Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg apának, hogy...

Hogy mondjam meg apának, hogy ellopták/elhagytam a telefonomat?

Figyelt kérdés

Novemberben kaptam és ma hajnalban elhagytam vagy ellopták. De nem tudom, hogy mondjam meg apának, amikor is alig akarta megvenni, mert előtte pár hónappal kaptam az azelőtti telefonomat, csak megjelent az, amit elhagytam/elloptak tegnap és mégis megvette. Már beszéltem ma vele (anya telefonján) és mikor kérdezte, hogy miért nem kapcsolható a telefonom, mondtam, hogy lemerült és a töltőt az egyik barátnőmnél hagytam...

Már így is veszekedtünk a múlt héten, mert kifizette a fesztiválbérleteket, csak azt nem mondtam neki, hogy anya még nem tudja, hogy megint megyek nyáron.

Nem akarom, hogy megint vitatkozzunk, de szerintem ki fog akadni eléggé. Hogy kéne elmondjam, hogy ne úgy tűnjön, én vagyok a hibás?



2014. márc. 9. 18:00
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy eltűnt a telefonod és azt is, hogy milyen körülmények között.
2014. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Azért az vicces, hogy néhányan mennyire komolyan tudják itt venni magukat.

Valószínű, hogyha száz-,kétszázezres telefonjaim vannak, akkor a családom nem segélyekből, meg pár százezres fizetésből él és nem csak normál árkategóriájú cuccaim vannak, sőt.

Attól, mert itt néhány ember már kamaszkorában dolgozott, azért én nem fogok elmenni a mekibe krumplit sütni. Miért rajtam kell levezetni azt, hogy ti nem jó családba születtetek???

Persze, mindenki sz.r, elkényeztetett, hiszits, buta p.tsa, aki egy kicsit is jobb színvonalon él, mint ti, nem igaz?

Elárulom, hogy a szüleim sem dolgoztak az egyetem elvégzése előtt, ők is megkaptak mindent, amit akartak a nagyszüleimtől. Mégis normális felnőtt lett belőlük és céltudatosak, nem az utcát seprik reggelente, vagy a kukákat túrják. Szóval ennyit erről.


Amúgy meg úgy néz ki, hogy sikerül megoldani az egészet, hiába károgtatok itt, hogy menjek el dolgozni és majd a saját pénzemből olyat veszek, amilyet akarok.

Majd biztos azért megváltozok, mert ezen az oldalon nem tetszik egyeseknek az életstílusom...

2014. márc. 10. 14:12
 33/48 anonim ***** válasza:
92%

"Attól, mert itt néhány ember már kamaszkorában dolgozott, azért én nem fogok elmenni a mekibe krumplit sütni. Miért rajtam kell levezetni azt, hogy ti nem jó családba születtetek???"


Már ne is haragudj, de te egy elkényeztetett p_csa vagy, hogyha így gondolkodsz.

Vannak tehetős ismerőseim és ők bizony elküldik dolgozni a gyereküket csak azért, hogy tudják mi az a munka.

Az én szüleim sem segélyből éltek, de én már 16 évesen dolgoztam.

A gondolkodásmódodból bizony látszik, hogy el vagy kényeztetve és büdös neked a munka.

Nem baj majd felszedsz valami pasit aki alád tesz mindent ahogy most az apád. Jó lesz az neked, csak dolgozni ne kelljen. Ismerek ilyen nőket is.

2014. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Remélem nem zavar, hogyha kicsit sem adok a véleményedre saját magammal kapcsolatban. Vannak olyan emberek, akik nem kedvelnek, ezt elfogadom. Nem kötelező szeretni, de ne próbáljon senki megváltoztatni.

Sok gazdag ismerősünk van családdal és többüknek van egyetemista gyerekük, akik még sosem dolgoztak 1 órát sem.

És a közelebbi barátaim, barátnőim sem dolgoznak nyáron, vagy akár iskola után.

Minek, hogyha úgyis megkapjuk azt, amit akarunk?

Az időnket jobb dolgokra is tudjuk fordítani és semmi értelme, hogy dolgozzunk. Nem a ledolgozott órák számától függ az, hogy ki milyen ember, vagy hogy milyen színvonalon él.

2014. márc. 10. 14:52
 35/48 anonim ***** válasza:
89%

ma 14:52

A nagyképűséged és a beképzeltséged már meg van. "Jó" ember lesz belőled. LOL

Tudod van olyan, hogy munkatapasztalat, de téged úgyis elkényeztetnek ahogy látjuk. Neked úgyis mindegy.

De tudod van abban valami, hogy az igazán tehetős és nem nagyképű szülők dolgozni küldik a gyereküket.

Azért aki már haza visz havi 2-2.5 milliót annak már van mit a tejbe aprítani és mégis dolgozik a gyereke.

Talán nem véletlen.

Mégis milyen hasznosabb dologgal tudjátok tölteni az időtöket? Fakbúúk meg az újabb csini rucik vásárlása amit aztán sosem vesztek fel? Ez aztán a hasznos elfoglaltság.

