Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az iskolába miért nem tanítják...

Az iskolába miért nem tanítják azt is meg h éljen az ember ha kikerül a nagybetűs életbe?

Figyelt kérdés
Csak tonnaszámra kell a millió információt bemagolni de h hogy éljen az ember ha egyedül lesz azt nem, főleg ha nincs is háttér. A lányom volt osztálytársai vért izzadnak h épp hogy megéljenek. Persze velem is ez volt 18 évesen. Ezen változtani kéne. Nem?
2009. dec. 14. 17:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Erre a szülőknek kell megtanitani az embert.
2009. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem csak az iskola, hanem a szülők dolga is lenne.
2009. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

aki talpraesett meg életképes és a szülei is rendesen nevelik, azok tudni fogják.


naív az az ember aki azt hiszi, hogy a suliban tanultak elég lesz, hogy minden fasza legyen.


És kérdező te tanítottad a lányos a nagybetűs életre? ha igen akkor nem tudom mi a bajod. Lassan ott tartunk, hogy a suliban tanítsák meg a gyereket pisilni kakilni is, nehogy a szülőnek meg kelljen mozdítania a kisujját?

2009. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Látom egyszerre írtuk ugyanazt :)
2009. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre irtuk.Ismerek olyan embereket akik csekket sem tudnak befizetni.Erre legyen külön óra?Vagy a diploma mellé lakást adjanak?(jo lenne)Vagy legyen hivatali látogató óra?Az ujságban a munkát kinál rovatot bárki megtalálja.Pontosan nem értem mire gondoltál kérdező.
2009. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Sztem a szülőknek kell megtanítani talpraesettségre és találékonyságra azt a gyereket,hogy a jég hátán is megéljen.....

Sokszor még a tudás,és az iskolázottság sem számít,csak az,hogy mennyire "életrevaló" valaki...

2009. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%

Mert ez jórészt nevelési, és nem oktatási feladat, és az iskolának nevelés tekintetében elég korlátozott feladatai vannak. A nevelés legfőbb színtere a család. (Vagy legalábbis annak kellene lenni.)

Persze az is igaz, hogy rengeteg olyan információt belevernek az emberbe, amit ott egyszer hall, aztán soha még csak nem is lesz rá szüksége, gyakorlati haszna majd' nulla, csak hagyományból ajnározzák agyon, ezen órák rovására nyugodtan lehetne a gyakorlati boldogulással kapcsolatos információkat tanítani.

Pl történelem és állampolgári ismeretek című tárgyból, ahol érdekes módon az állampolgári ismeretek rész mindenhol kimarad. Pedig annak lenne gyakorlati haszna is, szemben azzal, hogy XY római császár mettől meddig volt trónon. Vagy mondjuk magyaróra terhére meg kellene tanítani az emebert, hogy hogyan kell pl. életrajzot, hivatalos levelet megírni. Legfeljebb kettővel kevesebb műelemzést tanulnak meg, cserébe viszont kapnak valamit, amit még használhatnak is.

De igazából, hogy hogy kell élni, viselkedni, az iskolában nehezen tanítható, mivel sok szituációra valóban nincs egy adott módszer, hogy márpedig akkor ezt kell tenni. Ehhez az kell, hogy otthon találékonynak, talpraesettnek neveljenek.

2009. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Az élet a legnagyobb tanítómester. Amit irsz, nem lehet tanitani; sehol sem tanitják. Éppugy nem, mint a szülőséget. Akinek megvan a rátermettsége, az a jég hátán is megél és jó szülő is lesz. Fontos a családból hozott minta, de néha éppen a negativ minta sarkallja az embert, hogy ő másképp, jobban csinálja.
2009. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%
Ugy latom neked sok tanulni valo kimaradt az iskolabol..... Miert pont eszt hianyolod te nagy balfacan.
2009. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy birom az ilyet.. Miért mindent az iskolának kéne megtanítani? Az iskola csak az alapokat nyújtja. Ha valaki él vele, az utánajár dolgoknak, megkérdezi, felkészül.. az életre.

Csak halkan megjegyezném, hogy a gyerek megnevelése sem az iskola feladata, és nem 7 éves korban kéne elkezdeni, mert akkor már baromi késő..

Nem mutathatja meg egy tanár minden diákjának, hogy kell feladni a csekkeket, stb.. Vagy megmondani, hogy milyen szakmát válasszon a diák, hogy meg tudjon élni.

A szülők, gondviselők feladatai ezek. Ha valakinek pedig nincsenek szülei, vagy akitől kérdezhet, azoknak tényleg érdemes lenne valami foglalkozást indítani, de nem értem, ez hogy jön az iskolához..

2009. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!