Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, asszonyok, hogyan...

Lányok, asszonyok, hogyan lennétek, vagytok képesek feldolgozni azt, hogy soha nem lehet saját gyereketek?

Figyelt kérdés

Van egy örökbe fogadott fiam, imádom őt, mindent megtennék érte, nem ezzel van a gond.

A fájdalmam azonban semmit nem csillapult az elmúlt 15 évben, egyszerűen nem tudom feldolgozni.


2009. dec. 13. 14:08
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
82%
Nálam nem rég derült ki, hogy lehet soha nem lesz saját gyermekem. Még csak 20 éves vagyok, de pici korom óta arról álmodozom milyen lesz majd egyszer a kezemben fogni a saját babámat. Nagyon elkeseredtem, kb három napig csak sírtam, amikor azt mondták további vizsgálatokat ajánlanak... Egy sima nőgyógyászati vizsgálatnál derült ki, ahol egyből rám ijesztett az orvos. Csak két-három hónap volt az egész, de borzalmasan éreztem magam, pedig még nagyon nem tervezek gyereket. UH-k tucatjai után azt mondták talán csak nehezebben fogok teherbe esni, de nem lesz baj. El nem tudom mondani mekkora kő esett le a szívemről, de azért még mindig motoszkál a fejemben, hogy mi lesz ha mégsem... Szerintem ezt igazán sosem fogja tudni feldolgozni egy nő, csak megtanul együtt élni, megbékélni a tudattal.
2009. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Ha sejtettem volna, vagy lettek volna tünetei, akkor talán most lenne még egy méhem. Pedig veszélyeztetett terhes voltam, rendszeresen jártam ellenőrzésre, mégsem vették észre.

De a kérdésem most nem a fizikai dolgokra, és az orvosok esetleges hibájára vonatkozott. Ezen már nem lehet változtatni.

2009. dec. 13. 14:51
 13/37 A kérdező kommentje:

Amiatt is lelkiismeret furdalásom van, hogy a férjemnek soha nem tudom megadni a saját gyermek örömét, pedig soha nem hánytorgatta ezt fel nekem.

Higgyétek el nagyon boldogan élünk hármasban, elégedett vagyok az életemmel. Ez a seb mégsem akar begyógyulni, és talán soha nem is fog.

2009. dec. 13. 15:00
 14/37 anonim ***** válasza:
29%

Örülnék neki mivel az életembe sosem terveztem bele gyereket. Ugyanakkor zavarna is, mivel hát ez egy megfoghatatlan dolog számomra, és félnék, hogy mi van ha mégis teherbe esek így maradna a védekezés is. Ha rosszul működnének a hormonjaim és azért nem lehetne, akkor nem örülnék neki, mert azokra szükségem van amíg lehet xD

De neked nem tudok mit mondani. El kell fogadnod. Mást nem tehetsz, bár hallottam emberekről akik mégis teherbe estek. Ezért ne tedd tönkre az életed, ott a kisfiú akit imádsz. Az élet értelme nem csak a gyerek lehet.

2009. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
78%

az első terhességemet "túl későn"- 6 hetesen- vettem észre, haematoma, műtét.

a második terhességemet 2 hetesen (!) észrevettem, amikor elkezdtem vérezni 1 hét múlva, az orvos nem vette komolyan hogy terhes vagyok, és nem fektetett be. kivérzett a baba 5 hetesen. és volt képe azt mondani az orvosnak, hogy: "ha ez megnyugtatja magát, két vetélés egymás után NORMÁLIS dolog" - érted? én majdnem leköptem. de most félek, mert lehet hogy az előző terhességem miatti műtét az oka, hogy nem tapadt rendesen a baba, az orvosok meg semmit se mondanak...

nem tudom, mi lesz velem, ha kiderül, hogy nem lehet gyermekem. félek. 23 éves vagyok

2009. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
66%
Én szültem, neveltem szépen és hittem benne. Tudtam, hogy jó anya voltam, mindent megtettem érte. Akkora pofont kaptam tőle, aminek a helye egy életen át fog égni. A szivem kiürült és nem vágyom már semmi másra csak, hogy elfelejetsem: mekkora bánatot okozott. Ha nem lett volna, ettől mind megmenekülök. Duplán fáj, hogy mindezt a saját véremből való embertől kaptam.
2009. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
82%

Muszáj valahogy feldolgozni, különben megőrülnénk.

Mi is örökbe fogunk egy babát fogadni, mert eddig nem jött össze saját, és a korból is kifutunk már. Túl vagyunk a hivatalos procedúrán, már nagyon várjuk a kicsit, aki ugyan vér szerint nem a sajátunk, de nagyon fogjuk szeretni.

Valahol azért mindig bennem van, hogy hátha mégis besikerül egy saját gyerek... nem tudom... valahogy ettől érezzük igazán nőnek magunkat...?

Én akkor éreztem, hogy mintha nem fájna annyira, amikor túl lettünk az örökbe fogadási cécón.

Teljesen feldolgozni nem lehet, de meg kell próbálni együtt élni azzal, amit rendelt nekünk a sors, különben egy örök kesergés lenne az életünk.

2009. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
55%

14,18as, szánalmas vagy:-((

Ezzel az erővel még kutyát se bíznék rád.

2009. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként hadd OFF-oljak: a környezetemben mindenkiek lett babája, akiről az orvosok kijelentették, hogy nem lehet. Ha van méhed, akkor bármi megtörténhet. Ha természetes úton nem is, de lombikkal igen.
2009. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
82%
15:28 ??? Mi rosszat mondott a 14:18-as?
2009. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!