Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg apának, hogy...

Hogy mondjam meg apának, hogy ellopták/elhagytam a telefonomat?

Figyelt kérdés

Novemberben kaptam és ma hajnalban elhagytam vagy ellopták. De nem tudom, hogy mondjam meg apának, amikor is alig akarta megvenni, mert előtte pár hónappal kaptam az azelőtti telefonomat, csak megjelent az, amit elhagytam/elloptak tegnap és mégis megvette. Már beszéltem ma vele (anya telefonján) és mikor kérdezte, hogy miért nem kapcsolható a telefonom, mondtam, hogy lemerült és a töltőt az egyik barátnőmnél hagytam...

Már így is veszekedtünk a múlt héten, mert kifizette a fesztiválbérleteket, csak azt nem mondtam neki, hogy anya még nem tudja, hogy megint megyek nyáron.

Nem akarom, hogy megint vitatkozzunk, de szerintem ki fog akadni eléggé. Hogy kéne elmondjam, hogy ne úgy tűnjön, én vagyok a hibás?



2014. márc. 9. 18:00
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
98%

Bár vannak kétségeim, hogy képes vagy felfogni azt amit most írok, de azért leírom.

A havi 2.000.000Ft-os bevétel azt jelenti, hogy a világ 0.05%-ban van az illető. Vagyis 2000 emberből 1 keres ennyit vagy többet. Ez aztán húde sok valóban. Fingod sincs a pénz értékéről. Csak ugye szórod, mert apuciék mindig nyomják a számládra. A megtakarítás, mint olyan ismeretlen fogalom a számodra. Pedig még azok is rendszeresen megtakarítanak akiknek havi 8 számjegyű jövedelmük van. Biztos hülyék hozzá és azért van annyi pénzük. De hát te mit is tudhatnál ezekről beléd úgyis csak nyomják a pénzt.

2014. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az a probléma, hogy nem lehetsz őszinte a szüleiddel és veszekedés van. Ez is az emberi értékeket mutatja és azt, hogy milyen a családi légkör.

Hiába ahhoz már érzelmi intelligencia kell, hogy ezt valaki megfelelően tudja kezelni. De ugye ezt nem taníjjjják az iskolában.

2014. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim válasza:
61%
Egy csitri ribi vagy. Amikor apucival valami történik, akkor már nem fogod tudni fenntartani azt az életszínvonalat, amit megszoktál. Ezért kölcsönöket fogsz felvenni az ótépétől, aztán nemcsak lelki csőd leszel, hanem anyagilag is becsődölsz. Jobb esetben apuci beprotezsál egy "elhanyagolható", mindössze pármilliós fizetésű munkahelyre, vagy nagy örökséget hagy maga után. Mert azt képtelennek tartom, hogy te magadtól akármit is elérj az életben. Addig is további szép életet, és élvezd ki ezt a max. 15-öt, mert azután már csak kínszenvedés lesz.
2014. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
96%

Eskü, erről a csajról egy reality jutott eszembe, ami a LifeNetwork-ön ment:

Papa pénze nélkül

Be kellene egy ilyenre nevezni :D

2014. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

De nagyon örülök a saját életemnek, ha ilyeneket olvasok!

Átlag magyar családból származok, talán kicsit átlag feletti(?) ha szükségem volt vmire, megkaptam, persze nem 100E+ telefonról beszélek, csak 'átlagosabb' dolgok...

Érettségiig nem kellett dolgozni, de utána 12 óráztam gyárban, szalag mellett, h tudjam mi a kemény munka.

Anyáék finanszírozták az egyetemem (havi 20-30E-rel támogattak, ha nem jöttem ki belőle, akkor megdolgoztam a többiért) És láss csodát, időben végeztem az imádott szakmámon, és dolgozok benne.

Köszönöm, hogy normális életem lehet, és nem vagyok elkényeztetett p*csa. :D

2014. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
77%

az összes ilyen telefonban van GPS nyomkövető, illetve a szolgáltató be tudja mérni a készülék IMEI száma alapján, ha vhol feltűni.

Go apucihoz, és irány a szolgáltató, vagy nézzetek rá a telefon GPS jeleire!

Szülőként mondom, sokkal szarabbul viselem, ha hazudik a gyerek, mint ha öszinte, de hülyeséget csinált.

Én is voltam fiatal! :)

2014. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
89%

tudod én 3 évvel ezelőtt ( azaz 16 évesen) másfél évig telefon nélkül voltam, mert a sony ericssonom beszart nemtudtam vele telefonálni, pénz nemvolt rajta sms nem ment... anyu oda adta a régi telefonját ami de azzal se tudtam telefonálni csak sms-ezni... kértem apuéktól egy iphonet mert nagyon mérges voltam mikor anyu és a bátyám karácsonyra iphonet kaptak aputól... holott nekem nem volt használható telefonom... én pénzt kértem mindenkitől elmentem bulizni de inkább nem ittam amit adtak pénzt (1 vagy 2 ezer forintot...) eltettem korábban hazamentem és az idők során összegyült aza 160 ezer forint (szülinap, névnap,..karácson) amiből megvettem az akkor frissen kijött iPhone 4-et.... :) 2 évig telefon nélkül voltam de legalább én kerestem meg a pénzt, inkább folyamatosan félreraktam fél évig nem vásároltam ruhákat magamnak csak kombináltam a régi meg az új szetteket... mégsem szóltak hogy úristen degáz vagy ....:) azóta is a szemem fénye a telefonom 3 éve (ha nem több) már meg van, hibátlanul működik sokszor leejtettem igaz de egy karcolás nincs rajta. te neked is így megkéne becsülnöd a dolgaid és néha nem apukádtól kérni mindenre pénzt... hanem elmenni alkalmi munkákra. Én úgy mentem el 17 évesen a balaton soundra hogy végig dolgoztam 2 hónapot és nem 1 helyen dolgoztam hanem délelőtt egy gyárban végeztem robot munkát délután pedig egy pékségben segítettem. vegyél példát rólam.... és szeresd jobban apukádat, ne kérj tőle mindent, ha meg is akarja venni mondd, hogy nem kell, vagy kifizeted a felét. ennyi az egész.

L/19

2014. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
43%

Ne hallgass az irigyekre, en is megadnam a lanyomnak amit tudok. Mondd meg neki, nem fog orulni, de ez van, vallalni kell a felelosseget.


Amugy az is lehet hogy biztositassal vette, mar csak ezert is jo volna ha tudna rola mielobb. En ilyen draga cuccot csak ugy veszek ha kotok vele legalabb rablas ellen biztositast, aztan ha valahol kitepik a kezedbol (ami egy lannyal azert eselyesebb hogy elofordul) akkor rendorsegi jegyzokonyv es a biztosito terit

2018. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!