/37 anonim ***** válasza:
87%
Pfff jó kérdés... nekem elvileg lehetne, de mégis kicsit magaménak érzem a kérdést, ugyanis nem szeretnék, mert beteg vagyok, és nem köszönné meg nekem a gyerekem, hogy megszültem, ha ezt örökölné (nem tudható, hogy örökölhető-e :S ) De amúgy meg annyira szeretnék egy olyan gyereket, aki rám hasonlít, külsőben és jellemben is... De ez akkor sem biztos, ha vérszerinti a gyerek, és akkor is elérhető valamilyen szinten, ha fogadott...
2009. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!