Mert gondolom, hogy nem olvastok meg hasonlók. Legalábbis az ilyen elkényeztetett kis csitrikre nem jellemző.

Amiket eddig írtál tökéletesen példázza azt, hogy hová vezet ez a nevelési módszer. Nagyképűség, beképzeltség, felsőbbrendűség. Szép mondhatom.

2014. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
77%

Mondom, hogy ne csesztessétek már a lyányt.

Apuci pénzét szórja, és ez JÓ:

- minden megvásárolt ájfón, egyéb kütyü, ruha 27%-os ÁFA tartalommal bír

- az értékesítők, mérnökök, marketingesek röhögnek a markukba, mert megveszi valaki a túlárazott termékeiket

- ha a kis hölgytől rendre ellopják a legjobb telefonokat, ezeket utána féláron meg lehet venni az ilyen-olyan zug GSM boltokban >> a kevésbé tehetősek (vagy közgazdaságilag okosabbak) is meg tudják vásárolni ezeket a kütyüket

Mi a jobb az országnak? Ha apuka offshore számlán tartja a pénzét, vagy ha a kis "örökösök" elköltik apuka pénzét?

Remélem, az idén kapsz még vagy 2 telefont, nyáron elmész vagy 5 belföldi fesztiválra, plusz elversz vagy 200 ezer forintot cuki új rucikra. És apud igazán vehetne neked már egy új autót is (súlyadó, benzin jövedéki adó, meg ahogy elnézlek, havi 50 ezer a rendőrségnek garantált bevétel).

Mi ebből csak profitálunk :-)

Hogy Veled mi lesz, ha apuci, anyuci már nem lesz, az engem hidegen hagy.

2014. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

ma 15:05

Figyelj, valakinek ilyen "nagyképűen, elkényeztetetten" is jó vagyok. Bocsi, hogy nem változok csak azért, mert van néhány ember, akik nem kedvelnek.

Azért a 2 millió nem annyira sok havonta. Bár egy 90 ezres fizuhoz tényleg sok. Szerintem felesleges abba belemennünk, hogy milyen keresetű szülők gyerekei dolgoznak, mert semmi értelme. Én akkor sem fogok, ha 50 példát írsz ide le.

Szabadidőmben meg azt csinálok, amihez kedvem van. A barátnőimmel vagyok, vásárolunk, beülünk kávézni, sütizni valahova, filmet/sorozatot nézünk egymásnál, közben koktélokat próbálunk ki, elmegyünk szórakozni vagy csak dumálunk. Nekem ezek fontosabbak, mint hogy egy munkahelyen unjam magam pár száz ft-os órabér mellett.

Amúgy meg képzeld, olvasok, több nyelven beszélek, 3 tantárgyból készülök emelt érettségire 2 év múlva és emellett versenyszerűen teniszezek, táncolok. Úgyhogy nem csak ahhoz értek, hogy vásároljak és hasonlók.


cheeky_bugger

Mert valószínű, hogy a legtöbb pénzt Magyarországon költöm el... Arról még nem hallottál, hogy az adót jóváírják? :)

2014. márc. 10. 15:25
 38/48 anonim ***** válasza:

ma 15:25

Látszik, hogy még sosem dolgoztál. Fingod sincs, hogy havi 2 millió mekkora bevételt is és milyen életszínvonalat jelent. Arról meg pláne nincs, hogy ezért mennyit kell dolgozni. Nem baj lesz majd olyan hülye pasi aki eltart majd, nehogy dolgozni kelljen.

Tudod a munkahelyen nem csak unatkozni lehet hanem dolgozni is. És milyen meglepő van aki ezt szereti is.

De ugye akinek büdös a munka és kinyalják a hátsóját, attól mit várhatunk?


Csak azt nem tudom, hogy minek is jöttél ide rinyálni, hogyha állítólag úgyis sz @rjátok a pénzt. Legalábbis amit itt előadtál abból az jön le.


Úgyis megkapsz minden sz @rt. Amivel csak az a baj, hogy egy nagyképű rib @nc vagy ez mellé.

2014. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Nem kizárólagosan Rád vonatkozik, amit leírtam.

De az ilyen kis elkényeztetett tinikből elég sokan elég jól megélünk, van, aki legálisan, van, aki kevésbé... ;)

2014. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

ma 15:33

Segítséget szerettem volna, hogy mit mondjak apának, ha nem akarom, hogy megint veszekedjünk. Csak rá kellett jöjjek, hogy nem olyan segítőkészek az emberek, mint ahogy azt gondoltam.

Pedig szerintem semmi bántót nem írtam a kérdésemben, mégis jöttek a válaszok, hogy menjek el dolgozni, ilyen-olyan elkényeztetett vagyok és ehhez hasonló válaszok.

Tényleg sok értelme volt az ilyeneket megírni...


cheeky_bugger

Na, de jó. Akkor most már be is fejezheted a kérdésem szétoffolását :)

2014. márc. 10. 15:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!