Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szülő lennél, rosszul...

Ha szülő lennél, rosszul esne, ha a névnapodon nem köszöntene fel a 20 éves fiad, pedig tudja, hogy mikor van, anyák napjára azt se mondaná, hogy "bikmakk"? Mit rontottam el a nevelésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A kérdés első részét fiataloknak tettem fel,mert tudom, ők vannak itt többségben.A másik felét pedig szülőknek, akiknek már van tapasztalatuk a gyereknevelésben.Nagyon elvagyok keseredve,és mielőtt a tinik beszólogatnának,hogy az ő anyjuk nem várja el,stb.közlöm,hogy én se elvárom,csak rosszul esik.....Azt mondják a fiúknak az anyjuk a mindenük, ragaszkodanak hozzá stb.,hát én ezt nem érzékelem...A legjobb tudomásom szerint neveltem, becsületesen dolgozom, nem iszom, csavargom,még ha ilyen lennék is, lehet, hogy más gyerektől nagyobb megbecsülést, tiszteletet kapnék.Hozzáteszem, nem volt "kinyalva a s..e", nem egy elkényeztetett egyke.Hogyan viselkedjek vele ezután, hogy hozzam helyre ,ha még lehet, hogy ilyen szeretetlen ,érzéketlen gyereket neveltem?(nem így akartam pedig). Lehet hogy kérdésem sokaknak nem tetszik majd, mert ezen az oldalon inkább az anyákat szokás szidni,szapulni,de azért írtam, hogy bizony az éremnek 2 oldala van, a gyerekek se tökéletesek.A A cinikus beszólogatók, kérem kíméljenek meg ,inkább más ,nekik tetsző kérdéss re reagáljanak,ha lehet...
2009. dec. 14. 10:44
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
A kommentem az utolsó előtti hozzászólásra vonatkozik!
2009. dec. 14. 17:02
 22/26 anonim ***** válasza:
49%

16:54 - Te csak olvasol, vagy értelmezed is a szöveget?

Semmit nem csináltam pusztán illemből, ha nem éreztem szívből jövőnek, nem puszilgattam a rokonokat gyerekkorban, ha találkoztunk, mert nem voltam olyan gyerek, aki ezt szereti, ha fáj a torkom (vagy elment a hangom), nem köszönök rá hangosan az ismerőseimre, csak biccentek a fejemmel, és még sorolhatnám, mi az, amit az emberek úgy gondolnak, hogy illik, és ha valaki nem úgy csinálja, már megszólják anélkül, hogy esetleg gondolkodnának, hogy annak a másiknak talán oka van arra, miért nem követi automatikusan az úgynevezett illemszabályokat, amik között őszintén szólva sok értelmetlen is van. Attól, hogy valaki ezeket nem követi, megfeledkezik valamiről valami miatt, elfoglalt és kimegy a fejéből, vagy bármi, még lehet jó ember, szeretheti azt, akiről pillanatnyilag megfeledkezett. A szeretetet nem 1-1 ünnepre találták ki, hanem minden napra kéne szólnia, a szeretethez hozzátartozik az is, hogy ha főzök valami finomat, másnapra már elfogy, mert mindenkinek ízlett, és máskor is kérnek, vagy kérik a receptet.

2009. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
17.05 Itt nem egy idegenről vagy csak ismerősről van szó fogd már fel! Te nem tudsz értelmezni, összekevered a szezont a fazonnal. Te kezdtél el hülyeségeket írni, amire én is és a kérdező is reagált. Én csak írtam, hogy ellentmondás van a szavaidban, mert egyik mondatodban írtad,hogy csak illemből nem csinálsz (vagy más nem csinál) semmit, ezzel egyet is értek, de itt nem erről beszélünk, hogy a fiúnak illett volna szeretet nélkül felköszöntenie az anyját. Te veszel ide más eseteket, ebben az esetben nem ilyenről beszélünk. És szerintem még mindig nem arról beszélünk, hogy elvárta volna a kérdező, hanem egyszerűen rosszul esett neki. Aki ilyet elvár, az szóvá is teszi, nem magában rágódik, mint a kérdező. Nehogy már azt mondd, hogy normális, ha a gyerek nem mond annyit az anyjának, hogy boldog névnapot vagy hogy isten éltessen anyák napján, mert akkor megvan a véleményem! Erre nincs indok!!!!!
2009. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Milyen volt vele a kapcsolatod? Egy anya a lányával 100x többet el tud beszélgetni, mint a fiával. Ez tény. És hidd el ilyen kis pitiáner dolgon múlik az egész. Nálam is ezen múlott, azaz bukott. Hiába kaptam megfelelő nevelést, ha a szüleimmel soha semmit sem tudtam és nem is mertem megbeszélni. Tudom, hogy nem jó de már felnőtt fejjel késő minden. Ezt neked kell tudod, hogy mennyire volt megfelelő, szoros a viszonyotok. A későbbiekben a gyerek is úgy fog majd viszonyulni.
2009. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

nekem nagyon rosszul esne.

ha nem is aznap teszi meg, de legalább 1-2 nap múlva alap, hogy felköszöntjük a szeretteinket.

azért írom így, mert velem is volt már, hogy elfelejtettem születésnapot, névnapot.

ha régebben is ilyen volt, akkor nem hiszem, hogy ez a jó szó rá, hogy elrontottál valamit a nevelésében, de biztos voltak hiányosságok, amik miatt nem érezte úgy gyerekkorában, hogy fontos az ünnep, a szeretteink közelsége.

ha csak egy csapásra lett ilyen, akkor lehet, hogy drogos, stb., de akkor biztos észrevehető, ha züllötté vált.


javítani csak úgy lehet ezen, véleményem szerint, ha egyszerűen elmondod neki, mit érzel, nagy gyerek már, nincs értelme célozgatni. vagy legközelebb az ő születésnapján, mikor te felköszöntöd, tedd hozzá, hogy ez neked is jólesne. ha nem fog megváltozni, szerintem te akkor se feledkezz el róla egyetlen ünnepen sem, más kérdés, hogy ajándékot ne nagyon vegyél, inkább csak szóbeli köszöntés legyen, de soha, SOHA ne feledkezz el róla.

2009. dec. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Én is volt ,hogy nem köszöntöttem fel az anyám,mer nem érdemelte meg.Nem fogadja el a párom és sokszor alázza előttem.Bedurrantam rá és szartam a fejére .Mindennek van vmi oka.
2012. szept. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!