Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg apának, hogy...

Hogy mondjam meg apának, hogy ellopták/elhagytam a telefonomat?

Figyelt kérdés

Novemberben kaptam és ma hajnalban elhagytam vagy ellopták. De nem tudom, hogy mondjam meg apának, amikor is alig akarta megvenni, mert előtte pár hónappal kaptam az azelőtti telefonomat, csak megjelent az, amit elhagytam/elloptak tegnap és mégis megvette. Már beszéltem ma vele (anya telefonján) és mikor kérdezte, hogy miért nem kapcsolható a telefonom, mondtam, hogy lemerült és a töltőt az egyik barátnőmnél hagytam...

Már így is veszekedtünk a múlt héten, mert kifizette a fesztiválbérleteket, csak azt nem mondtam neki, hogy anya még nem tudja, hogy megint megyek nyáron.

Nem akarom, hogy megint vitatkozzunk, de szerintem ki fog akadni eléggé. Hogy kéne elmondjam, hogy ne úgy tűnjön, én vagyok a hibás?



2014. márc. 9. 18:00
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Szerintem egyáltalán nem gáz. A közvetlen környezetemben egyetlen olyan korombelit sem ismerek, akik dolgoznának. Pedig ők sem a turkálóban vásárolnak és nem pár tízezres telefonjuk van.

Azért hazudok, hogy jóban legyünk. Most változtatna valamit, ha elmondanám, hogy én vagyok a hibás? Hirtelen előkerülne a telefonom? Ugye, hogy nem...

Nem lusta vagyok dolgozni, csak munka helyett inkább különórákra járok, vagy a barátaimmal és a családommal vagyok.


ma 19:25

iPhonet hagytam el, csak nem 4S-t. Tudod, több fajta van belőle.


ma 19:26

Jaj, de kis kedves vagy!

2014. márc. 9. 19:30
 22/48 anonim ***** válasza:
68%

Majd rájössz, hogy nincs minden ingyen!

Előre is sajnállak, hatalmas pofára esés lesz.

Szánalmas, pénzéhes, elkényeztetett kislány vagy. Szaladj apucihoz, és panaszkodd el neki, hogy milyen gonosz vagyok most. Majd kiengesztel egy új iPhone-al. Téma lezárva.

2014. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
71%

"Ja, mert szerinted egy 16 évesnek saját magát kellene eltartania? Vagy mi? "

16 évesen már lehet dolgozni. Nem kell magadat eltartani, de nem a szüleidet kéne kihasználni. És főleg nem ilyen gerinctelennek lenni. De úgy látom egy elkényeztetett tini vagy és apuci úgyis vesz másik telefont, hogy el legyél továbbra is kényeztetve.


Én 16 évesen dolgoztam és magamnak vettem a cuccokat a biciklimre, nem a szüleimtől kértem rá a pénzt.

2014. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem, hogy minek kell egy felelőtlen gyereknek 2 havi fizetést érő telefon. Fel sem fogja az értékét.

Azt meg pláne nem értem, hogy minek kell egy ennyire drága telefont buliba vinni. Persze egy 15000Ft-os gombos telefonnal nem lehet villogni a haverok előtt. Telefon nélkül meg ugye elképzelhetetlen az élet. Tehát úgy nem lehet menni bulizni.


Csak azt nem tudom, hogy felnőtt fejjel miért nem viszem el a drága cuccaimat strandra ahol ellophatják, nemhogy buliba.

Olyankor átrakom a kártyámat a régi telómba és azt viszem. Az értéke kb egy sör ára, de arra amire akkor kell tökéletesen megfelel.

2014. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
2014. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg mind ő az :D
2014. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem normális az a szülő, aki egy vagyont érő telefont vesz a bulizós 16 éves gyerekének. Úgyhogy bátran mond meg neki hogy így jártál, hagy nyelje le a békát:)

A másik variáció, hogy olyan sok pénze van, hogy apró pénz neki egy ilyen teló. Hát akkor majd vesz másikat....

Szóval nem értem mit parázol.

2014. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
50%
En azt mondanam, hogy mikor vartal a taxira buli utan elovetted a telefont valamiert, mondjuk az egyik baratnodet akartad hivni, odajott hozzad par rossz arcu csavo, beszologattak, te eltetted a telefont, hogy nehogy elvegyek. A csavok lekoptak egy ido utan es mar a taxiban vetted eszre hogy nincs a zsebedben a telefon.
2014. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
40%
Ha sirva adod elo, az meg jobb.
2014. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
80%

Ne szóljuk le a kérdezőt! Gazdasági szempontból igenis fontos, hogy a tinik a legújabb, legdrágább kütyükkel mászkáljanak, a feketegazdaság szempontjából pedig szintén hasznos, ha ezeket elhagyják / ellopják tőlük.

Apuci majd úgyis vesz másikat neki. Amit megint elhagy.

Fel kell pörgetni a gazdaságot, ehhez pedig h*lye fogyasztók kellenek.

2014. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!