Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szülő lennél, rosszul...

Ha szülő lennél, rosszul esne, ha a névnapodon nem köszöntene fel a 20 éves fiad, pedig tudja, hogy mikor van, anyák napjára azt se mondaná, hogy "bikmakk"? Mit rontottam el a nevelésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A kérdés első részét fiataloknak tettem fel,mert tudom, ők vannak itt többségben.A másik felét pedig szülőknek, akiknek már van tapasztalatuk a gyereknevelésben.Nagyon elvagyok keseredve,és mielőtt a tinik beszólogatnának,hogy az ő anyjuk nem várja el,stb.közlöm,hogy én se elvárom,csak rosszul esik.....Azt mondják a fiúknak az anyjuk a mindenük, ragaszkodanak hozzá stb.,hát én ezt nem érzékelem...A legjobb tudomásom szerint neveltem, becsületesen dolgozom, nem iszom, csavargom,még ha ilyen lennék is, lehet, hogy más gyerektől nagyobb megbecsülést, tiszteletet kapnék.Hozzáteszem, nem volt "kinyalva a s..e", nem egy elkényeztetett egyke.Hogyan viselkedjek vele ezután, hogy hozzam helyre ,ha még lehet, hogy ilyen szeretetlen ,érzéketlen gyereket neveltem?(nem így akartam pedig). Lehet hogy kérdésem sokaknak nem tetszik majd, mert ezen az oldalon inkább az anyákat szokás szidni,szapulni,de azért írtam, hogy bizony az éremnek 2 oldala van, a gyerekek se tökéletesek.A A cinikus beszólogatók, kérem kíméljenek meg ,inkább más ,nekik tetsző kérdéss re reagáljanak,ha lehet...
2009. dec. 14. 10:44
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Mi is már csak a szűk, 4 tagú családban tartsuk a név, szülinapokat,a tágabban már régóta nem, Karácsonyra is, már csak a tág család gyerekei kapnak...meg mi négyen.Amint említettem is, nem magán a tárgyon,ill. annak hiányán bánkódom, hanem a megemlékezésén...Na de mindegy, ez van. Köszi a válaszokat.
2009. dec. 14. 11:48
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg igenis emlitsd meg, ha mar a nevelesrol van szo... egy 20 eves fiu nem fog magatol rajonni,h neked mi faj.
2009. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mindenkinek rosszul esne!Az én anyukám ivott, néha jól megvert és bulizott állandóan mégis megköszönöm neki, hogy felnevelt úgy ahogy. Beszéltél már vele eről?
2009. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tudja magától, hogy ennek nem ez a rendje, akkor valakinek (lehetsz te is, de lehet más is a családból) erre rá kell világítania. és a 20 éves kisfiút ezzel "nevelni". de jobb később, mint soha. :)
2009. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is rosszul esne. Ez nem elvárás, hanem alapnak kellene lennie egy fiatal felnőtt számára, hogy felköszönti az édesanyját. Gondolom Te se ajándékot várnál, hanem egy-két jó szót. Nem olvastam végig a kommentjeidet, nem biztos, hogy elrontottál valamit, egyszerűen lehet, hogy figyelmetlen a fiad és le se esett neki. Nekem a kislányom még csak másfél éves, tehát nevelés terén nem biztos, hogy tudok tanácsot adni még. :)
2009. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

A névnapom nem érdekelne, sőt, talán a születésnapom elmaradása se biztos, hogy zavarna, mivel én se csinálok belőle nagy felhajtást, sőt, én se mindig tudom követni, hogy kinek mikor van akár csak a családból, ahhoz meg nincs időm és türelmem, hogy naptárt vezessek, szóval örülök, ha felköszöntenek, de NEM VÁROM EL.

Az anyák napja sokmindentől függ, ajándékot nem várnék, egy kedves szó, egy ölelés többet ér, és jobban bizonyítja, ha jó anya voltam, mint egy pénzbeli bármi.

2009. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
65%
Kedves utolsó, a kérdező sem ajándékra várt volna, hanem hogy annyit mondjon a fia, hogy boldog névnapot, illetve isten éltesse anyák napján. És nem várta el, hanem jólesett volna neki.
2009. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
28%
16:21 - Ha nem várja el, miért problémázik rajta itt? Én nem csinálok belőle ügyet, hogy keresztapám és keresztanyám már évek óta nem köszönt fel se szülinapon se névnapon se karácsonykor se szilveszterkor nem mondanak semmit, és a több, mint 20 unokatestvérem közül csak 1 szokott minden ünnepen küldeni egy SMS-t, nem érdekel, van, akinek fontosak az ünnepek, másnak nem, jó emberek nem ettől leszünk. Én soha semmit nem csináltam csak illemből, ha nem éreztem úgy, hogy őszintén és szívből jön. Mellesleg a fiúk, férfiak hajlamosak az ünnepeket elfelejteni akkor is, ha a szemükbe villognak a fények. Erre sok nő biztos bólogatna és elkezdenének sorolni egy listát a saját tapasztalataik alapján, de számtalan filmnek jellegzetes jelenete is ez, sőt nem egy reklám, hogy a férfiak (tisztelet a kivételnek) ünnepekkor mindig az utolsó percben kapkodnak, ha eszükbe jut, hogy elfelejtették...
2009. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
Épphogy az a gáz, ha valakinek az ilyen nem szívből jön. Kicsit ellentmondás van a szavaidban. Attól még lehet jó ember, de nem mondja,ha nem szívből jön..... De szerintem a kérdező fia nem ezért nem mondta, egyszerűen csak figyelmetlen vagy nem tudta hogyan kifejezni magát. Megesik ez egy húszévessel.
2009. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Már vártam...(egy ilyen " kedves hozzászólást"...) Azzal én se foglalkoznék,hogy a keresztanyám, vagy a hatodik szomszéd nem köszönt,de mindegy ,aki megértette, hogy mit akarok mondani,az megértette.És,bocsi, hadd problémázzak már azon, amin én akarok, jó? (nem kell mindenáron hozzászólnod a témámhoz...)
2009. dec. 14. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!