Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok mérges a...

Jogosan vagyok mérges a páromra? Szerinte önző vagyok és belekergetném egy "sz*ar munkába, amit úgyis útálna".

Figyelt kérdés
Egy csoportos leépítés miatt munkanélküli lett novemberben. Előtte 10 évig dolgozott azon a helyen. Nekiállt munkát keresni, irgalmatlan mennyiségű önéletrajzot küldött szét, de vagy nem őt vették fel vagy nem is reagáltak semmit. Én már januárban azt mondtam neki, hogy keressen bármilyen munkát, ne csak az általa megálmodott területeken keresgéljen, de szerinte ez még felesleges lett volna, mert csak a karácsonyi/téli pangás miatt nem keresték. Most március van és minden indokot kitalál, hogy csak álmai munkakörében keresgéljen, hiába mondom, hogy keressen, fogadjon el bármilyen jellegű munkát, amit meg tud csinálni és mellette keresgéljen tuvább. Tényleg velem van a baj? Túl türelmetlen és önző vagyok?
2014. márc. 14. 06:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon nem mindegy, hogy milyen munkakörben dolgozott eddig a párod. Ha közép- vagy felsővezető volt félmilliós fizetéssel és most elmegy gyári melósnak minimálbérért, akkor egy ilyen kis kitérő miatt az önéletrajzában már soha többé nem kapna vezetői munkát, hiszen oda ambiciózus embereket keresnek. Szóval pont a lényeget nem írtad meg, ami alapján el lehetne dönteni, hogy a párod a lusta, vagy te vagy szűklátókörű...
2014. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

"Ha közép- vagy felsővezető volt félmilliós fizetéssel és most elmegy gyári melósnak minimálbérért, akkor egy ilyen kis kitérő miatt az önéletrajzában már soha többé nem kapna vezetői munkát, hiszen oda ambiciózus embereket keresnek."


Tehát aki semmit nem csinál, és otthon ül, az ambiciózusabb, mint aki képes bekoszolni a kezét?

2014. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

7: De nem csak próbaidővel kezdődhet egy munkaviszony. Nekem pl. még sosem volt sem állásom, sem megbízási jogviszonyom, ahol lett volna próbaidő. Tehát elejétől fogva köt a felmondási idő.

Próbáltam és is ezt az "átmenetileg jó lesz ez az állás"-életmódot, de a gyakorlatban ez úgy működik, hogy kötve vagy oda, és mire eljöhetnél úgy, hogy ne szegd meg a szerződést, addigra már elment az a ló, amire mindig is vártál.


Ezért most már úgy gondolkodom, hogy igenis ki kell tartani az elhatározás mellett és nem megalkudni pótmegoldásokkal.

Ha az embernek van elhivatottság-érzése, akkor ezt érti. aki nem érti, annak azt mondanám hasonlatnak, hogy ahhoz hasonlít, mintha valaki családalapítási és anyai ösztönökkel addig jobbnak tartaná idegenekkel szexelni nap mint nap, míg nem ismeri meg az igazit, akivel családot alapít. Ugye ez nonszensz?

2014. márc. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érettségije és egy szakmája van, de a szakmájában soha nem dolgozott. Telefonos ügyfélszolgálaton volt alkalmazott. Mivel nem számítottunk a leépítésre, így most vagyunk túl egy lakásfelújításon, ami az összes spórolt pénzünket elvitte és egy kisebb hitelt is kellett felvennünk, ezt előtörlesztettük a végkielégítésből, ráadásul most én is kevesebb pénzt kapok, mert tgyás-on vagyok (utána max. gyed, de 5 emberre az is elég kevés).

Én megértem, hogy szeretne megint kényelmes munkát, aránylaag jó fizetéssel, de szerintem most nem olyan helyzetben vagyunk, hogy válogathasson.

2014. márc. 15. 06:25
 15/16 anonim ***** válasza:
80%
Hát igen, más az, ha másokért anyagi felelősséget vállalt már valaki, mint ha csak magáért felelős.
2014. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanakkor az se jó a családnak, ha boldogtalan, önmegvalósítatlan családfővel élnek.
2014. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!