Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az iskolába miért nem tanítják...

Az iskolába miért nem tanítják azt is meg h éljen az ember ha kikerül a nagybetűs életbe?

Figyelt kérdés
Csak tonnaszámra kell a millió információt bemagolni de h hogy éljen az ember ha egyedül lesz azt nem, főleg ha nincs is háttér. A lányom volt osztálytársai vért izzadnak h épp hogy megéljenek. Persze velem is ez volt 18 évesen. Ezen változtani kéne. Nem?
2009. dec. 14. 17:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim most 18 és 19 évesek...


Pici koruk óta tanítom őket :

- hogyan kell bevásárolni

- főzni (előbb egyszerű dolgokat, de mindig kijönnek nézni a sütést, nagyobb főzéseket is)

- takarítást (kicsi koruktól élvezik a porszívózást)

- mosást (hogyan kell szétválogatni a ruhákat, kiteregetni, összehajtogatni, szekrénybe tenni)

- ruháikat már önállóan veszik meg

- hivatalos ügyeik intézésére (lakcímkártyát, személyit, útlevelet intéztünk együtt, a netes ügyintézéseket is mindig mutatom nekik)

- pénzügyek intézése (14 éves koruk óta van saját bankszámlájuk, bankkártyájuk, tudják hogyan kell vásárolni bankkártyával, kezelik a bankszámlájukat)

- lakás rezsijének az intézése (kicsi koruk óta mutatom nekik a számlákat és a befizetésben is segítenek, tanítom őket gazdálkodni, hogyan kell kijönni a jövedelmeinkből hónap végéig)


Nem hiszem, hogy ez mind az iskola feladata lenne...


Bár annyiban igazat adok, hogy az általános iskolában és a középiskolában is lehetne "háztartástan"-t tanítani, hogy azoknak a gyerekeknek is legyen némi fogalma az életről, akik szüleinek nincs ideje megtanítani otthon ezeket a fontos dolgokat.

Nem ártana például "gyermekgondozás"-t tanítani, hátha sok kamasz komolyabban venné a fogamzásgátlást és ne azért akarjon gyereket, mert babázni akar (azt hiszi, az játék!), rájönne, hogy egy gyerek gondozása nagyon komoly feladat!!!

2009. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogy gondolod ezt?Úgy,hogy otthon állandóan lekorlátozzuk,már kiskorától a gyereket,megszabbjuk ki a jó társaság Neki és ki nem.Lekódoljuk a mesecsatornákat,mert csak a Mici-mackót nézze.Eltiltjuk szerintünk káros játékoktól,tevékenységektől.Aztán

meg tanítsák majd meg a suliban JÓ döntéseket hozni!MINDENNEL meg kell ismerkednie,már kis korában is,és nem határokat kell szabni,hanem a figyelni a háttérből,és finoman befolyásolni!Hagy hozzon már kiskorától az a gyerek döntéseket,mert tiniként már késő erre tanítani.És ez a SZÜLŐ feladata.

2009. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
51%
Nem a "fészekmeleg" a társadalom, a "kinti" világ kicsinyített mása, hanem az iskola. Sokszor pedig az a baj, hogy az iskola elvárásai (magas szinten sem) sincsenek köszönőviszonyban sem a valós világgal, sajnos.
2009. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
ez nem az iskola feladata, hanem a szülőké, a családi környezeté.
2009. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%

A kismillió bemagolandó tényinformáció meg teljeséggel fölösleges!

Gondolkodni kell megtanulni, nem lexikonnak lenni!!!

Már bocsánat!

2009. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Jól letámadtatok.

Igazából az történt ma h a lányom volt oszt.társa épp ma sirta el magát h milyen nehéz h suli után egyből albérlet,munka meg plusz tanulás is.

Én az átvezetésre gondoltam az iskolában nem azt h a szülők feladatát lássák el.

Az én lányomnak jó élete van.Életre neveltem.

Dolgozik,most fog elköltözni itthonról.

Ugyh nálunk minden rendben van.

Igazából arra céloztam h akinek nincs meg a háttere annak milyen nehéz és jó lenne ha többet tanitanának erről az iskolába.

2009. dec. 14. 18:37
 17/28 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy gondolom, hogy a szülőknek is és az iskolának is a feladata az életre való felkészítés. Sok szülő nem is általában a nagybetűs életre való felkészítésről szokott elfeledkezni, hanem arról, hogy a gyerek attól nem tanulja meg, amit kellene, hogy elmegy az iskolába és otthon is kellene velük foglalkozni. Az iskolában közösségben van a gyermek, ott tanulja meg tehát, hogy hogyan kell a nagy betűs életben, másokat tolerálva, figyelmbe véve viselkedni. Én pl. a háztartástan oktatását hiányolom. Nagyon sok helyen nincsen már. Biztos, hogy több évig kötelező tárgyként tanítanám a főzést és a házimunkát illetve egy kis barkácsolást is. Nem úgy, mint manapság, mert a legtöbb iskolában nincs ilyen, hiába írja elő a kerettanterv.


Egy tanár.

2009. dec. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm Tanár Úr/Nő. :-)
2009. dec. 14. 19:01
 19/28 anonim ***** válasza:
94%
Én is örülnék ha a suliban ezeket megtanították volna. A szüleim ilyesmire nem értek rá... vagy lesz*rták, nem tudom. Én sem tudok befizetni egy csekket sem, hivatalos ügyekkel azt sem tudom hova kéne mennem. Főzni sem tudok, mosni sem, semmit sem. Igen ilyen szánalmas vagyok... Amit meg tanultam a suliban soha az életbe nem kell használnom majd. Nagy részére nem is emlékszem már. Akkor annak mi értelme?
2009. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
91%

(Egy választ sem olvastam el alant.)

A kérdésre: azért mert kegyetlenül EL VAN Bva az európai rendszer. Annyi a + információ a suliban, hogy értelmetlenné teszi a tanítást. A 10%át nem használja az ember. DE BEZZEG a gyakorlatra NEM tanítják meg az embert. SEHOL. Ahol meg igen, ott vagy keveset, vagy pénzért. Szégyentelen világ ez. Amíg nem a gyakorlatiaságon lesz a hangsúly, addig az egész tantervezet cakkpakk el van Bva. Nem kicsit. Nagyon!

2009. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!