Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apró probléma, ami hosszútávon...

Apró probléma, ami hosszútávon sok pénzt elvisz. Hogyan lehet veszekedés nélkül megoldani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég kicsi probléma, de nem állunk annyira jól anyagilag, hogy ezt "megengedhessük". Szóval, reggelente csinálok a páromnak szendvicset. (Én csak 6 órásban dolgozom, ő 8 órában.) Mindig 2-3 zsemlét szokott, rakok bele neki szalámit, májkrémet, meg zöldséget. Amit épp kér, és ami van itthon. (Ő kéri, nem én erőltetem rá!). Ha máshol venne reggelit, 4-500 ft-ba kerülne, így azért olcsóbban kijön. Ez így megy már régóta. Egyszer-egyszer még sütök is mellé egy kis piskótát, azt is szokott vinni. Egyik munkatársától megtudtam, hogy ezeket a szendvicseket ő kidobálja, és vesz helyette péksüteményt. (A munkatársa azt mondta, hogy amiket a párom a "büfében vesz", nagyon sz*rok, és kidobja őket, és elmegy a közeli pékségbe reggeliért). És már legalább 2 hónapja csinálja. Mikor rákérdeztem, a párom azt mondta, egy kéregetőnek adta oda a szendvicseit, és azért vett magának mást. Heti 2000-2500 ft amit reggelire költ, plusz kb 800 amit zsemlére, felvágottra költünk. Ez havi szinten elég sok. Ebédet is szerettem volna küldeni neki (este megfőzőm, másnap reggel éthordóban elviszi), de félek, azt is csak kidobná. Egyszerűen nem tudom, hogyan deríthetném ki, sértődés nélkül. Minden pénzt be kell osztani, nem férnek bele ilyen plusz kiadások. Szerintetek?
2009. dec. 15. 15:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
51%

Egy ilyen egyszerű dolgot egy közepesnél valamivel rosszabb kapcsolatban is meg kellene tudni beszélni. Egy jó kapcsolatban pedig fel sem merülne, hogy ne a páromnak higgyek. Ez engem elgondolkodtat...


Én először magamban keresném az okot, hogy miért hiszem azt, amit, és miért zavar ez engem ennyire? Különbözőek vagyunk, ez csak egy a sok lehetséges hozzáállás közül. Annak nem sok értelmét látom, hogy elméleteket gyártsak, amíg nem vagyok biztos abban a részében a történetnek, amit most ténynek hiszek. (Kidobja? Nem dobja? Félreértés? Más?) Ilyen vagyok.

2009. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

A Ti esetetek egyre érdekesebb... Én egyre inkább úgy érzem lehet mégis megeszi a szenyóid! Különben miért dicsérné, miért kérné hogy csináld? Lehet a kolléga a szarkeverő!? A lekváros teszt aranyos, de egyben hatásos is...:)

PRÓBÁLD KI SZERINTEM IS!!!

2009. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
De miért akarna a kolléga szart keverni?
2009. dec. 18. 12:46
 24/24 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, beviszem neki a munkahelyére, és megkérem a takarítónőt h figyelje a szemeteseket.
2009. dec. 18. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!